DOKUMENT Václav Klaus největší ekolog světa? Možná že většině lidem zmrzne úsměv či dokonce smích na rtech po předložení důkazů. Žádný politik na světě totiž vůči své zemi neinvestoval tolik peněz a tak dramaticky neměnil životní prostředí jako Václav Klaus. A Václav Klaus mladší a jeho "Trikolora" by o tom už mlčet neměl.

 

Babiši, děláte si triko na tom, co vám založil a provedl Václav Klaus!

 Nikdo, nikdo na světě tolik nevložil do životního prostředí a navíc to přepočítávejte  na ceny tehdejší! Platy byly kolem 4000 Kč měsíčně. Dnes 34000Kč měsíčně. Pak 2.ledna 1998 nastoupil dočasný Tošovský, následně Zeman a s ekologií to šlo ke dnu.  Vždyť nejvíce peněz na ekologii se vydávalo právě za vlád Václava Klause. Stačí se podívat do statistik, jaké procento hrubého domácího produktu šlo na ekologii tehdy a jaké dnes. Mimochodem, za Klausovy vlády byl například realizován grandiózní projekt odsíření tepelných elektráren, který zbavil severní Čechy každoročních smogových pohrom. Rychlost, s jakou byl celý projekt realizován, je považována za světový rekord. Také je možné připomenout investice do výstavby desítek čističek, díky nimž přestalo být Labe stokou.

A nyní ve faktech a číslech. Klausovy vlády zasahují až do roku 1998, na kdy připravil státní rozpočet. Za sedm let se snížily tuhé látky v ovzduší z 361 731 t/rok na 33338 t/rok. Neuvěřitelný pokles. I další čísla potvrdila obrovský pokles.

 

Pak přišel Tošovský, po něm Zeman a hospodařili tak úžasně, že investice snížili na polovinu, na mnohé projekty nedali vůbec nic, ač zadlužení začalo šíleně stoupat. Až v roce 2015 se podařilo jednorázově vyrovnat: ale za pomoci dotací z EU na čističky vody a navíc v cenách, které by se musely vydělit vůči platům. Zde je tabulka přesných dat!

 

A pokud vy Zelení, Piráti a s prominutím další tupci, kteří pracujete s počítači a vykládáte starší generaci, jak je zaostalá, zde máte třetí důkaz, jak toho bylo dosaženo. Kopie z roku 1991, kdy Hospodářské noviny byly jako deník s informacemi, které byly pravdivé a nikoliv jako dnes - politické - dezinformační. Tenkrát byla svoboda slova, dnes opět mediální stoka.

 

 „Svět musí vědět, že nemůžeme plošně říkat, že pro to děláme málo. Česká republika pro to dělá strašně moc. Ale nepřijdeme na summit a neslíbíme věci, které předem víme, že nemůžeme splnit, jako to dělají ostatní,“ odpověděl premiér na otázku Radiožurnálu, jestli jeho poznámka z konference znamená, že se inspiroval, a bude prosazovat, aby Česko bylo v boji s klimatickou krizí ambicióznější, jak žádá studentské hnutí.

 

Takže když různí Babišové, Brabcové, Petříčkové a jim podobní si honí trika a prsí se v New Yorku jak jsme báječní, jak jsme úžasní a nezmíní se o Václavu Klausovi v době úžasné transformace, mám pro ně pouze pohrdání a a odplivnutí. Největší světový obránce přírody byl a je prezident Václav Klaus, ale nikdy nebude a my nebudeme obhájci klimatického alarmismu a tupého vykřikování - zpátky na stromy!

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • *

  Nebýt sametového puče a rozkradení státního majetku Havlem a Klausem a následného ekonomického propadu MOHLO BÝT ODSÍŘENÍ REALIZOVÁNO RYCHLEJI!

