Donald Trump dělá vše pro to, aby USA neskončily bankrot. A situace je skutečně smrtelná, výbušná, byť to ekonomičtí "pa-vědci" a nositelé Nobelových cen skrývají za to, že mohou přežít ještě několik měsíců či rok... USA se budou snažit nespadnout do řecké katastrofy a je jasné, jak to budou řešit. I když se snaží podnítit zabíjení, mocnosti na východě už nejsou psíci z doby George Bushe a svět se změnil.

 

Údajně Bílý dům, ale ve skutečnosti nemocný Mc Cain vyhlásil, že Asad má chemické zbraně. Údajně. Prý tam chemické zbraně přiletí z USA, jiní ironizují. Zatím ani senátoři USA neví, kde chemii Mc Cain schovává. (Asad by musel být debil, aby začal chemii používat, když osvobodil s Putinem tak velké území Sýrie - a nyní si poštve proti sobě celý svět?) Slováci a Poláci - nejchudší státy Evropy horečně nakupují americké zbraně, aby USA zachránily. Komedie? Idiotština!

Slováci modernizují letectvo, kupují americké vrtulníky Black Hawk ... Za 261 milionů dolarů!!

Slováci zbrojí, převzali první dva americké vojenské vrtulníky ...

Polsko nakoupí v USA střely pro systém Patriot za 190 miliard - iDNES ...

 

Washington uvalil na dovoz kanadského měkkého dřeva, které se široce používá ke stavebním účelům, předběžné clo až 7,72 procenta. Spolu se cly oznámenými v dubnu, která podle Washingtonu vyrovnávají vládní subvence kanadským dřevařům, se celková celní sazba na dovoz kanadského měkkého dřeva do USA dostala na 17,4 až 30,9 procenta. A tato ofenzíva bude pokračovat. Proč? Zatímco Rusko jde po krůčcích vpřed, protože nemá skoro žádný dluh a Čína stále posiluje, USA se hroutí!

Hranice, ke které se nezadržitelně blíží americký dluh, který podle včerejších údajů dosáhl 19,8 bilionů USD. Pokud se přehoupne nad dvacet, můžeme se připravit na hledání a pranýřování „viníků“. A Donald Trump je nachází.

Server MarketWatch sestavil přehled nejdůležitějších milníků, které měly výrazný vliv na prohloubení amerického zadlužení. Tady jsou:

 

 

Co je ještě horší?

Že bankrot Portorika nebyl náhodný. Krach Portorika: největší komunální bankrot v historii USA a že se těžké předlužení roztahuje po celých USA. A ROKLEN Kristýna Rose zástupce šéfredaktora píše: O tom, jak špatná je situace na úrovni některých jednotlivých států federace, se však již tolik neví. A příklad Illinois, který může být co nevidět prvním americkým státem s úvěrovým ratingem na stupni „junk“, ukazuje, jak vážná může situace v rámci federace být.

 A krize přitom dosahuje opravdu dramatických rozměrů. Illinois splácí své účty jen sporadicky a jejich hora tak narostla již na 15 miliard dolarů. Z toho stát dluží na pojištění pro chudé a lidi se sníženou pracovní schopností (Medicaid) více než 2,8 miliardy dolarů. Úřad pro stavbu silnic pak varoval, že v červenci zastaví veškeré práce, pokud nedostane žádné prostředky. Zároveň řada věřitelů Illinois kvůli nesplácení úvěrů zažalovala a u soudu vyhrála. Jenže kdyby stát všechny své dluhy splatil, převýšily by výdaje v tomto fiskálním roce příjmy o šest miliard dolarů.

 

 Přitom je i Kanada před obrovskou krizí

byť se to všelijak kamufluje. Vývoz do USA podporuje vším možným a nemožným a závislost na surovinovém vývozu ropy a dřeva je obrovská. Kanada subvence dřevařům popírá. Podle agentury Reuters ale vláda tento měsíc slíbila tomuto odvětví státní pomoc 867 milionů kanadských dolarů (15,4 miliardy Kč).

Ropa dostává opět těžké rány, zatímco Putin se směje: Rusko udělalo rozpočet na 40 dolarů/barel. A Saudská Arábie chtěla nákup zbraní...

 

A v témže okamžiku  přes tisk eur euro roste a roste. Katastrofa!

Zoufalý Draghi neví, co s tím. Bylo by třeba snížit cenu eura a to svoji hodnotu těžce zvedá.

A centrální banky jsou šílené. Z dubnových 14,6 bilionu dolarů se tak souhrnná bilance Evropské centrální banky (ECB), Bank of Japan (BoJ), Fedu, Bank of England (BoE) a Švýcarské národní banky (SNB) zvedla na 15,1 bilionu. Jak ukazuje následující graf, hodnota aktiv vlastněná pěti největšími centrálními bankami výrazně roste už od přelomu let 2008 a 2009.

Jasně, že Babiš se musí smát a tvrdit že euro je ve faktickém bankrotu. Strašnější však bude podzim, zima a dále, kdy nastane bratrovražedný boj o přežití USA, Evropa versus tandem Rusko a Čína a bude se hodit všechno: války, obvinění z chemických válek, nátlak generálů - český generál a předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel v pondělí upozornil, že Ruská federace zbrojí a její hrozba stoupá. Podle něj je čeho se bát a aliance musí zůstat připravena.

Proto nakupujte americké zbraně: urá, urá urá, bez amerických zbraní ani krok! Možná stojí za zvážení písnička směrovaná k reklamě komunistického generála Petra Pavla na nákup zbraní: 


Stoupá mi to stoupá,
Konto na lístku huso hloupá...

Jarda Hypochondr

 

 Předešlé

Pochopil Zeman narozdíl od Sobotky "Den, kdy se zhroutil americký dolarový sen"?