O dvě a půl bilionu korun oloupila ČNB občany České republiky od roku 2013, aby se udržela u moci tato prapodivná vláda křesťanských komunistů podnikatelského typu, založená na dotacích. A s nadsázkou: zatímco do dnešního dne mohla vést vládu partička hochštaplerů, nyní nastává skutečná práce pro ministerstvo financí a ministerstvo práce a sociálních věcí.

 

Co se nyní bude dít?

První dny asi skoro nic a to je štěstí pro současnou vládu. Rusnok a prezident Zeman oznámili velkým exportérům, že se mají zajistit a pojistit na rok, až dva dopředu na kurzové změny a ti tuto totální zlodějnu náležitě využili. Ani se nedá predikovat, zda dočasně kurz posílí, nebo zeslábne, protože na to příští dny nebude mít vliv ČNB, ale spekulanti na burze.

Od května ale budou muset nejslabší hráči na trhu počítat, že kurz bude posilovat, pokud bude ekonomika nadále přehřátá a nebudou lidi na práci. (Termín přehřátá se používá v silnějších expertních dimenzích, ale my to zde použít můžeme)

Takže během měsíců přestane být výhodné najímat kamiony, naše mzdy proti západu začnou posilovat, začneme se vzdalovat Slovákům a dobré firmy začnou dávat nabídky na nákup technologií, místo námezdních sil z východu.

 

Jak je pak budeme posílat zpět na Ukrajinu, do Bulharska a do Polska je čirou záhadou.

 

V roce 1953 byla obdobná loupež

 

Československá měnová reforma (1953)

 
 
Prezident Antonín Zápotocký, za jehož vlády byla reforma provedena.

Československá měnová reforma z roku 1953 byla měnová reforma československé koruny provedená 1. června 1953, kterou se tehdejší komunistická vláda snažila dosáhnout znehodnocení měny, vypořádat se s přídělovým systémem, zastavit černý trh a také snížit poměr poptávky vůči chudé poválečné nabídce. Tehdejší mocí byla reforma prezentována jako vítězství pracujícího lidu a úder buržoazii, důsledkem však bylo znehodnocení úspor, propadnutí vázaných vkladů všeho obyvatelstva a pokles jeho životní úrovně.

 

A toto se stalo i pod vládou Babiše, Sobotky a Bělobrádka.

Všem nám poklesla tragicky životní úroveň, stali jsme se státem pošťáků a převozníků, všude kolem nás zaneřádili logistickými centry a kamiony a přidaná hodnota byla nula.

Teprve nyní se začne pozvolna narovnávat prostředí a je škoda, že skutečný konec intervencí se projeví až v zimě, spíše na jaře příštího roku a to už Sobotka, Marksová budou bůhví kde, Singerovi zajistili teplé místečko a okradenými budeme pouze my, jako to bylo v roce 1953.

Pravda, komunisti ještě nejbohatším navíc ukradli vklady, ale při devalvaci to už tak velký rozdíl není.

 

 

Škoda, že za tento zločin nemůže být nikdo potrestán hned a teď!

 

 Byl horší Hitler s totálním znehodnocením měny a následnou válkou než ČNB? Není čas na zatýkání? Připravuje nás ČNB a Sobotka na euro?

ČNB a Rusnok vraždí Českou republiku tempem Adolfa Hitlera a formou Islámského státu!

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • V odpovědi na: jirizkolina

  Drahý příteli, nerad bych Vás ve vašem monologu přerušoval, ale kdybyste pozorně četl, tak je v textu napsáno: (Termín přehřátá se používá v silnějších expertních dimenzích, ale my to zde použít můžeme), což Vám ráčilo uniknout a píšete totéž, pouze okopírovanou definicí. Ale to nic, to se stává. Obhajoba Sobotky je sice hezká, ale nesmí se vynechat smysl napsaného. Tak nic, zase příště. Pa pa...

 • jirizkolina

  To Pokorny:
  Jsem rád, že jste pochopil, že z expertně ekonomického hlediska je ČR stabilní zemí se stabilní ekonomickou aktivitou a v žádném případě se nejedná o ekonomické přehřátí.

  V rámci vašich vlastních neexpertních výmyslů si můžete na vlastním webu psát co chcete.

