“Pro boha jen to ne! Nebo chceme zase divočinu privatizace devadesátých let?” reagovala europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná. Podobně reaguje pobočka KSČM dnes pod názvem ODS,  podobně reaguje ČSSD a...

 

I Miloš Zeman tvrdil, že se vše vytunelovalo díky Klausovi a přisvojil si tento termín: pravda však je taková, že se spojení "vytunelovaná banka" objevilo v seriálu Jack a Tlusťoch o dva roky dříve. (To jenom jako perlička) 

“Oba, otec i syn jsou v české politice potřební jako pazdeří v p...... peřině,” sdělil redakci čestný šéf TOP 09, poslanec a exministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

 

Položme fakta na stůl

 

Václav Klaus v roce 1989

V roce 1991 Václav Klaus inicioval založení Občanské demokratické strany. V letech 1992–1997 byl předsedou vlády. Bylo to období prý strašného úpadku, kdy zem se prý málem zhroutila. (Tvrdil Zeman, aby vyhrál volby)

 

A v roce 2005 Bohuslav Sobotka dramaticky

Přechod od socialismu k tržní ekonomice stál Českou republiku 600 miliard korun. To je částka, kterou stát vyplatil v letech 1990 až 2004 na záchranu bank a podniků nebo jimi pomohl obcím a krajům. Uvedl to ministr financí Bohuslav Sobotka.

 

To se popřít nedá, avšak nikdo na světě neměl zkušenosti s transformací socialismu na trh a jediné tedy zbývá v porovnání, jaké náklady měla podobná zem ze socialistického bloku - východní Německo, které ze západu dostalo vše včetně zákonů.

 

Mají kancléřku, ale jinak nic, napsal v roce 2009 LUBOŠ PALATA

„Proces německé jednoty stále není ukončen,“ říká kancléřka a šéfka Křesťansko-demokratické unie Angela Merkelová, jedna z mála východních Němců, kteří se výrazně prosadili v celoněmeckém měřítku. Neukončení „procesu německé jednoty“ také znamená, že ze západní části Německa tečou v rámci „příspěvku solidarity“ dál desítky a desítky miliard ročně – v současnosti 75 miliard eur ročně (Pozor, ročně asi 1,8 bilionu korun). Celkem už západní část Německa do té východní investovala 1,2 bilionu eur.

 

A v roce 2014 vydala ČTK zprávu

Sjednocení Německa dosud stálo dva biliony eur (neuvěřitelných 54,9 bilionu Kč), většina z těchto nákladů mířila do sociální oblasti. Uvádí to analýza odborníka na bývalou Německou demokratickou republiku berlínské Svobodné univerzity Klause Schrödera, jejíž závěry zveřejnil deník Die Welt.

 

 Takže když Klaus dělal transformaci, celkové náklady vyšly na 600 miliard, což bylo katatrofální.

Měl si vzít příklad z božského Německa, kde ročně, nikoliv celkem stála transformace 1,8 bilionu korun. Opakuji, ročně!

A celkem 54,9 bilionu korun!

 

 

A jak ta hrůzostrašná transformace a zadlužení vypadá v grafu? Vážně Klaus zadlužil zem?

V roce 1993 vnikla samostatná Česká republika

 

V absolutních číslech ta údajná katastrofa Klause vypadá takto

Zajímá někoho pravda? Zajímá mainstream a Českou televizi pravda?

 

Přitom Klaus musel hned zpočátku vydávat peníze na ovzduší, na čističky, na kaly (to není dokončeno dodnes), a to byly výdaje, které Zeman zrušil po nástupu do funkce!

ČEZ v průběhu let 1992 - 98 odsířil 5 930 MW výkonu v uhelných elektrárnách a dalších přibližně 500 MW vybavil moderními fluidními kotli. Emise oxidu siřičitého i popílku se díky technickým opatřením snížily nejméně o 90 % a emise oxidů dusíku o 50 %. Ve stejném období ČEZ také postupně odstavil celkem 2020 MW výkonu v nejstarších uhelných elektrárnách a jako náhradu tohoto výkonu dostavěl Jadernou elektrárnu Temelín, jejíž rozestavěnou stavbu zdědil po rozdělení státního podniku Českých energetických závodů.

