Na konci března ruský prezident Vladimir Putin nařídil od roku 2021 zvýšit daň na 15% z převodu dividend a úroků na zahraniční účty.

 

Předsedkyně Rady federace Valentina Matvienko považuje za nutné dále zvýšit daň pro společnosti, které vybírají finanční prostředky "na moři". Řekla to v pondělí 5. října během slyšení o návrhu federálního rozpočtu na období 2021-2023. Zároveň zdůraznila, že podniky investující do vytváření pracovních míst musí platit daně se sníženými sazbami.

 

„Pokud investují zisky do investic, do rozvoje, do vytváření nových průmyslových odvětví, nových pracovních míst, pak lze daň z příjmu dokonce snížit.

Pokud však převedou obrovské finanční prostředky na offshores, vydělané zde, v Rusku, pak takovým fondům, jako v mnoha evropských zemích, je možné výrazně zvýšit daň, “uvedla Matvienko.

 • Валентина Матвиенко

I v České republice se diskutuje, proč má západ u nás Klondike jako zlatý důl a zatímco vyřvává, jak nás dotuje, pravdou je opak. Ročně k nám proudí kolem 100 miliard, ale ven jde dle odhadů ekonomů dnes už více jak 500 miliard ročně. A aby se odvedla pozornost, hází se to na Václava Klause a privatizaci z devadesátých let, i když Babiš je proti zdanění (z neznámého důvodu) peněz, které jsou z práce českých občanů a západní státy, hlavně Německo mlaská, zatímco my nemáme bez dluhu ani na důchody. Přitom západ si vybral zisky za investice už "tisíckrát" a stále máme platit další a další výpalné.

Díky vnitropodnikovému účetnictví dokonce takto

Prý když budeme platit výpalné nadále, západ nás více vydírat nebude, ale budeme li se vzpouzet, nasadí páky ve formě sankcí jako na Rusko a my pochcípáme hlady. To je ta demokracie a svoboda Léta Páně 21. století západního střihu. Prostě západu se stala inspirací ukrajinská mafie, která po roce 1989 u nás začala operovat a výpalné se stalo běžnou součástí mnoha podnikatelů.

Ale proč? Proč už konečně nemůžeme být svobodná zem s pravidly SKUTEČNĚ volného obchodu bez vydírání? Jenom proto, že nejsme tak velcí jako Rusko?

 

Technické doplnění

Celkový zahraniční dluh Ruska klesl v prvním čtvrtletí nejníže od roku 2009. Celkem k 1. dubnu 2020 činil dluh státu a podniků 450 miliard USD. Od začátku roku se tak snížil o 40,8 miliardy USD.

Srovnání dluhů největších ekonomik světa vztažená k jejich ročnímu HDP (v roce 2018)

Typ dluhu USA Čína Rusko Eurozóna Japonsko
 Veřejný dluh  120,00 %  46,20 % 17,00 %  89,20 %  250,40 %
 Dluh domácností  79,40 %  44,40 % 13,50 %  58,60 %  62,50 %
 Dluh firem  203,50 %  169,00 % 56,36 %  138,00 %  231,06 % 

"Rusku pomáhá jeho nízká úroveň státního dluhu, která je méně než 20 % (hrubého domácího produktu), zatímco zahraniční dluh je plně kryt zlatem a devizovými rezervami," uvedla hlavní ekonomka firmy RenCap Sofija Doněcová.

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • *

  V odpovědi na: Štěstí je jenom muška

  Haha. A do NATO.

 • České QE: ČNB začne velký výkup státních dluhopisů

  "Na základě této novely by Česká národní banka nakupovala státní dluhopisy od bank," řekla Schillerová (ANO).
  16. 4. 2020
  Česká národní banka bude smět nově nakupovat státní dluhopisy. Novelu zákona o ČNB z pera ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) schválil ve čtvrtek Senát. Novela teď poputuje na stůl prezidentovi. Centrální banka dosud směla obchodovat jen se státními pokladničními poukázkami do jednoho roku a jen s bankami, spořitelnami a úvěrními družstvy. Novela Schillerové (ANO) toto omezení zrušila. Poslanci ale omezili nové možnosti ČNB jen do konce roku 2021.
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/cnb-muze-kupovat-statni-dluhopisy-s-delsi-platnostni-schvalil-senat-40320762

