V Pensylvánii v USA se částečně roztavil druhý jaderný reaktor atomové elektrárny, byla zamořena provozní budova a její blízké okolí. Hlavní vodní napájecí čerpadla chladicího systému sekundárního okruhu se porouchala kolem 4. hodiny ráno a tato porucha s mechanickou či elektrickou příčinou způsobila, že generátor páry přestal chladit primární okruh.

 

Stále jsme děšeni Černobylem, šílenou obsluhou, která přes varování vypla bezpečnostní okruhy a Sovětským svazem, ale že se roztavil jaderný reaktor v USA díky vadnému chladícímu systému sekundárního okruhu se ve veřejnoprávních médiích skoro tají. Proč?

Prostě proto, že jedině USA, božské USA a nikdy jinak...

28. března 1979

V Pensylvánii na Třímílovém ostrově uprostřed řeky Susquehanna byl druhý reaktor firmy Babcock & Wilcox uveden do provozu narychlo. Spuštění reaktoru těsně před koncem roku 1978 přineslo desítky milionů dolarů úlev na daních firmě Metropolitan Edison Company (dceřinné společnosti General Public Utilities Company – GPU), která elektrárnu Three Mile Island vlastnila. (Neboli stejné urychlení jako na Ukrajině v SSSR.)

Všimněte si i shody v jiném: utajení před prezidentem Gorbačovem, potlačovala se panika a dnes vystupují "experti na protiruskou nenávist", že by se utajení v USA nemohlo stát. Že demonstrativní Závod míru mohl být pouze za socialismu. A fakta?

1. dubna 1979 na demonstrativní osobní návštěvu elektrárny přijel tehdejší americký prezident James Carter a pensylvánský guvernér.

Prezident James Carter při návštěvě havarované elektrárny Three Mile Island

Prezident James Carter při návštěvě havarované elektrárny Three Mile Island

Krátce po havárii ve Three Mile Island zřídil americký prezident Carter speciální vyšetřovací komisi. Ta ve své zprávě za příčinu havárie označila závadu na bezpečnostním ventilu, ale upozornila i na chyby obsluhy a na její nepřipravenost pro zvládnutí krizových situací.

 

Perlička z roku 2008

Podle vyjádření předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové se reaktor TMI-2 z hlediska stavu jaderného paliva a rozsahu poškození aktivní zóny příliš nelišil od původního rozsahu poškození aktivní zóny reaktoru v ukrajinském Černobylu, který havaroval v dubnu 1986. A v roce 2021 tatáž dáma dramaticky líčí, jak ta sovětská byla hrozná a že jedině ta americká je jedinečně skvělá. Obrtlík by žasnul a korouhvička se zavařila.

 

Propaganda a manipulace s lidmi je terorismus, který vyvolává nenávist a války. Proto by měl být stavěn na roveň skutečného terorismu, za které jsou sazby 10 - 20 let žaláře. Pak by si Kolářové, Hřibové, Řeporyjci a nyní i Drábová tyto zločiny nedovolili!

 Jen pro zajímavost

Nedávné zprávy o komplexním vyšetření zdraví obyvatel postižených míst nasvědčují, že původně zveličované obavy z rozšíření rakoviny, genetických anomálií novorozenců a nárůstu leukémie se nenaplnily. Ani nesmírně nákladný exodus obyvatel nebyl možná nutný. Na světě jsou oblasti (např. v indickém Tamilu), kde obyvatelstvo bez potíží žije na území, z jehož hornin vyzařuje trojnásobek dávkového příkonu než v zakázaném pásmu Černobylu.

 

Související

Černobylská havárie a její průběh - fakta, nikoliv dezinformace!

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Zajímavé, ale jen teoretická debata. Vhledem k tomu, že v Česku vládne chazarská tunelářská fašistická junta, okradla české obyvatelstvo o astronomické sumy, např. 3bilionový státní dluh a 40 mld. ročně do huby solárních baronů, tak stejně na výstavbu jaderné elektrárny nejsou peníze.

 • *

  Zločinci a velkozloději v Česku: Babišův syn: Otec byl vždy falešný a zlý. Zrůda, primitiv. Strach nemám, je to srab
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babisuv-syn-si-dopisoval-s-Pavlem-Safrem-Otec-byl-vzdy-falesny-a-zly-Zruda-primitiv-Strach-nemam-je-to-srab-664191

 • V roce 1978 hráli Jane Fonda, Jack Lemmon a Michael Douglas v thrilleru Čínský syndrom

  popisujícím stejnou ”závadu”, která málem způsobila roztavení reaktoru Three Mile Island (TMI). Do kin film šel 16. března 1979, 12 dní před havárií TMI! Náhoda? Sabotáž?
  https://en.wikipedia.org/wiki/The_China_Syndrome
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Hav%C3%A1rie_elektr%C3%A1rny_Three_Mile_Island

 • Co měl Hollywood proti jaderné energetice?

  Od roku 1979 Westinghouse nepostavil už žádnou jadernou elektrárnu. A co provedl neoliberál Jack Welch s General Electric?
  https://ekonom.cz/c1-66730060-jack-welch-manazer-ktery-americe-vratil-kapitalistickeho-ducha

 • Výraz "čínský syndrom" poprvé použil v roce 1971

  americký fyzik Ralph Lapp při popisu přehřátí reaktoru. Tvrdil, že uran by se protavil skrz planetu a vynořil se v Číně (nesmysl, naproti USA je Indický oceán).
  https://en.wikipedia.org/wiki/Ralph_Lapp
  Byly tehdy určité kapitalistické kruhy v USA proti atomové energii, např. Rockefellerové?

 • FANOUŠCI KAPITALISMU, MÁTE, CO JSTE CHTĚLI, ROZKAZUJE VÁM OLIGARCHIE Z USA A KLEPTOOLIGARCHIE Z UKRAJINY

  1. americký diktátor Biden chce bezuhlíkovou elektřinu do roku 2035. Biden bojuje proti CO2 a metanu, globálnímu oteplení.
  KONEC UHLÍ, ROPY I PLYNU, fujky! Oligarší panstvo vám povoluje jen SOLÁRY, VĚTRNÍKY a MALÉ MODULÁRNÍ JADERNÉ REAKTORY!

 • NEVÁŽILI JSTE SI SOCIALISMU, NÁSLEDUJTE USA VE SNIŽOVÁNÍ CO2

  https://oenergetice.cz/emise-co2/americky-prezident-joe-biden-chce-bezuhlikovou-elektrinu-roku-2035
  https://oenergetice.cz/clanky/emise-co2
  https://oenergetice.cz/jaderne-elektrarny/male-jaderne-reaktory-maji-usa-zelenou-ministerstvo-podpori-vznik-prvniho-unikatniho-projektu

Nejčtenější články za poslední měsíc