 

Jeden z příkladů, které platila Klausova vláda a ti "experti" mlčí!

Ekologizační program uhelných elektráren ČEZ v 90. letech 20. století

111 mld.

ukončeno 1998

Zemanem

 

Petr HARTMAN, moderátor -------------------- Souhlasí Petr Dufek, že transformace se těžko dá opsat od nějakých modelů, že to bylo opravdu tak unikátní? 

Petr DUFEK, ekonom, ČSOB -------------------- Určitě je to pravda, já k tomu nemůžu nic dodat, protože takovou transformaci, nebo takové změny, jaké proběhly v České republice, se předtím v podstatě nikde neodehrály, jak už říkal pan Ježek. V podstatě určitá inspirace mohla pramenit třeba z východního Německa, ovšem když se podíváme na tu poslední historii německé ekonomiky, těch posledních deset patnáct let, tak rozhodně nelze mluvit o nějakém velkém úspěchu, byť to východní Německo mělo hodně bohatého bratra, který do něj nalíval biliony marek a posléze eur a přitom to tam příliš zas tak vidět není. Takže opravdu model, jak udělat transformaci, si myslím neexistuje. Ten v podstatě vznikal až v devadesátých letech ve východním bloku. 

 

 Jednoznačně, jednoznačně byla naše transformace nejexcelentnější a to i přes pozdější vstup do Evropské unie, kdy jim sypeme a sypeme peníze na úkor našich dálnic a důchodů. Prostě jsme pro ně slepice, snášející zlatá vejce i přesto, že sem hlupáci přitáhli sklady, Ukrajince, Bulhary a neštovice.

 

Zde je důkaz včetně vnitropodnikového účetnictví, co nám odklánějí jako výpalné a na východ Německa to (nejenom) posílají.

A my platíme a platíme. Z čeho, když jsme spálená zem vytunelovaná?

 

Je čas podívat se pravdě do očí, je čas předkládat fakta a byť při transformaci se dost rozkradlo, fascinující je porovnání: za transformaci jsme zaplatili 600 miliard korun. Německo do DDR 54,9 bilionu korun a stále to nezvládají, ale od nás ročně odchází kolem 600 miliard ročně jako výpalné na západ. Stačí, abychom jeden rok nic naplatili západu a ta údajná strašná Klausova reforma je zpět zaplacená. A dnes už ani nikdo nepíše sta miliard ročně, co Klausovy vlády dávaly na ekologii. Jakoby to nebylo.

Pouze idiot řve a řve a toto neporovná! Kde bychom brali 600 miliard ročně pro státy EU, když jsme na huntě? Á propos: oni nám posílají z Bruselu 50 miliard ročně (my ven 600 miliard) a všude je napsáno: za dotace EU. Vážně jsme normální?

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • V odpovědi na: Petr Pokorný

  V červnu 2000 dochází k bankovnímu runu na IPB. Denní výběry hotovosti dosahují 5 miliard korun a reálně hrozí, že banka padne a spolu s ní se dostane do ohromných problémů celé české hospodářství.

  V pátek 16. června 2000 do sídla banky vtrhne po zuby ozbrojené komando Útvaru rychlého nasazení, které teatrálně demonstruje změnu poměrů a uvádí do banky nuceného správce ČNB. A již následující pondělí 19. června je rozhodnuto: ČSOB se dohodla s nuceným správcem IPB, ČNB a ministerstvem financí na převzetí kontroly v IPB. Stát, resp. ČNB, dává záruky za všechny bankovní úvěry, a současně je podnik za korunu převeden ČSOB. Z IPB se stává prázdná slupka s názvem IP Exit, a.s.
  Ano, čtete dobře: v červnu 2000, tři roky od odchodu Václava Klause. Přesto lotři stále tvrdí, že to za korunu zprivatizoval Klaus. Kam zmizela všechna aktiva, když konsolidační banka měla špatné úvěry? Prazdroj neplatil? Česká pojišťovna neplatila? Nebo snad Radegast? A ta hvězdná NOMURA byla beztrestná?