  Ministerstvo financí 25. března 2020 poprvé od vyhlášení nouzového stavu českou vládou uskutečnilo na domácím trhu aukci státních dluhopisů České republiky. Ve vyjádření MF se dočteme, že celková poptávka po všech nabízených dluhopisech přesáhla 61 mld. Kč, a představuje tak historicky nejvyšší poptávku po střednědobých a dlouhodobých státních dluhopisech v jeden aukční den. Z čeho tento zájem plyne? Ekonom České spořitelny a člen Výboru pro rozpočtové prognózy Michal Skořepa uvádí, že zájem o státní cenné papíry byl zřejmě dán předpokladem, že konečně po několika letech snah dostane ČNB zákonnou možnost ovlivňovat trh s dluhopisy. Tato slova potvrzuje i ekonom Komerční banky František Táborský.: "Ještě před pár týdny jsme byli svědky vlny výprodejů státních dluhopisů napříč regionem. Vidina zhoršení obrázku veřejných financí vedla k nárůstu rizikové prémie a zbavování se státních dluhopisů z portfolií investorů," říká ekonom KB. Minulý týden však došlo k obratu s tím, jak se množily zmínky o možných nákupech státních dluhopisů centrální bankou. To opět vrátilo důvěru v tuzemské dluhopisy a naopak zvýšilo poptávku.
  https://www.investujeme.cz/clanky/koronavirova-krize-a-statni-dluhopisy-proc-je-o-ne-tak-velky-zajem/

  27. 3. 2020
  Nabídka státního dluhu. Letos stát splácí cca 170 mld. CZK dluhopisů, jeden splátka v březnu, většina ale až na podzim. Při deficitu 200-300 mld. CZK, tak potřebuje vydat dluh za celý rok ve výši 370-470 mld. CZK. Pro stát je ale klíčové mít jistotu, že bude moci vyemitovat více v případě delšího zastavení ekonomiky, respektive mít jistotu, že bude schopen emise provést v koncentrovaném čase během tří měsíců, a to bez výraznějšího zvýšení sazeb, které musí platit. A tím se dostáváme k poptávce. Zahraniční investoři ještě v lednu vlastnili 600 mld. CZK korunových dluhopisů, tedy 38 procent. Jejich poptávka je nejméně jistá. V únoru/březnu nastal masivní odliv investic z rozvíjejících se trhů (kam patříme), nejprudší odliv za několik posledních turbulencí včetně Velké recese, což se projevilo i na českých dluhopisech. Je otázka, jak rychle se poptávka opět obnoví, zvlášť v situaci, kdy globálně výrazně naroste nabídka státních dluhopisů. Prostě dluhopisů bude moc, takže státy budou muset platit vyšší výnos. Nicméně poptávka může být ovlivněná očekáváním nákupu ze strany ČNB díky vyjádření ministryně Schillerové o domluvě s Rusnokem. A už nyní je vidět, že stát se začíná financovat za relativně vyšší výnos. V případě dluhopisů o 180-190 bodů nad Německem i po snížení spreadu mezi ČNB a ECB o 150 bodů. Proto stát chce mít ČNB připravenou nakupovat státní dluhopisy.
  https://www.w4t.cz/ranni-restart-27-3-2020-87106/

 • Dluhopisové letadlo Schillerové (ANO) a Rusnoka (Zemanovci)

  Zatím ČNB ještě státní dluhopisy ČR nenakoupila. I tak je to sprostota, drzost a okrádání Čechů, stejně jako Babišovy, Singerovy a Rusnokovy 3 roky trvající devizové intervence od 7. 11. 2013 do 6. 4. 2017 k oslabení koruny, kdy mýrnyx týrnyx natiskli 2,05 bilionu korun a nakoupili za ně americké státní dluhopisy a dluhopisy eurozóny. Tak slabou korunou ožebračení Češi ještě navíc financují dluh USA.

  Státní dluhopisy podle typu držitele za září 2020
  Vydáno 30. 10. 2020
  sektor 12100 Centrální banka (veřejná) 0 0,00 0,00
  https://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/rizeni-statniho-dluhu/dluhova-statistika/podle-typu-drzitele/2020

  strana 8
  Čtvrtletní zpráva o řízení státního dluhu České republiky 1. pololetí 2020
  Úspěšné krytí krizové potřeby financování
  V průběhu prvního pololetí muselo Ministerstvo flexibilně reagovat na situaci způsobenou pandemickým šířením koronaviru a zajistit dodatečné peněžní prostředky pro krytí krizového schodku státního rozpočtu, řádných splátek státního dluhu a posílení likviditních rezerv státní pokladny. Aktualizovaná korunová potřeba financování v roce 2020 zahrnující schválený schodek státního rozpočtu ve výši 500 mld. Kč činí 690,2 mld. Kč, přičemž Ministerstvo již dokázalo pokrýt vydáváním a prodeji státních dluhopisů se splatností po 31. prosinci 2020 v celkové jmenovité hodnotě 533 mld. Kč více jak 77 %, a to při průměrném výnosu 1,15 % p. a. a průměrné době do splatnosti 5,5 roku.
  https://www.mfcr.cz/assets/cs/media/Statni-dluh_2020-Q2_2020-07-17_Ctvrtletni-zprava-o-rizeni-statniho-dluhu-CR.pdf