  Nyní je však jasné, že se skutečnou expertní ekonomikou tento web nemá vůbec nic společného.

 • mirazblanska

  V odpovědi na: jirizkolina

  tak to je brutání tvrzení. Totiž to, že de facto přibylo zlato v sejfu ČNB. Ta eura totiž byla nakupována za nově tištěné peníze (koruny), které nejsou podloženy žádnou hodnotou. Tváříte se jako expert, z ostatních na diskuzi děláte hloupáky, ale takovou elementární věc nevíte.... Kdo Vám dal ISO? Zřejmě někdo z plzeňské "akády". Nebo jste tam také studoval? :-)

 • Karel

  Neproklinejte CNB, Svycari totez delali leta. Az kdyz stejne jako u nas ta regulace se nedala nakupem jinych slabsich men udrzet, vystoupili s intervenci na ochranu CHF. A nic se nestalo, CHF se podrazil a vyvozci sileli, ze je to jejich konec. Zadny konec to ale nebyl, jedou dal a naopak, nemaji uz polstar a musi se snazit!!
  A ted k posouzeni ochrany meny narodnimi bankami. Plati to pro CR, Svycarsko a vsechny ostatni zeme. Jakakoliv intervence je skodliva, protoze deformuje trzni vztahy, menu, hospodarske ukazatele. Co je nejhorsi - znehodnocuje uspory lidi, tlaci na jejich platy. Pomaha to jenom vyvozcum a exportu. Lidem urcite ne!!! Nenuti vyrobce k inovacim a vetsi produktivite, dava jim polstarek nezaslouzeneho zisku za produkty. Zde mel opet Zeman pravdu, kdyz odjakziva s intervencemi nesouhlasil. Da se rici, ze CNB byla ve sparech ceskych vyvozcu, kterym slaba mena vyhovuje. Zadna NB neni nezavisla, to jsou jen pohadky a lzi politiku!!! EZB take neni nezavisla, kopiruje QE americkeho FEDu, ktery tiskne kazdy mesic 50 miliard dolaru a vrha je do obehu. Totez dela EZB/Draghi s Eurem!!!!
  Pokladat proto Signera za zlocince je nesmysl, musel delat to, co mu prikazali!!! Cely system je vadny, €, $, cela menova politika, FED je privatni institut, ktery ridi menu USA! Absurdni, protoze uz v minulosti prispel FED ke krizim a ted zaplavuje svet dolary a prazituje tak na nem.

 • jirizkolina

  V odpovědi na: Karel

  Pane Karle, shrnul bych to daleko jednodušeji. Intervence vždy mají své klady a zápory. Jestli je pro daný stát a dané časové období výhodná, tak z 99% procent o tom rozhoduje "saldo zahraničního obchodu".

  Pokud je saldo kladné a v ČR je kladné ve stovkách miliard korun, tak intervence byly pro ČR přínosem.

  Intervence také pomohly nastartovat ekonomiku, odhady expertů, že přispěly růstem kolem 0,6% HDP. Není to mnoho, ale byl to důležitý impuls, aby se věci daly do pohybu a vláda na to dobře reagovala, posílila se spotřeba a také čerpání dotací a ve výsledku ekonomika ČR je v dobré kondici.

  Při minimální inflaci, jádrová inflace jen 1%, je ĆR bohatší o 2000 tun zlata v ekvivalentu. Máme nyní vysoké zásoby deviz, což dává ČNB volné ruce k větší diverzifikaci měnových nástrojů. Kurzové ztráty jsou minimální a celkové zisky v reálné ekonomice je násobně překonávají.

  Přesně jak jste napsal, žádné drama se nekoná a ani se konat nebude, jak tady na tomto webu celý minulý rok strašili čtenáře.