  Komentář naposledy upraven v před 2 roky od Petr Pokorný
 • V odpovědi na: Petr Pokorný

  Ano, opět čtete dobře, denní výběry byly 5 miliard denně. Z vytunelované banky? Záhadné, to přece nemá logiku. Prázdná, vytunelovaná znamená, že nic nemá, ale zde si lidé vybírali 5 miliard denně. Prostě je čas zavřít tipek lhářům a podvodníkům jako je Opus - Nowak, politikům jako Bohuslav Sobota, Špidla, Fiala a Němcová, ale i komunistům jako je Konečná či Luzar. Pravdou a fakty. Lžou a špinavě podvádí. Tomuto tématu se budu nadále věnovat a přinesu další podrobnosti.

 • novota

  Teďmá problém soudru Rafaj od socanů a sobotkova parta tam.... ha ha...proto byl babiš v CIA a přivezl jsi na ně noty... ??? https://www.euportal.cz/Articles/20759-cssd-dala-najevo-ze-kdyz-mluvite-cesky-mate-bilou-barvu-kuze-a-zivite-se-rukama-jste-nepritel-je-v-alianci-s-havlisty-a-pomohla-jim-v-ovladnuti-zeme-rozdala-ceske-banky-zahranicnim-financnim-skupinam.aspx

 • novota

  V odpovědi na: novota

  Tohle chystá syn poručíka Hámáčka/Hans Hamacek na vnitru/ z černých baronů na český národ.... kudy chodil tudy krad.... https://zpravy.aktualne.cz/domaci/sledovani-a-odposlechy-i-bez-souhlasu-soudu-ministerstvo-zva/r~b8ac8064473d11e9b38a0cc47ab5f122

 • Vlastimil Nowak

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Každý si může sám najít, že ty problémy co řešil v IPB Zeman, tak vznikly daleko dříve právě za Klause. Bylo to právě za Klause, kdy si moderní kovbojové půjčovali u bank stovky miliard a potom nespláceli úvěry a zadělali bankám na velké problémy. Klaus předával obrovské majetky podvodníkům, kteří nikdy nezaplatili. Pak přešly ty dluhy z velké části do konsolidační agentury a některé se řešily přímým oddlužením jako třeba právě případ IPB. Proces s IPB nijak nesnímá hlavní vinu za zlodějskou privatizaci za Klause.
  A faktem zůstává, že dluhy převedené na konsolidační agenturu splácela právě ČSSD.
  https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/ucet-za-spatne-dluhy-30-000-na-osobu.A020710_144728_ekonomika_VEN
  Platí, co jsem napsal v prvním příspěvku, že za Klausovu privatizační zlodějnu finančně krvácela ČSSD v následujících osmi letech vlády ČSSD.
  Na netu jsou stovky článků, které to dokazují a nic na tom nezmění ani Pokorného zákeřné manipulace s fakty!