 • *

  To je šílené, otřesné, kam jsme se dostali. Jako kdyby byl v Rusku premiérem oligarcha Chodorkovskij a ministrem financí Bugajevskij. U nás vládne podsvětí, hlavní karuselářka Schillerová a oligarcha Babiš, který ukradl podvody, úvěrovými bankovními podvody, paděláním a korupcí politiků chemické a potravinářské státní podniky a zemědělství. Babiš je podezřelý ze tří vražd, Duckého, Kejly a kmotra Mrázka. Co jsme se dřeli a budovali, ukradl zloděj Hrabiš. Kde je Armáda ČR a Policie ČR, aby je pochytali, zavřeli a vrátili ukradené majetky ČR?!

  Ředitelka Finančního úřadu Brno-venkov Schillerová v roce 2010 ukradla ze státní pokladny karuselovými podvody s DPH 13 miliard korun se zetěm číšníkem Davidem Rusňákem (do roku 2005 pracoval jako číšník v Brně, od roku 2005 se zabýval mezinárodní přepravou zboží v dopravní firmě Compass DKD Czech), pologramotným blbem Michalem Mičkou ze Žďáru a plzeňskými gangstery Janem Mičkou a Josefem Staňkem. Od roku 2011 perou nakradené miliardy v rodinné firmě David Rusňák Family Group DRFG. V roce 2015 si Schillerovci koupili brněnskou hokejovou halu Rondo (DRFG Arena), v roce 2017 oděvní podniky Pietro Filipi a Kara Trutnov, v roce 2018 obchodní parky v Českém Těšíně a v Trutnově (od privatizačního tuneláře Vítka), centrum Géčko v Liberci (od Kellnerova právníka Otruby) a nakradené DPH miliardy perou i přes svůj fond v Lichtenštejnsku. Kromě toho zeťák David Rusňák a Zátorský vykradli i 1,8 miliardy Kč z ostravské kampeličky Unibon a soud je v roce 2019 osvobodil, škodu kampeličkářům uhradil stát.
  https://www.facebook.com/372970239754537/photos/svobodny-vysilaccz-jako-prvn%C3%AD-m%C3%A9dium-v-%C4%8Dr-zve%C5%99ej%C5%88uje-v%C3%BDbu%C5%A1n%C3%BD-materi%C3%A1l-tajn%C3%A1-nahr/748214252230132/
  https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/obzalovani-z-vytunelovani-zalozny-unibon-byli-zprosteni-viny_512135.html
  https://www.euro.cz/byznys/obchod-za-miliardu-skupina-drfg-koupila-od-cpi-dva-obchodni-parky-1410737
  https://www.drfg.cz/news/jeji-jasnost-maria-pia-kothbauer-liechtenstein

  Obchodní zástupce v Africe Babiš ukradl rovnou půlku České republiky: v roce 1995 pobočku státního Petrimexu Agrofert, 1998 chemičku Lovochemie, 2001 chemičky Synthesia, Fatra, za vytunelované peníze a úvěry od bank 44 miliard korun si Babiš nakoupil většinu potravinářských státních podniků – pekárny, mlékárny, masokombináty, zemědělské zásobování a nákup ZZN, Osevu a bývalá zemědělská družstva.

  Také je zajímavé, jaké si Babiš a Schillerová ukládají lup do Švýcarska a Lichtenštejnska, do lichtenštejnských fondů.

 • Krize Plandemie

  a k cemu slouzi. Role B. Gatese, Fauciho, medii a koupenych lekaru a vedcu.
  https://www.otevrisvoumysl.cz/plandemie-cast-1-a-2/
  Dejte prosim dal.
  Klausove prece nejsou aktualni problem. Jde nam vsem o nasi budoucnost. Jestlize se uz konecne neprobudime!

