To, že je relativně dobře manažersky zvládnutá krize s koronavirem a rázná opatření jsou správná, neznamená, že budeme nadále podporovat devastaci státu! Žádných 200 miliard dluhů nepotřebujeme, naopak přebývá kolem 600 miliard! Ale Schillerová musí SMYSLUPLNĚ pracovat, nikoliv žvanit.

 

Pokud by zastavení státu trvalo do tří měsíců, lze fungovat dokonce s vyrovnaným rozpočtem. Pak se děj vůle Boží. Samozřejmě může být pokles až o 20%, pokud to bude trvat déle, že se stále budou peníze vyhazovat oknem!

Ale věřím, že do tří měsíců se ekonomika zase rozjede.

 

Prosím, následná čísla, která zde budou, berte jako rámcová a orientační, protože přepočítat to mohou pouze experti včetně ČNB. Ale za principem úspor, které jsou dokonce ozdravné, si jednoznačně stojím.

 

Protože jednotlivé body asi budou v příštích týdnech mnozí "cizelovat", napíši, kde bezbolestně lze peníze získat, či spíše ušetřit.

 

Bohužel je to trest za konglomerát party Marksová - Maláčová - ČSSD typem zdroje jsou, byť tam se jedná spíše o trestný čin vyloupení republiky. Gender projekty, prapodivné peníze do vyloučených lokalit, které jsou neúčinné, absurdní inkluze, sociální byty pro ty, kteří vybydleli byty a můžeme pokračovat.

 

Za prvé souhlasím, že lze odložit výplaty dividend a zablokovat přesuny ve vnitropodnikovém účetnictví. V první části je to úspora až 300 miliard, ve druhém se odhaduje dalších až 300 miliard. Proč úspora? Protože dividendy v době "katastrofické" by měly propadnout státu. Za dobu, kdy jsme podniky prodali včetně bank hluboce pod cenou, tak si západ nahrabal minimálně 3 biliony korun, spíše víc. Takže jednoroční zablokování ve prospěch našeho státu místo vývodů na západ by snad neměl být právní problém. A zvažovat, zda je právně čisté nevyplatit nic, pokud se ekonomika státu zastaví. S odkladem souhlasí už i ČNB a vyzvala banky, aby tak učinily. Zda by to mělo zůstat ve státě (u nás), kde toto vzniklo je na diskuzi.  Samozřejmě na jeden rok, nikoliv je okrádat: pouze v roce, kde je skoro válka proti koronaviru!

A projednat na další léta zdanění dividend, které jdou do zahraničí. (příklad dividendy odcházející do Rakouska Erste danit 30% a aby to bylo neutrální, investice do České republiky danit 0%.) Ale toto musí propočítat odborníci, pouze předkládám systémově návrh.

 

 Zastavit nesmyslné dotace: pozor, ne dotace třeba na nemocné či staré lidí, ale zbytné dotace - nesmyslné, kdy dotujeme vývoz potravin například do Německa a Němci dotují dovoz potravin k nám. Třeba tak, že jejich zbytečné kamiony nám přiváží možnost "koronaviru" a my je sem nepustíme.

Program Erasmus+ je program EU údajně na podporu vzdělávání, odborné přípravy, mládeže a sportu. V období 2014–2020 disponuje rozpočtem 14,7 miliardy EUR. Díky tomuto programu se studentům narodil až milion dětí...

„Přibližně jeden ze tří studentů programu Erasmus si našel při pobytu v zahraničí partnera pro dlouhodobý vztah. Mnoho z těchto studentů si zahraničního partnera i vzalo a podle našich odhadů se z těchto svazků už narodilo až milion dětí,“ řekla Androulla Vassiliouvá. A od té doby už nelze dopočítat - orgie jsou ( byly) na denním pořádku.

 

Zastavit okamžitě solární energie ve výši skoro 30 miliard ročně.

Zastavit dotace na neziskové organizace ve výši cca 20 miliard ročně

 Zastavit slevy na studenty a důchodce: pouze nechat studentům na jednorázové cesty do školy a zpět (úspora cca 4 miliardy ročně). Navíc nyní ani škola není.

 Dotace z Evropské unie, budou li nějaké stáhnout do obnovy dálnic a pomoci do rozjezdu malých podniků, které prokazatelně utrpěly koronavirovou smrští.