 • V odpovědi na: Vlastimil Nowak

  Lžete jako vždy: privatizaci rozhodl Klaus, ale za způsob vypořádání zodpovídali Ježek + Ivan Mašek. Neboli ODA, která dodnes dluží miliony a Kroupa defiluje v České televizi, aniž dluhy zaplatil. Vykládá, jak se má vést stát. A oprátku pod krkem držel Wagner z ČSSD, později nazařazený. Takže Klaus nemohl nikomu nic předat. Proto se také uvádí, že Ježek byl otcem kuponové privatizace a hrdě se k tomu hlásil. Klaus to schválil a rozhodl, ale vše kolem včetně privatizačních projektů dělal Ježek! Místo urážek a hanlivých výroků napište fakta. Stačí stručně. Vše lze skutečně dohledat. Navíc sám Sobotka (Vaše hvězda milá) psal o 600 miliardách, což je výše, každý rok zasílaná do chřtánu našich vůdců na západě! KAŽDÝ ROK! A aktiva byla 219 miliard 300 miliónů korun, prodaná za 1Kč!!! Zatímco dluhy jsme platili my, díky ČSSD. Z rozhodnutí v roce 2000. Ještě přidáte nějakou lež a urážku?

 • Vlastimil Nowak

  To Pokorný:
  Sám jste tedy napsal, cituji: "Klaus to schválil a rozhodl,"
  Co více tedy chcete dodávat? Klaus za všechno nese odpovědnost. On byl premiér, on rohodoval a schvaloval!
  Navíc, jak jsem psal už dříve v příspěvcích, které jste hanebně smazal, protože je to pravda, že Klaus úmyslně devalvoval korunu o 250% už v roce 1991. Připravovali to už za komunistů v prognostickém ústavu. Zavedli takové zákony, že politická moc mohla ČNB vnutit kurz! Je to všechno na stránkách Václava Klause. Na základě devalvace si západní investoři koupili průmysl českého státu za pětinu ceny. Proto dnes musíme odvádět západu 300 miliard ročně na výnosech, protože nám už mnohé výrobní prostředky nepatří. Za to nese přímou vinu Klaus a ne nějaký Ježek a spol. Klaus tu devalvaci domlouval s MMF a dokonce se chlubí na svých web stránkách, že chtěl ještě větší devalvaci.
  2) Stejně nesmyslné jsou vaše argumentace, kde ukazujete deficity rozpočtu za vlád ČSSD, zvláště v letetch 2002-2006.
  Ale už jste úmyslně neuvedl, že během osmi let vláfdy ČSSD, musela ČSSD splácet závazky konsolidační agentury ve výši 600 miliard. Kdyby nebyly tyto dluhy po Klausově vládě, tak by vůbec ČSSD nemusela mít schodky rozpočtu.
  Jasně jsem tedy ukázal na faktech a argumentech, že manipulujete a odvádíte pozornost od faktů. Jsem zvědav jesli budete mít odvahu si přiznat fakta, nebo jestli budete opět hanebně mazat! :)

 • V odpovědi na: Vlastimil Nowak

  Ano, další už budeme mazat, protože lži píšete tak dlouho, až zahltíte fakta a ty pak nikdo nevidí: takže napsledy: jenom samotná IPB měla aktiva 219 miliard 300 miliónů korun. Už to se dá odečít z oněch 600 miliard. Takže prodej za 1Kč nezavinil Klaus, ale ČSSD. Takže čistá ztráta jenom IPB byla 219 miliard 300 miliónů - 1Kč. Dále například 100 miliard viz článek nebylo díky rozkrádání ODS, ale katastrofální ovzduší po komunistech. A Zeman to zarazil a začal zadlužovat - opět viz graf. Těch sanací bylo za přibližně celkem 300 miliard. (Vody, čističky). Zbývá 200 miliard a ty se díky zlodějům jako třeba dodnes nepotrestaný vážený podnikatel Charouz rozkradly. Asi ale nikdo nevěří, že premiér vyrazí do ulic a bude zatýkat. Policie pod Kalvodou nefungovala? To nemohli ani za bolševika. Za Sobotky byl vzestup, tudíž nejen splátky, ale ještě zisk. Přesto si podvodník Špidla zdroje jsou a podvodník Sobotka napůjčovali na obrovský dluh a zadlužili naši zem navždy! Ano, transformace něco stojí a je vidět porovnání s Německem. Protože jste podvodník, který je odevšad vyhazován, úmyslně toto srovnání neděláte, protže by se poznala špína Sobotky a Špidly. A protože jste podvodník, tak další už mažeme. Můžete si napsat něco třeba na Aeronetu, který údajně zrušili. Nebudu psát poctivě celý den, abyste vždy vše zmanipulova a odvedl bez srovnání. A devalvace pomáhá každému, aby se srovnala hladina: totéž udělalo Rusko a útok USA odvrátilo. Tečka!

