V posledních dnech Ynet publikoval dvě videa ukazující násilné a hlučné chování na palubě dvou letů z Izraele do Kyjeva - Israir a El Al - před Roš hašana. Kanál 2 uvedlo, že letušky jsou vystaveny násilí a zastrašování ze strany cestujících z Izraele. Na mezinárodním letišti v Borispolu u Kyjeva se skupinka židů nabourala do letištního rozhlasu a místo mimořádných hlášení o bezpečnostních opatřeních cestující poslouchali písně zpívané v jidiš.

 

Rvačky na palubách letadel mířících za oslavami na Ukrajině se podle izraelských médií staly běžnou záležitostí. Například posádce aerolinek IsrAir museli pomoci cestující, aby od sebe rváče vůbec oddělili.

„Pokud se tohle děje mezi Židy, představte si, co by se stalo, kdyby byl na palubě Arab,“ poznamenal k tomu podle Ynetu jeden ze svědků rvačky. Kouření cigaret i marihuany na toaletách, popíjení alkoholu z vlastních lahví a následnou rvačku dvou Izraelců řešili také v letadle společnosti El Al. Letušky už se bojí letů s ortodoxními židy - poutníky.

Stále více lidí toto židovské řádění porovnává s muslimským v západní Evropě a mezi těmito vírami nevidí žádného rozdílu, když se jim popustí svoboda. Civilizace je pro ně značně vzdálená, ale základem je vyhrožování politikům a policistům, pokud je chtějí umravnit.

 

Ještě jedna jedna spojitost je mezi ortodoxními židy, muslimy a u nás nepřizpůsobivými.

Všichni žijí a tyjí z obrovských sociálních dávek, takže je nic nenutí zapojit se do obecného života. Plodí hodně dětí, násobně víc, než civilizace a ti zase další, takže tlak na zvyšující se sociální dávky neúměrně stoupá a civilizaci už docházejí peníze, zatímco tito si vesele užívají.

Lidskoprávní organizace každého nabádají, aby o nich nemluvili, protože mluviti o nich znamená - rasismus a xenofobii...

 

Děti ortodoxních židů

 

Místní jsou zoufalí, nesmí ani domů, někteří však vydělají

Ortodoxní poutníci  z Izraele v Umani způsobili požáry v mnoha hotelových pokojích. Například podle izraelského listu Haaretz vznikl požár na hotelovém balkoně, když si židé chtěli osmažit košer maso, které si s sebou přivezli. Než dorazili hasiči, celý balkon byl v plamenech.

V Umani během židovského svátku výrazně roste spotřeba drog. Běžné jsou rvačky mezi chasidy a Ukrajinci, kterým s přívalem svérázných turistů dochází trpělivost. Stěžují si, že na oslavách nic nevydělají, protože si židé objednávají hotely a další služby zase jen u židů. Tisíce mužů na jednom místě lákají prostitutky ze širokého okolí, které se sjíždějí do Umaně. Místní profesionálky totiž podle Haaretzu nestíhají uspokojit poptávku.

 

Do Umaně, kde je pohřben proslulý rabín Nachman z Braslavi, se letos sjelo na třicet tisíc chasidů. Městečko je však schopné přijmout najednou maximálně pět tisíc turistů. Napětí se proto pokouší zmírnit kromě místní policie i patnáct izraelských policistů speciálně vyslaných do Umaně po dobu oslav.

 

Do čtvrti Puškina tak třeba nemá přístup nikdo, kdo není žid.

 

A prý Rabín Nachman z Braslavi, který žil před více než dvěma sty lety, údajně vyzývá své stoupence, aby s ním strávili další oslavy židovského nového roku.