  Ne zlodějská zrůda Klaus, ale Československá socialistická republika podepsala v r. 1985 v Helsinkách mezinárodní Protokol o snížní emisí oxidu siřičitého o 30 % do r. 1993!
  Československá socialistická republika si stanovila v r. 1985 mezi základními koncepními cíli do r. 2000 snížit emise oxidu siřičitého a emise tuhých látek!
  Emise klesaly již od počátku 80. let, v souvislosti s výstavbou jaderných elektráren a plynofikací, Dukovany byly uvedeny do provozu v letech 1985-1987, výstavba Temelína začala v roce 1985!
  Tepelná elektrárna Tušimice II měla už od počátku 80. let do r. 1990 odsiřovací zařízení (sovětské zařízení magnezitovou metodou).
  Usnesením vlády ČSSR č. 101/1989 o řešení ekologických problémů Severočeského kraje bylo uloženo kromě jiného zařadit do státního plánu na 9. pětiletku jako jmenovité úkoly čtyři soubory staveb: a to odsíření spalin elektrárny Počerady (1. a 2. stavba), odsíření elektrárny Tušimice (2. stavba), odsíření elektrárny Prunéřov Ii (1.-3. stavba) a odsíření teplárny T 700 CHZ ČSSP Litvínov (1. a 2. stavba).
  Pro urychlení zvládnutí technologie odsíření mokrou vápencovou metodou byl u 1. stavby v elektrárně Počerady zvolen způsob dodávky ze zahraničí od německé firmy Saarberg-Holter-Lurgi s podmínkou minimálně 50 % účasti dodávek od československých výrobců. Pro zajišťování dalších staveb byl v červnu 1989 založen společný podnik našich organizací v čele s Přerovskými strojírnami.
  Saarberg-Holter-Lurgi pak skutečně uvedl v roce 1996 do provozu odsiřovací zařízení vápencovou metodou na Tušimice II! A následovaly další elektrárny.
  Zdroj:
  http://147.213.211.222/sites/default/files/1990_2_093_098_stepan.pdf
  strana 2
  https://actamont.tuke.sk/pdf/1998/n3/11vejvoda.pdf

  Připomeňme si na závěr, že v ČEZu se beztrestně rozvalovali a rozvalují havířovští zlodějští spolužáci Beneš a Roman, a už potřetí se snaží tunelářovi Tykačovi střelit hnědouhelnou elektrárnu ČEZu Počerady, která měla být už dávno odstavená. Nakradené miliardové majetky Martina Romana spravuje JUDr. Křetínský. Ztrátové investice Beneše a Romana na Balkáně platí čeští odběratelé elektřiny ve vysoké ceně elektřiny...

 • *

  Puč 1989 přišel v poslední chvíli, za pár let by pučisté Havel, Klaus a Zeman neměli co kritizovat! :-P

  Miloš Zeman v beranici vříská 25. listopadu 1989 na Letné k 750 tisícům demonstrantů:

  "V podílu vysokoškolsky vzdělaného obyvatelstva nás předstihuje i Nepál se 7 %."
  "Spadem škodlivin na kilometr čtverečný za rok jsme bezkonkurenčně na prvním místě v Evropě 25 tunami, pro srovnání u Švédska je to půl tuny."
  "Podíl devastovaného území Československa je 32 % z celé plochy, což je opět první místo v Evropě." "V oblasti technického rozvoje jsme na úrovni Alžírska a Peru, hluboko pod Portugalskem." https://www.youtube.com/watch?v=01r2INhKZoc

  Později Zeman sám přiznal, že "si čísla vymyslel, aby připoutal pozornost". Aby se s Havlem dostali lhaním k moci a jejich zločinecký režim se tady drží zuby nehty dosud! Neuvěřitelné!

 • Wolfram

  Jeffrey Epsteinovi by se Gréta líbila.

 • Jan Vávra

  V odpovědi na: *

  Kecáte, co si připomenout protesty v severních Čechách? Usnesení dávali komunisti rádi, ale až po převratu se to začalo hejbat.

 • Ja

  V odpovědi na: *

  Lhat a lhat, zatloukat a zatloukat. Hlavne, ze je v Lanech na zamku. Kchaaarl by byl jeste horsi. Ten zachrape vsude kde je.

 • Boj OSN s CO2

  Omyl!!! Greta a OSN bojují výhradně jen s CO2!!! Gretu a OSN nezajímá největší znečišťovatel planety Čína, Greta a OSN jsou hnusní lháři a pokrytci.
  Největší znečišťovatel Čína chrlí do ovzduší planety ohromné množství popílku, oxidů síry, prachové částice a samozřejmě neškodný oxid uhličitý, jak je Číňanům libo. Hahaha.
  Na znečišťovatelskou Čínu nedopadají žádné dohody o klimatu ani sankce. Proč nejsou uvaleny sankce na Čínu? Protože na špinavé výrobě v Číně dělají ziskuchtiví západní kapitalisté ohromné zisky!!!!!!!!!!! Na Západě museli kapitalisté dodržovat zákony o ochraně životního prostředí, která na ně uvalily parlamenty, na Východě nemusí dodržovat nic!!!!!!!!!!!