Seškrtat peníze na veřejnoprávní Českou televizi: v době kdy není sport, Čt1 supluje Čt24, redaktoři šmejdí po celém státě a roznáší koronavirus, tak navíc spustí Česká televize další propagandu na dalším kanálu? Neuvěřitelná drzost!

Seškrtat tvrdě peníze na vojenské výdaje: 75 miliard je zločin. Stáhnout na 25 miliard a úspora 50 miliard. Vážně připravujeme válku proti Rusku? A posílit výdaje na vojáky, kteří pomáhají v boji proti koronaviru na všech frontách a také na ty, co hlídají hranice proti migrantům.

A zastavit výsluhy komunistům jako je generál Petr Pavel včetně ostatních, kteří nebránili naši vlast, ale bojovali kdesi za kohosi v NATO. Ty mohou vyplácet bohaté USA, v jejichž zájmu sloužili.

Po skončení okamžitě najet na systém kdo nepracuje a vybydluje byty, ať nejí. Úspora v řádech desítek miliard.

Jenomže v této velké reformě visí otazník: ČSSD zločinnou školní inkluzí nejen že odčerpala mnoho miliard, ale dává "kulaté razítko" studentům, kteří by v době minulé nedošli ani do páté obecné. A tito "zvláštní studenti" už odmítají pracovat, chtějí pracovat v "nezisku" kde není zorpovědnost a skoro se nic nedělá, ale na práci nejsou lidi. Pokud vrátíme výrobu do České republiky, donutíme tyto inkluzní děti a mladé lidi pracovat, nebo je necháme na dávkách či v nezisku a pozveme si opět gastarbeitery z rozvojových zemí včetně Ukrajiny a tuto část naší společnosti odsuneme do dalších vyloučných lokalit?

 

Dnes se nám to tvrdě vymstilo! A zítra?

 

 Dodatek: víte, že rakouská Česká spořitelna pro střadatele byla pohromou? A spíše zločinem a jak získala peníze? Zatímco na spořícím účtu třeba v době větší inflace vyplácela AirBank 1,5% úroků, rakouská Česká spořitelna si nahrabala peníze tím, že vyplácela a vyplácí pouze 0,2% úroků a všichni střadatelé přicházejí o strašné peníze. A to vše si posílá domů ve formě dividend do Rakouska. Slušní střadatelé plačte. Tolik k úvodnímu obrázku.

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Fanoušek

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Ano, jsem to já Opus. A nebo jsem jen náhodný kolemjdoucí, kterému přišel naprosto stupidní řetězový mail s odkazem na vaší dezinformační stránku pro lidí s IQ 80? To už se asi nikdy nedozvíme.

 • *

  Relativně dobře manažersky zvládnutá krize s koronavirem??? Jak vidíte, je 23. 3. za čtvrt roku nedokázali tuneldědek Babiš a reprezentant tuneldědka Bakaly Hamáček dodat ani respirátory FFP3 pro zdravotníky a roušky pro obyvatelstvo a ještě s Tvrdíkem vykradli miliardu korun ze státního rozpočtu!

  "Hamáček je napojen na Bakalu. Je to nepřijatelné, OKD a jeho aktéři nedostali trest, ale miliardy zmizely…" říká Alena Vitásková.

 • *

  Češi furt mají rádi Protektorát? Furt budou otročit pro židovské zloděje jako Babiš a pro Němčoury? Masaryk, Beneš, staří komunisti se musejí v hrobě obracet!
  Bakalova veš Aspen Hamáček obžalovala desítky Čechů za nově zavedený trestný čin "schvalování terorismu" (co to je? to tu bylo naposled v letech 1940-1945) pro schvalování útoku na mešitu na Novém Zélandu nebo na české vojáky, okupující Afghánistán. Pan Balda je ve vězení jako odsouzený terorista, když chtěl varovat před uprchlickým zařízením Ministerstva vnitra ČR v Bělé – Jezové, kde bydlí.