 • Lomcovák

  V odpovědi na: Karel

  Bloomberg nás 6. dubna pochválili, že česká koruna je klidná a neskočila o 41 procent jako švýcarský frank, asi jen o 1,6 %. Haha, ovšem není všem dnům konec, že.
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-04-06/czech-central-bank-ends-currency-cap-to-let-koruna-float-again

 • Lomcovák

  To je ta MYSTERIÓZNÍ ZÁHADA. Proč je koruna klidná a neskočila víc? Kdo tento týden kupoval korunu/prodával eura?
  a) zahraniční spekulanti jsou oproti Švýcarsku disciplinovaní a čekají
  b) korunu kupovali jiní spekulanti, kteří očekávají další "snížení kurzu"
  c) ČNB tajně intervenovala proti posílení, ale to není možné, to by nešlo utajit, i když v Česku je možné všechno
  Také nevíme, jestli ČNB má devizové rezervy ve stavu, aby je šlo použít na odchod spekulantů. Pravděpodobně jsou ale rezervy nelikvidní, v podobě eurových dluhopisů, což je další krása. :-P

 • V odpovědi na: Lomcovák

  Na to je jednoduchá odpověď. Skutečně. Osobně předložím z praxe a následných ukazatelů jednoduchou poučku, se kterou si lámou údajně hlavy ekonomicky pomazané, dokonce nositelé Nobelových cen. Skutečně je rozdíl mezi Švýcarskem a Českou republikou, ale kdo se směje, že je to v tom, že my jsme zaostalí a oni na výši, je hloupý. Důvod je daleko pragmatičtější a snadno uchopitelný - pochopitelný. Dokonce pro širokou veřejnost, pokud se popíše lidsky, se selským rozumem.

 • Lomcovák

  Teď by bylo pro nás výhodné, kdyby vypukla panika, spekulanti by se dali na úprk z koruny a ČNB by jim to prodávala za kurz 29, ta svá eura. :) Tímto způsobem by ČNB mohla na devizových intervencích ještě i vydělat a další plus: absorbovala by ty 2 biliony, co si sama vytiskla, nemusela by je absorbovat reálná ekonomika.

  Jinak když si vezmete mezinárodní investiční pozici České republiky vůči zahraničí, tak ta byla dlouhodobě špatná a během tří a půl roku devizových intervencí (7. listopadu 2013 - 6. dubna 2017) se zlepšila z - 1,7 bilionu Kč před intervecemi na současných asi - 1,1 bilionu Kč:
  SALDO INVESTIČNÍ POZICE (v mil. Kč)
  31.12.2016........ -1175538,6
  31.12.2015........ -1512444,2
  31.12.2014......... -1577259,7
  31.12.2013......... -1695149,3
  30.9.2013 .......... -1761788,6
  Zdroj:
  http://www.cnb.cz/cnb/STAT.ARADY_PKG.VYSTUP?p_period=3&p_sort=2&p_des=50&p_sestuid=40609&p_uka=1&p_strid=FCC&p_od=199312&p_do=201612&p_lang=CS&p_format=0&p_decsep=%2C

 • jirizkolina

  1) ČNB odhaduje výši spekulativního kapitálu asi na max 600 miliard Kč, to vykryje ČNB levou zadní. Nikdo nedrží miliardy doma pod polštářem. Koruny jsou převáděny do českých dluhopisů a ty mají nějakou dobu splatnosti. Navíc jsou to vesměs dluhopisy se záporným úrokem a spekulanti musí platit za to, že si od nich český stát vůbec ty peníze půjčí a ČR na tom vydělává milirdy.

  Takže jednak musí počkat na splatnost a jednak to posílení by muselo být značně výraznější, aby realizovali vůbec nejaký zisk po zaplacení úroků a poplatků.

  2) Devizy jsou asi ze 30% nelikvidní, říkal to Rusnok v Událostech, takže ČNB má dostatel kapitálu na případné akce.

  3) Koruna je klidná, protože není důvod, aby více posilovala. Jednak ekokonomika roste pomaleji než spekulanti očekávali a také inflace v pohoných hmotách a potravinách nedovoluje posilování. K oslabování by také vedl právě i zamýšlený výkup EUR pro zisk.

  Sečteno podtrženo, zisk spekulantů je zatím v nedohledu a kdoví jestli vůbec někdy nějaký bude.

  Srovnávat inervence ČNB s intervencemi ve Švajcu je naprosto nepatřičné, okolnosti jsou diametrálně odlišné!

  Žádné drama se nekoná a konat se nebude!

Nejčtenější články za poslední měsíc