  Je hanba, že vedení vedení OSN ovládli kapitalisté, OSN by mělo sloužit ve prospěch lidstva a přírody. A tady ta ochrana klimatu před skleníkovým plynem CO2, Kjótský protokol OSN 1997, Pařížská dohoda OSN 2015, si snad dělají z lidí legraci. Vždyť každý malý školák ví, že skleníkové plyny umožňují život na Zemi, jinak bychom skončili jako Mars!

  "Čína, Indie, Indonésie a Brazílie mají podle dohody z Kjóta udělenou výjimku a redukovat emise skleníkových plynů nemusí"

  "Vzhledem k tomu, že se ke druhému kontrolnímu období Kjótského protokolu (2013 - 2020) připojila pouze část zemí a Kjótský protokol není závazný pro rozvojové země a rozvíjející se ekonomiky (včetně Číny, Indie, Brazílie atd.), budou nové závazky do roku 2020 pokrývat odhadem pouze 15 % celosvětových emisí skleníkových plynů. EU a jejích 28 členských států se zavázalo snížit do roku 2020 emise skleníkových plynů o 20 % v porovnání s rokem 1990."

 • Ja

  V odpovědi na: Boj OSN s CO2

  Na konferenci leteli 4 nemecti politici 4 letadly! Postizene dite Greta a jeji nenavist byla neprijemnym folklorem konference, ktera neprinesla krome nakladu pro obcany a dalsiho zamoreni planety jejich cestovanim ke konferenci vubec nic. Cela vec je zpolitizovana, dobra vule se dohodnout na ucinnych opatrenich je torpedovana sankcemi a zpolitizovanim konference. CO2 je lez, zamlcovana a zalhavana politiky. Zmena klimatu na zemi probihala vzdy a periodicky. Je nesmysl, ze by lide mohli klimaticke zmeny ovlivnovat mensim prdenim krav a vepru, zakazem koureni. Nejvetsi znecistovatele USA a Cina se nenechaji ekonomicky rozvratit par fanatiky. Jedno je ale jiste - spotreba zdroju a energie se musi omezit, aby pristi generace mohli prezit na zemi a nemusely hledat novou planetu, kterou by mohly zase vybydlet a zdevastovat jako zemi.

 • Ja

  Hysterie indoktrinovane nemocne Grete Thurnbergove ze Svedska v boji za klima je zbytecna. Ze jsou CO2 a klimaticke zmeny zpusobene lidmi a jejich cinnosti je lez politiku a medii.
  Podil lidstva na produkci CO2 je podle vedcu asi 5%. Cely CO2 humbuk prijali politici, aby mohli generovat novou dan na fosilni paliva a emisni povolenky.
  Ke zmene klimatu: Tuto hysterii vyvolal Al Gore na zaklade lzi a nepodlozenych tvrzeni. Chtel vyhrat volby v USA a stat se prezidentem. Klima na zemi podleha periodicky zmenam, ktere clovek nemuze ovlivnit. Podivejte si na argumentaci prachace z USA:
  https://tadesco.cz/miliardar-vysvetluje-proc-je-globalni-oteplovani-podvod-toto-video-vam-otevre-oci/

 • *

  V odpovědi na: Ja

  Muži loutkáři Rockefellerové a Soros za sebe nastrkují malou holku, ještě ke všemu nemocnou. Trapas!
  Gréta vypadá jak dítě Hedvika z Divoké kachny Henrika Ibsena.
  https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71FcAwNmpfL._SY445_.jpg

 • VIDEO Extinction Rebellion protesters

  Aktivisté v Londýně chtěli stříkat umělou krev z hasičského auta na budovu ministerstva financí, ale požárnická hadice se jim vymkla z rukou. Měli transparent "Zastavte financování klimatické smrti".
  Velmi legrační.
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-7532959/Climate-protesters-spray-fake-blood-Treasury.html
  [img]https://media12.s-nbcnews.com/j/MSNBC/Components/Video/201910/lon_redreb_191003.760;428;7;70;5.jpg[/img]