 • Rakouská Česká spořitelna, tuneláři Toman, Zeman a Klaus v Českozlodějsku

  Kdo je ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD)? Syn komunistického papaláše Miroslava Tomana, ministra zemědělství ve Štrougalově vládě v 80. letech.
  Rodinná firma Tomanových AGROTRADE (otec Miroslav Toman, synové Miroslav a Zdeněk, jen snachu herečku Kateřinu Brožovou nevzali do zlodějské party) čerpala od roku 1994 STAMILONOVÉ ÚVĚRY od ČESKÉ SPOŘITELNY (v ČESKÉ SPOŘITELNĚ měl rozhodující balík akcií stát /40 % akcií/ a obce a města /20 % akcií/). AGROTRADE nakupovala za ně podíly v potravinářských podnicích. Zatímco úvěry AGROTRADE rostly, většina majetku byla převedena jinam. Když Tomanových AGROTRADE skončila v červnu 2003 v konkurzu, zůstaly za ní dluhy ve výši 600 MILIONŮ KORUN. O nejvíc peněz přišla státní ČESKÁ KONSOLIDAČNÍ AGENTURA a ČESKÁ SPOŘITELNA. Ani jedna z těchto institucí se o nesplacených dluzích nechce bavit. "O tom vůbec nic nevím," řekl Respektu i nový ministr Toman. ČESKÁ SPOŘITELNA totiž na státní ČESKOU KONSOLIDAČNÍ AGENTURU převedla řadu rizikových úvěrů - umožnila jí to v roce 2000 vláda Miloše Zemana, když rozhodla o prodeji ČESKÉ SPOŘITELNY rakouské bance Erste, k prodeji došlo 1. března 2000. Zemanova vláda prodala státní podíl 52,07 % akcií za směšných 19 miliard korun. Jak vidíte, tato privatizační cena odpovídá každoročnímu čistému zisku ĆESKÉ SPOŘITELNY...
  Mezi úvěry, které skončily na bedrech státu, tj. státní ČESKÉ KONSOLIDAČNÍ AGENTURY, byla i většina dluhů Tomanových AGROTRADE. 600milionový dluh Tomanových tak zacálovali hloupí daňoví poplatníci, respektive nezaplatili, je to základ dnešního státního dluhu České republiky.
  Ministerské rodině Tomanových majetky zůstaly. V Česku působí Tomanových AGROTRADE dál, je to nová, později založená společnost. Již "oddlužená" na účet daňových poplatníků a patří jí řada bývalých státních podniků jako Xavergen (chov krůt a kuřat), Xaverov (maso a polotovary) a Boneco (majonézy).
  „Tento případ (Tomanových) je rozsahem svých dluhů výjimečný. I v dnešní době je takových případů velmi málo, z poslední doby bych jmenoval snad jen OKD a Vítkovice.“ JUDr. Michal Žižlavský
  https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/po-firme-ministra-tomana-zbyly-dluhy-ve-vysi-600-milionu_276503.html
  https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/2135259-krach-byvale-firmy-tomanovych-zaplatili-danovi-poplatnici-ministerske-rodine-velke
  V roce 2004 státní zástupce František Fíla zastavil stíhání generálního ředitele ČESKÉ SPOŘITELNY Jaroslava Klapala a členů představenstva Josefa Kotrby, Rudolfa Hanuse a Kamila Zieglera. Manažeři spořitelny, včetně manžela ministryně školství Petry Buzkové (ČSSD) Josefa Kotrby, byli v září 2002 obviněni z porušování povinností při správě cizího majetku a ze zkreslování údajů o hospodaření. Svým jednáním měli České spořitelně způsobit škodu ve výši téměř jedné miliardy korun.
  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/zalobce-zastavil-stihani-byvalych-sefu-ceske-sporitelny-313152
  Livia Klausová, manželka Václava Klause byla členka dozorčí rady ČESKÉ SPOŘITELNY v letech 1993 - 2000, schvalovala všechny významné "pumpařské" operace. Bezpochyby významná osobnost u vykrádání ČESKÉ SPOŘITELNY.
  Kamil Ziegler, před rokem 1989 působil ve Státní bance československé, člen KSČ. V březnu 1999 se poté, co odešel z vypumpované ČESKÉ SPOŘITELNY, stal generálním ředitelem státní KONSOLIDAČNÍ BANKY, později přejmenované na ČESKOU KONSOLIDAČNÍ AGENTURU, kam byly ztrátové úvěry z bank vyváděny. Cíl byl jednoduchý - zajistit, že úvěry nebudou od dlužníků vymáhány a tyto pohledávky budou jako "nevymahatelné" odprodány za zlomek původní hodnoty, třeba subjektům spřízněným s dlužníky.
  Vladimír Kotlář, člen představenstva banky od roku 1991 - 1999
  Rudolf Hanus, člen představenstva 1994 - 1999
  Tito dva agenti StB se společným krycím jménem "Mirek" působili v rezidentuře v Českých Budějovicích, což naznačuje jejich blízký vztah. Hanus byl 1993 - 1999 jedním z jednatelů společnosti ČNTS, servisní firmy televize NOVA. Jeho jméno figuruje pod smlouvami z roku 1996 s firmou CME amerického Žida Ronalda Laudera, která si u České spořitelny půjčila miliardu korun. Tyto úvěry CME nikdy nesplatila. "V bilanci se objevila tato čísla: nesplacený úvěr v ČS v roce 1998 - 21 207 000 USD, nesplacený úvěr v ČS v roce 1999 - 12 874 000 USD. Jak situace vypadá, arbitráž nearbitráž, seriózní byznys dostal zelenou a Česká spořitelna - pardon, dnes už Erste Bank Sparkassen - se svých peněz do dvou let od CME zřejmě dočká."
  https://legacy.blisty.cz/files/isarc/0003/20000320f.html
  Česká cesta privatizace
  http://www.czechfreepress.cz/ceska-cesta-privatizace/ceska-cesta-privatizace-iii.html

