Schillerová přihazuje stovky miliard dluhu, Maláčová rozhazuje další sta miliard státním zaměstnancům, milión, miliarda, bilión, deset biliónů a víc, řekl by Milouš Jakeš a kdo se s tím bude přepočítávat.

 

PRÝ JE KRIZE!

Tahle vláda zešílela?

 Hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská prchá z Výboru pro rozpočtové prognózy. Šílí z  porušování pravidel sestavení státního rozpočtu pro rok 2021 a nerespektováním obecných principů řádného hospodáře.

Normální lidé trochu obeznámení s ekonomickou situací si trhají vlasy.

Jenom Venezuela Maláčová září jak sluničko a v televizi slastně vzdychá: já jsem šťastná, já jsem šťastná, mě nějaký bilionek navíc nezajímá a Schillerová se kroutí jak had.

Platové tarify učitelů by se od ledna měly zvýšit o čtyři procenta. Vyplývá to z nového návrhu vládního nařízení. Podle předpisu se má zdravotníkům a pracovníkům v sociálních službách základ výdělku zvednout o deset procent. O 26 procent se zvýšují dětské příspěvky.

 

 A vláda vyřvává z televize: je krize, je krize, zadlužením šíleně zbohatnete! A Chocholoušek volá: pojď, pojď...

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Je nejvyšší čas na vězeňský stav ve věznici Valdice. Každých 20 let jsme mívali revoluci, chazarská kleptokracie má už 10 let přesčas.

 • *

  Venezuela Maláčová? Venezuela? Venezuela je pod americkou blokádou, ale drží suverenitu a znárodnili americké korporace. Co Dominikánka Maláčová? Politika v ČR nápadně připomíná Dominikánskou republiku!

  Česko už není vyspělou zemí, podle expertů patří mezi rozvojové země a v rozvojových kapitalistických zemích, Jižní Amerika, Afrika nebo Ukrajina, to chodí takto: státní majetek rozkraden podvodníky, státní dluhy a státní převraty.

  Rafael Trujillo (1891 - 1961) byl diktátor v Dominikánské republice od roku 1930 do jeho vraždy v roce 1961. Trujillo pocházel z chudých poměrů. Byl policejní konfident, a to díky své zkušenosti s pobytem ve vězení, ve kterém se ocitl, když byli s bratrem členy gangu, který kradl, loupil a padělal šeky. Poté se Trujillo přihlásil do Američany formovaných milic Národní garda a brzy ho američtí velitelé povýšili na generála. V roce 1930 Trujillo jako prezidentský kandidát získal 95% hlasů. Přestože se už tehdy ukázalo, že volby byly zfalšované, Trujillo s podporou USA udržel moc. Krátce poté založil politickou stranu Partido Dominicano (PD, Dominikánská strana), štědře podporovanou USA, která dosahovala v parlamentních volbách téměř 100 % hlasů. Zpočátku následoval svou populistickou rétoriku, ve které se snažil vymezit vůči předchozím elitám a zalíbit se masám. Postupně však Trujillo zaváděl nedemokratický režim. Opoziční politici se museli uchýlit do exilu, stávky a protesty proti němu se dočkaly tvrdé odvety a byly krvavě potlačovány. Odpůrce režimu shazoval spoutané z útesů přímo do tlam žraloků. Trujillo také začal monopolizaci své nejen politické, ale i ekonomické moci v zemi – Trujillova rodina postupně ovládla až 80 % obchodního kapitálu země, 50 % dominikánské půdy a on sám bohatl také příjmy z byznysu na výrobu a prodej soli, na který měl monopol, a z dalších svých monopolů. Z vlastní země si učinil soukromý byznys. Vlastnil také palírny světoznámého rumu Hispaniola, závody na výrobu doutníků, více než 100 firem podnikajících v různých odvětvích, tabákové, kávové i třtinové plantáže a rozsáhlou síť hotelů. Zatímco na jeho plantážích dřely za špatných podmínek tisíce lidí jako novodobí otroci, Trujillo z obavy z možných pokusů o převrat se snažil co nejvíce indoktrinovat dominikánské občany o své spasitelské roli. Pěstoval si kolem sebe značný kult osobnosti. Kromě žen byl Trujillo také milovníkem baseballu. Američané dlouho nad Trujillem přivírali oči. Jak řekl ministr zahraničí USA Cordell Hull z Demokratické strany: „Trujillo je parchant – ale náš parchant.“ Postupem času s Trujillovým megalomanským chováním a excesy došla Američanům trpělivost. USA se obávaly „kubánského“ scénáře, komunistické revoluce, a tak s pomocí CIA došlo k zavraždění dříve podporovaného „parchanta“. Nakonec Američané kvůli občanské válce a hrozbě socialismu podnikli v roce 1965 další intervenci do Dominikánské republiky, již čtvrtou během 50 let. 28. dubna 1965 byla Dominikánská republika obsazena vojsky USA.
  https://theses.cz/id/eg9oka/STAG87703.pdf

 • V odpovědi na: *

  Proti příspěvku nejsem názorově jinde: ta Venezuela Maláčová má jinou konotaci. Díky těmto zvěrstvům roztáčí inflační spirálu, takže jsou chudí ještě chudší, byť dostanou zdánlivě více peněz. A to bude jedním z hlavních témat po Novém roce. A že za inflaci nemůže Venezuela díky Madurovi a socialismu, ale mnoha jiným věcem souhlasím. Takže opakuji: Venezuela Maláčová je synonymum slova "inflace" byť souhlasím, že zde to roztáčí dluhová past našich vůdců hlavně ČSSD, zatímco do Venezuely se importovala zvenčí.

Nejčtenější články za poslední měsíc