 • jak snížit emise CO2, probuďme se

  V odpovědi na: Krize Plandemie

  K tomu se jim jako prostředek hodí cokoli: šílené zadlužení, zastavení ekonomiky, zejména malých a středních podnikatelů, jedovaté vakcíny, 5G mikročipy... Tak zhýčkaní hyperkapitalisté, co se bojí v lese, bojují proti skleníkovým plynům CO2 a metanu: sníží emise CO2 a jako bonus ovládnou celý svět.
  Bill Gates v únoru 2010 na konferenci TED2010 nabízel způsob, jak snížit emise CO2 - snížit lidskou populaci. Na záběru, kde Gates popisuje neobvyklou rovnici, čistou angličtinou říká, že očkovací látky mají sloužit k tomu, aby se snížil počet obyvatel, čímž se sníží i emise CO2.
  CO2 = P People x S Services per person x E Energy x C CO2 per unit
  VIDEO S ČESKÝMI TITULKY
  od 4:20 minuty
  https://www.ted.com/talks/bill_gates_innovating_to_zero
  https://www.youtube.com/watch?v=JaF-fq2Zn7I
  Na konferenci TED2010 odhaluje Bill Gates svou vizi budoucnosti světové energetiky. Popisuje "zázraky", které jsou za potřebí k tomu, abychom se vyvarovali planetární katastrofě. Cíl? Nulové emise oxidu uhličitého v roce 2050.
  Předseda plzeňského KV KSČM Miroslav Ravij: „Otevírá se tak cesta k naplnění cílů elity Rockefellerů, Rothschildů a dalších, vedoucí ke snížení počtu lidí na planetě a získat tak lépe přístup k omezeným zdrojům, které velkoryse nabízí Matka Země.“
  Gates je mluvčí Rockefellerů a Rockefellerové jsou členy new age apokalyptické sekty Manitou, kterou založil šéf ekologického panelu OSN Maurice Strong ve Skalistých horách v Coloradu. Sektu Manitou zajímá jen CO2, nezajímá je ochrana přírody, ohrožené druhy, kácení Amazonských pralesů, že Čína v žoldu západních kapitalistů je největší znečišťovatel planety.
  https://www.manitou.org/
  Mary and Laurance Rockefeller, patrons.
  https://www.manitou.org/foundation/history/
  Vítězslav Kremlík KLIMA: Za vznikem IPCC stojí sekta z Colorada
  https://neviditelnypes.lidovky.cz/klima/klima-za-vznikem-ipcc-stoji-sekta-z-colorada.A110709_233119_p_klima_wag

 • Rockefellerove

  V odpovědi na: jak snížit emise CO2, probuďme se

  a Ghetty se zmocnili ropnych zdroju vsude na planete, Prosadili vyrobu leku z ropy a zalozili farmaceuticky prumysl. Postarali se o to, aby po staleti pouzivane rostliny a lecebne metody byly zavrzeny, ocernovany, eliminovany. Cilem byly pilulky a vakcinace. Po zavedeni leciv z ropnych pruduktu prudce vzrostl vyskyt rakovinovych onemocneni a jinych neduhu u lidi. Na jejich leceni byla vyvinuta chemoterapie, ktera zabije pacienta driv jak nemoc. 40 % Americanu trpi jednim nebo vicero neduhy. Nestravuji se zdrave z fast foodu. Proto je smrtnost po vyskytu COVID-19 v USA tak vysoka.

 • Prymula

 • Kostely se zapaluji i jinde v zahranici

  a nejenom drevene. Je to pochopitelne zlocin a skoda, ale ma to svou symboliku a ucel. Ten kostelik v zahradach pod Strahovem znam. Uz tam stoji po desetileti bez ochrany na odlehlem a nehlidanem miste v parku. Zapalili ho az tedka, zajimave. Ten kostelik jako pamatka patril do nejakeho depozitare s ostrahou jako kamenne sochy Brauna a jinych.
  Nevsimate si vsak pozaru, ktery zacina v Evrope horet jako protest proti opatrenim za plandemie. Cechum trva dlouho rozlisit mezi nepodstatnymi udalostmi, ktere je maji zamestnat a skutecnymi pozary skrze probouzejici se Evropany, demonstrujicimi proti niceni spolecnosti a jejich svobod.
  https://www.arfa.cz/to-neni-pandemie-to-je-fasismus-evropou-se-vali-demonstrace-proti-vladnim-zakazum-kvuli-covid-19-drazdany-rim-barcelona-desitky-mest-povstaly-proti-vladni-zvuli-pozary-strelba-raneni/#.X5_OKS9XYRU

 • Wolfram

  Na finančních úřadech kradou desítky miliard ročně, ženštiny jak Schillerová FÚ Brno Venkov, celý finančák řídí daňové podvody. Když se to zjistilo na odposleších, tak je museli před vámi utajit, že za uplynulých patnáct let vám ukradli jeden státní rozpočet. K tomu krajští hejtmani Vaňhová (ČSSD), Šulc (ODS), senátor Novák (ODS) a jejich přátelé příjemci eurodotací v Karlovarském a Ústeckém kraji, policie vyčíslila škodu v této kauze na 13,9 miliard Kč, také všichni jsou na svobodě.