  Tak do rachoty zvesela a daně platit, ať se mají všichni smradlaví chazarští velkozloději v Česku dobře! Jak na Ukrajině!

 • Montovny v zakázané zóně Litovel-Uničov-Červenka

  Z facebooku: "Od středy 25.3. se znovu otevře americká firma Kimberly Clark v Litovli. Do SEVu nástup od pondělí 30.3. Povinnost platí jen pro lidi uvnitř karantény. Tím pádem je karanténa zbytečná. Prý to konzultovali s hygienou a pokud dodrží pravidla hygieny, tak můžou."
  Unex Uničov funguje dál, v omezeném režimu, nicméně i tak chodí každodenně do provozu stovky zaměstnanců.
  Německý závod sušiček a praček Miele v Uničově s 1500 zaměstnanci výrobu zastavil, normálně má třísměnný provoz.
  https://cs-cz.facebook.com/groups/742973712540396/
  Majitel strojírenské společnosti UNEX Uničov jsou podvodníci Petr Kalivoda a Karel Kalný, předtím americká společnost Bancroft Eastern Europe Fund.
  Ústředí firmy Kimberly-Clark, s.r.o., sídlí v Praze, výrobní závod v Litovli vyrábí výrobky pro osobní hygienu, jako jsou pleny, tampony, vložky.
  SEV Litovel, s.r.o., pokračovatel bývalé Tesly Litovel, vyrábí gramofony, ředitelem společnosti je Jiří Mencl, firma má 310 zaměstnanců.
  Kdekoliv na světě si pořídíte sušičku se značkou Miele, je z Uničova, tedy montovaná v Uničově.

 • .......

  V odpovědi na: Montovny v zakázané zóně Litovel-Uničov-Červenka

  Montovat sušičky na nočních, ve třísměnném provozu, za 19.000,- hrubého, to je vskutku světový unikát.

 • Jsme skrceni US imperialismem a

  V odpovědi na: .......

  vyssavani nasimi a zahranicnimi kapitalisty v bankach a podnicich. Raj pricestoval do zeme pod Ripem, ale ne vsichni ho maji radi. Nejak se divi, ze je to jinak, nez nam hlasna trouba Cro a CT kazdy den oznamuje. Neni divu, hlaseni ji dodavaji agentury US mainstreamu, patrici zidovskym bohacum, kteri stale vice bohatnou z nasi zeme a lidi.

 • 10 milionů od Erste Bank pro Macka

  V ROCE 2000 ZUBAŘ MACEK, MÍSTOPŘEDSEDA OPOZIČNÍ ODS INKASOVAL 10 MILIONŮ KORUN OD RAKOUSKÉ ERSTE BANK ZA PRIVATIZACI STÁTNÍ ČESKÉ SPOŘITELNY. "Fakticky Macka vyplácela Loudonova firma CEBOC. Tu si najala Erste, aby zajistila hladký průběh privatizace. Macek se ve smlouvě zavázal: "Zajistit poradenské a konzultační služby vedoucí k získání státního podílu v České spořitelně." Tak to stojí ve smlouvě, jejíž kopii má MF DNES k dispozici. Místopředsedovi ODS za pomoc podle smlouvy náleží deset milionů korun. Když smlouva vyšla v roce 2001 najevo, vzdal se Macek funkce místopředsedy ODS a stáhl se z politiky."
  PENĚZ JE NADBYTEK U OPRSKLÉHO DEFRAUDANTA MIROSLAVA MACKA, který si drze otvírá hubu na svém blogu. Kdyby tady byl právní stát, už by dvacet let by seděl. Jsme ZKORUMPOVANÁ ROZVOJOVÁ země. Lidi, jste hloupí a lhostejní?

