Možná se časem objeví na České televizi a u party Clintonů reklama, že zmizení Julia Assange je hoax jako šaškárna přepadení americké pizzerie. Jenomže když ti, co by toto měli oficiálně oznámit, provokativně mlčí, co zbývá "lidu" než hledat vlastní vysvětlení a pátrat na vlastní pěst?
 

Dnes jen málokdo neslyšel o existenci portálu WikiLeaks a jeho hlavní tváře Juliana Assange. Původně editor z „podpovrchové“ stránky z deep webu, později spoluzakladatel a šéfredaktor světoznámého média WikiLeaks je uvězněný na ekvádorské ambasádě v Londýně (a bezprecedentním způsobem jsou tak porušována jeho lidská práva a omezována svoboda). Alespoň to je jeho poslední známá lokace. V nedávné době se totiž sehrála série podivných událostí a změn, které nejenom zpochybňují, že nadále přispívá na server, ale přímo to, že je vůbec naživu.

 

Během letošní volební kampaně v USA Assange opakovaně tvrdil, že WikiLeaks vypustí dokumenty, které budou mít zásadní dopad na výsledky voleb. Osmého listopadu Assange vydal prohlášení,  v němž vysvětlil, proč dokumenty vypouštěl právě v době voleb. Prohlásil, že WikiLeaks bude nadále publikovat informace, které nesou „politickou, diplomatickou, historickou nebo etickou důležitost, a nikde jinde nebyly publikovány“.  Assange se také nechal slyšet, že server WikiLeaks, vlastně i on osobně, byl pod ohromným tlakem, aby přestal publikovat výbušné materiály o Hillary Clintonové. Tlak pocházel od spojenců zmíněné kampaně, včetně Obamovy administrativy, a od liberálů, kteří se obávali, že by tak nedopadly volby dle jejich představ.

Značné množství materiálů se týkalo Clintonové v době, kdy působila jako ministryně zahraničí Spojených států. Jak psal deník Inquisitr, materiály obsahovaly i komentář paní Clintonové, jež navrhovala, aby Assange zabili pomocí dronu.

 

Nyní to však už bude 6 týdnů, co Julian Assange zčistajasna „zmizel“ a fanoušci WikiLeaks se po tisících dožadují, aby se Assange ozval, a pokud žije, tak to nějak veřejně potvrdil – většina přitom navrhuje, aby natočil video. Serveru WikiLeaks samotnému se obavy nepodařilo zkrotit, ačkoliv vytrvale tvrdí, že je Assange naživu. Čtenáři si totiž všimli následujících podivných věcí:

  1. Změněná data

Aby server ochránil svého zakladatele, uchovával ve svých dispozicích zakódovaná data, jež by údajně značně poškodila vlády po celém světě. Nyní ale lidé věří, že je nadmíru podivné, že při poslední kontrole tato data neprošla kontrolním testem, který má za úkol zjistit, zda data nebyla změněná. Kontrolní test ze 17. listopadu 2016 ovšem proběhl neúspěšně.

 

Hesla k dekódování těchto informací fungují údajně tak, že je v případě Assangeovy smrti server okamžitě zveřejní.

 
  1. Internetový výpadek

Kontroverze ohledně změněných dat je úzce spojená s alarmujícím množstvím matoucích tweetů, jež Assange nebo WikiLeaks napsali v polovině října. Někteří věří, že Assange mohl vypustit tuto změť informací v panice před tím, než byl zajat nebo napaden.

 

Fanoušci WikiLeaks vyfotili před ekvádorskou ambasádou nevídané množství ozbrojených jednotek. 

  1. Slyšen, ale neviděn

I kdyby byl Assange pouze odpojen od internetu, leckdo se logicky ptá, proč nekomunikuje prostřednictvím telefonu. Od chaotického incidentu jej nikdo neviděl naživu a jediný „důkaz“ byl jeho hlas, přesněji telefonát na softwarovou konferenci v Buenos Aires. Už během hovoru ale probíhaly technické problémy a mnozí věří, že interview nebylo živé, ale předem nahrané. Assange totiž na otázky neodpovídal přirozeně, a navíc to bylo s delšími odezvami, jež provázely technické potíže.

 

Assange by přitom velice snadno mohl potvrdit svou existenci tím, že by se chvíli ukázal u okna, kde by mohl být vyfocený.

 
  1. Bouře na Twitteru

Nedávná bizarní aktivita na twitterovém účtu WikiLeaks nejenom posílila konspirace, ale i zvěsti, které server diskreditují. Od té doby, co Assange „zmizel“, mnoho tweetů vypadá a působí divně a zachází tam, kam Assange nikdy nechodil. Text je plný překlepů a chyb a obsahuje i vágní a zlověstné výroky. Fanoušci WikiLeaks se hojně ptají, kdo je tento nový hlas na Twitteru, protože Assange to rozhodně není.

  1. Plánovaný soud

Assange se měl oficiálně objevit a u toho tedy i potvrdit svou existenci na soudním vyslýchání, vedeném švédskými žalobci. Podezřelé na tom však je, že se akce měla původně odehrát den poté, co byl odříznut od internetu, ale posléze se datum posunulo na následující měsíc, údajně proto, aby se mohl zúčastnit i Assangeův právník. V listopadovém rozhovoru ale nebylo jeho právníkovi dovoleno vstoupit do budovy a otázky se směly posílat jen psanou formou.

 

Časová linka událostí:
16/04/2016 – pod vlakem skončil John Jones, Assangeův právník, britský specialista na lidská práva a spolupracovník Amal Clooneyové
11/05/2016 – zemřel Michael Ratner, poradce WikiLeaks, na rakovinu
07/10/2016 – WikiLeaks začínají zveřejňovat e-maily Johna Podesty
10/10/2016 – Joe Biden vyhrožuje Rusku kvůli WikiLeaks
15/10/2016 – návštěva Pamely Anderson (konspirativci se dohadují, zda ho neotrávila svým veganským jídlem)
16/10/2016 – rozeslán „Dead Man Switch“, snad jako varování. Stejného dne došlo k přerušení internetového spojení. Není jasné, k čemu došlo dříve.
Taktéž se objevily zprávy a fotky, ukazující přítomnost ozbrojenců a tmavých vozidel před ambasádou.
18/10/2016 – londýnské letiště je evakuovámo kvůli chemickému poplachu
21/10/2016 – masivní útok DOS na WikiLeaks
22/10/2016 – Gavin MacFadyen, zakladatel WikiLeaks a Assangeův mentor, umírá na rakovinu plic
23/10/2016 – RT zveřejnilo editovaný rozhovor s Assangem, ale bez aktuálních informací, může se tedy jednat o sestřih
12/11/2016 – švédský žalobce navštěvuje Assange, ale komunikuje pouze s velvyslancem. Assangeův právník není vpuštěn.

Americké volby skončily, ale spojení s Julianem Assangem nebylo obnoveno.

 

 

K tomuto nedokážeme napsat nic dalšího, než jsme našli v poště a  než odkázat na zdroj:

Zdroje: http://www.inquisitr.com/3742033/news-is-julian-assange-dead-rumors-claim-wikileaks-founder-silenced-over-pizzagate/#m2wHdEUi0HkPGBe5.99,

 http://yournewswire.com/5-signs-julian-assange-missing-dead/