 • Zlodějistán

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Pane Pokorný, Nowak má pravdu, přesně tak to bylo a dodnes gigazloději z 90. let jako Klaus, Babiš, Faltýnek běhají na svobodě a smějí se slušným lidem do obličeje, jak na ně dřou za pár korun! A dokonce jejich marketingová strana ANO vládne a Bradáčová je pražská vrchní státní zástupkyně!

  1995 - zaměstanec bratislavského Petrimexu Andrej Babiš ukradl Petrimexu jeho českou dceřinou společnost Agrofert padělanou listinou o valné hromadě. Včetně milionů na bankovním účtu a Agrofert měl také exkluzivní smlouvy s chemičkou Lovosice Lovochemie. Že přišli o Agrofert se dozvěděli v Petrimexu až za dva měsíce, reagovali však hned a Babiše vyhodili. Vlastníkem Petrimexu byl stát. V té době ještě lovosická chemička mlela tuny afrického fosfátu dováženého prostřednictvím slovenského Petrimexu z Maroka na hnojivo superfosfát.

  1995 - nymburská firma Proferta s.r.o. Pavla Švarce koupila od státu (od Klausovy vlády) 51 procent akcií Lovochemie Lovosice za 530 milionů korun, které neměla, půjčila si 530 milionů od soukromé banky Agrobanky. Úvěr následně převzala polostátní Investiční a Poštovní banka (IPB) a za úvěr ručil dnešní místopředseda hnutí ANO Faltýnek - Obchodní sladovny v Prostějově (Tchecomalt Group). Monika Herodesová, dnes Babišová, byla v té době v Lovochemii Lovosice sekretářkou. Lovochemie Lovosice byla a je druhý největší výrobce chemických hnojiv v Evropě, takže i ta půl miliarda (ve veřejné soutěži) za majoritní balík akcií Lovochemie byla nepřiměřeně nízká cena.

  1998 - Babiš ukradl akcie Lovochemie navýšením základního jmění Lovochemie a jako předseda představenstva firmy Proferta poslal Profertu do likvidace a bankrotu i s nesplaceným půlmiliardovým úvěrem vůči bance IPB. Banka IPB zkrachovala v roce 2000, premiér Miloš Zeman ji sanoval, pohledávku 500 milionů korun převzala Česká konsolidační agentura a za Babiše nakonec zaplatili daňoví poplatníci. Vlastně nezaplatili, neboť tyto obří dluhy po zlodějích jako Babiš jsou základem dnešního státního dluhu a splácíme jen úroky ze státních dluhopisů, zatímco státní dluh narůstá.

  1999 - bývalý slovenský ministr Ducký řekl, že dostane Babiše za ukradení Agrofertu do tepláků, byl zastřelen na chodbě domu, kde bydlel

  2001 - německá firma Bags jako spolumajitel Proferty podala na Andreje Babiše trestní oznámení, stejně tak na něj podala trestní oznámení ČSOB coby právní nástupce IPB. Policie Babiše obvinila, ale litoměřická, od roku 2003 ústecká krajská státní zástupkyně Lenka Bradáčová shodila případ Lovochemie pod stůl. Bradáčová měla na starosti i případ "divoké provatizace" Mostecké uhelné, v Ústeckém kraji je také Setuza Ústí nad Labem majitelů kmotra Mrázka (zavražděn) a Tomáše Pitra. Všechno zde skončilo pod stolem. "Kauza (Lovochemie) byla zahájena na základě trestního oznámení. Již rozběhnutou jsem ji převzala po kolegovi. Dnes po více než jedenácti letech si nepamatuji jméno oznamovatele, a jelikož byl spis postoupen, nemohu nahlédnout, abych tento údaj zjistila. V kauze jsem zrušila rozhodnutí policejního orgánu o odložení věci, pro nedůvodnost a nezákonnost. U žádného výslechu v této kauze jsem přítomna nebyla. Případ jsem musela z důvodů změny věcné příslušnosti - došlo k legislativní změně trestního řádu - postoupit na Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem. Jaký byl jeho další osud, nevím," reagovala Bradáčová.