 • 10 milionů od Erste Bank pro Macka

  V odpovědi na: 10 milionů od Erste Bank pro Macka

  PROMLČECÍ LHŮTA JE 20 LET, MACKOVI STÁLE BĚŽÍ! MÍSTOPŘEDSEDA ODS MACEK VLASTNORUČNĚ PODEPSAL OPOZIČNÍ SMLOUVU MEZI ODS A VLÁDNOUCÍ ČSSD. JAKO POLITIK ZÍSKAL PROVIZI ZA POSKYTNUTÍ INFORMACÍ TÝKAJÍCÍCH SE STÁTNÍHO MAJETKU, TJ. ČESKÉ SPOŘITELNY. BYL TO TRESTNÝ ČIN ZNEUŽITÍ INFORMACÍ V OBCHODNÍM STYKU, § 128, LIDOVĚ ZVANÝ TUNELOVÁNÍ. MACEK SPÁCHAL TUNELOVÁNÍ I PODLE JEJICH POSRANÉ LEGISLATIVY, KTEROU SI KLAUS, MACEK, KOČÁRNÍK PSALI PRO SEBE, PRO LEGALIZACI SVÝCH ZLODĚJEN ČESKÉ SPOŘITELNY, ČESKÉ POJIŠŤOVNY A DALŠÍCH STÁTNÍCH PODNIKŮ. KDOPAK HO OBŽALUJE?
  Opoziční smlouva
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Opozi%C4%8Dn%C3%AD_smlouva
  Hlasování o důvěře Zemanově vládě 19. srpna 1998
  ODS před hlasováním opustila sál, aby snížila počet hlasů potřebných ke schválení. Pro vyslovení důvěry tak hlasovalo jen 73 poslanců ČSSD, což však ke schválení stačilo. Součástí tzv. opoziční smlouvy mezi ODS a vládnoucí ČSSD bylo ujednání, že ODS v průběhu celého volebního období nepodá žádný návrh na vyslovení nedůvěry.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_hlasov%C3%A1n%C3%AD_o_d%C5%AFv%C4%9B%C5%99e_vl%C3%A1d%C4%9B_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky#Poslaneck%C3%A1_sn%C4%9Bmovna_P%C4%8CR,_3._volebn%C3%AD_obdob%C3%AD_1998%E2%80%932002

 • *

  Erste Group musí vrátit Českou spořitelnu Česku!!! Privatizace České spořitelny byla velký podvod!!! Zemanova oposmluvní vláda, podporovaná ODS, prodala 1. března 2000 státní podíl 52,07 % akcií do rukou rakouské Erste za pouhých směšných 19 miliard korun, což je výše ročního čistého zisku České spořitelny. Oposmluvní místopředseda ODS Miroslav Macek shrábnul úplatek od Erste 10 milionů korun a Zemanova oposmluvní vláda převedla řadu rizikových úvěrů z České spořitelny do státní Konsolidační banky/České konsolidační agentury, včetně nesplaceného dluhu 600 milionů korun ministra zemědělství, tuneláře Tomana (za ČSSD) a jeho rodiny, AGROTRADE. Od prezidenta Miloše Zemana dostal v roce 2015 Toman medaili za zásluhy...
  Generální ředitel a předseda představenstva vykradené České spořitelny Kamil Ziegler v březnu 1999 poté, co odešel z České spořitelny, byl jmenován Zemanovou vládou do funkce generálního ředitele státní Konsolidační banky/České konsolidační agentury, kam byly nesplácené úvěry z bank vyváděny. Cíl byl jednoduchý - zajistit, že úvěry nebudou od dlužníků vymáhány a tyto pohledávky budou jako "nevymahatelné" odprodány za zlomek původní hodnoty, třeba subjektům spřízněným s dlužníky. Stát tak odepsal bankovním tunelářům 600 miliard korun.

Nejčtenější články za poslední měsíc