  2001 - banka ČSOB (právní nástupce zkrachovalé polostátní banky IPB) podala na Jaroslava Faltýnka jako místopředsedu představenstva Tchecomalt Group Prostějov a další čtyři manažery této společnosti trestní oznámení (poškozování věřitele, porušování povinností při správě cizího majetku). Tchecomalt Group Prostějov byl původně státní podnik Obchodní sladovny Prostějov se základním kapitálem 673 118 644,- Kč (v dubnu 1989). Největší sladovnická skupina v Česku Tchecomalt Group totiž získala od banky IPB úvěr 2,35 miliardy korun a hned poté Jaroslav Faltýnek a spol. hned vyhlásili konkurz – nezákonný konkurz, protože Tchecomalt Group nebyl předlužený. 2,35 miliardy korun z úvěru zmizelo neznámo kam… Jaroslava Faltýnka v roce 2002 začal vyšetřovat Útvar odhalování korupce a finanční kriminality, policie ale případ odložila. Shodou okolností to byl právě Babišův AGROFERT, kdo se brzy po krachu Tchecomaltu dostal k významným podnikům zemědělského zásobování ZZN z této bývalé skupiny. Od roku 2001 působí Faltýnek v AGROFERTU, nejdříve jako ředitel zemědělské divize a od roku 2007 jako člen představenstva. V letech 1995-2012 byl Faltýnek členem ČSSD, zastupitelem ČSSD v zastupitelstvu města Prostějova i zastupitelstvu Olomouckého kraje, v roce 2012 vystoupil z ČSSD a vstoupil do Babišova ANO, kde je místopředsedou ANO a předsedou poslaneckého klubu ANO.

  Babiš je totální psychopat, mocichtivá kreatůra, co patří podobně jako Pitr a Krejčíř v malém za mříže už roky. Cokoliv má, sprostě nakradl nebo získal podvody.

 • Petr Pokorný

  V odpovědi na: Zlodějistán

  Já přece netvrdil, že se nekradlo: pro mě symbolem zlodějny byl Charouz. Miliardové dluhy a přitom sponzoroval Engeho ve Formuli 1. Takže prosím nepodsouvat dva rozdílné pohledy. Já tvrdím, že zlodějny nemohl hlídat Klaus, ale Rychetský jako zákonodárce v čele, Kalvoda, Ježek a Mašek za ODA, kteří měli čistotu na starosti. Pokud si myslíte, že Klaus jako premiér měl vzít pistole a bez soudu a policistů každého lumpa zastřelit, tak máte pravdu Vy. Jestli si myslíte, že to měla udělat policie, soudy a kriminálka, tak mám pravdu já. A ten divný Opus-Nowak neřeší zlodějny, což bych trestal po létech dnes i já a souhlasím, ale špatný systém Klause, tak jednoznačně dokazuji, že lže. Takže prosím, nemaťte čtenáře: zlodějové jako Charouz měli bručet, až by zčernali. Stejně tak Bakala a další. Ale transformace byla nejlepší ze všech států východu. Maďarsko se vzpamatovalo až za Orbána, Poláci jsou vyčůraní a inkasují pořád, navíc jim odpustili půjčky, což se dnes neví. Němci vyz výše DDR zaplatili už 50 biliónů v korunách a Slováci jsou v Čechách. Rumunsko, Bulharsko a další snad do hodnocení ani nepatří.