Konečně přicházejí autentické zprávy z oné pověstné Floridy nepřežvýkané cenzurou ČT a americkým velvyslanectvím. A s úžasem zjišťujeme, že obyčejný lid a americká propaganda vrchních 5% je naprosto odlišná.

Zde je email od rodiny žijící dlouhé desítky let v USA a ona pověstná Florida vypadala jinak, než nám předkládala hodiny a hodiny slavná mainstreamová média. Zveřejněno syrově bez úprav a oprav:

 

Mila Hanko a Jardo,                                                        

tyden nervu uz je za nama a mame radost jak to dopadlo. Nyni ty blbci s prazdnou hlavou protestuji, protoze nebudou mit skoly zadarmo, kde by se jenom flakali. Pri volbe jsem jen vydrzela do 2.35 nespat a ve 2. 40 se to rozhodlo. Probudila jsem se o hodinu pozdeji, ale radost jsem mela. Kolem silnic i dalnic pred volbama stali lidi s heslama pro Trampa. To jsme jeste tady nikdy nevideli a v televisi se to neukazalo.

Byla jsem prekvapena vydrzi penzistu ze Sun City - 3 dny od rana do pozdich hodin stali kole silnic, lide jim mavali, auta troubila a nikdo si nedovolil je zastavit. No a nyni cekame na 21 ledna. Pocasi je nyni nadnerne, rano 18st C odpoledne 25. Zacina blaznic s vanocema. Ani nevim jestli budu strojit stromek, asi koupim maly v kvetinaci a pak jej dam na pozemek...

 

 

Kdo věděl, že tam postávají lidé kolem silnic, když i americké televize odmítaly toto ukazovat? Jak je možné, že se analytici neptali, co se to tam děje, a jak to, že nám tvrdili, že o Trumpa nikdo nejeví zájem? Jak to, že novináři v USA nic neviděli (nechtěli vidět?) A i dnes (14.11.2016 večer) ČT 24 si o volbách mele svou, i když s pláčem přiznávají, že ten Trump vyhrál.

 

 

A co psala média - třeba iDNES

Vždy s hodinovým odstupem se otevíraly volební místnosti i v dalších časových pásmech, například v jednu hodinu odpoledne SEČ volební klání odstartovalo i na Floridě. Situaci na místě sleduje český poslanec a pozorovatel OBSE Ladislav Šincl. „Venku před místností, kde sleduji volby, už stojí asi 50 lidí. Zájem volit je obrovský,“ uvedl Šincl pro iDNES.cz

 

Uzávěrka místních novin byla ještě před zveřejněním výsledků. Jak volby dopadnou, bylo jasné i před ní. „Trump se svezl na vlně nečekaně silné podpory od bělošské pracující střední třídy, která přijala jeho populismus, přestože miliony žen, lidé z menšinové populace a další byli zděšení jeho rozdělujícím stylem politiky,“ otevírá dnešní vydání list The New York Times.

 

Volby                    

 
 

16:20

Podle amerických televizí může volební účast na Floridě překonat historický rekord. Již do pondělka tam možnosti hlasovat před řádným termínem využilo téměř 6,5 milionu voličů, což bylo nejvíce ze všech amerických států, a dnes je zájem rovněž velký.

Podle listu Miami Herald se dá čekat, že celková účast na Floridě výrazně překoná 60 procent z 13 milionů oprávněných voličů. Úspěch Trumpovy soupeřky Hillary Clintonové by mohla podpořit průběžně velmi vysoká účast hispánců. Záležet však bude i na tom, kolik přijde k volbám kubánských imigrantů, kteří tradičně stojí za republikány.


22:09

Pokud se ukážou jako správné volební odhady nově založené společnosti VoteCastr, má Hillary Clintonová šanci zvítězit na Floridě. Odhady, které v reálném čase porovnávají účast voličů a kombinují ji s předvolebními průzkumy, přisuzují Clintonové rovněž vedení v Pensylvánii, v Coloradu a v Nevadě. V osmi státech, kde jsou síly demokratů a republikánů považovány za prakticky vyrovnané a které společnost sleduje, má Trump navrch pouze v Iowě.

01:55

Hillary Clintonová poskočila na Floridě o tři procenta před Donalda Trumpa. Sečteno je zde 70 procent hlasů. Do výsledků začínají promlouvat velká města, která podle všeho získá Clintonová.

02:28
Republikáni

Na Floridě jde do čela Trump. Má nyní náskok asi 60 000 hlasů.

 
04:18
Reportérka iDNES.cz

Když se Clintonová dostane do vedení ve Virginii a získá Nové Mexiko, mladá černoška vedle reportérky iDNES.cz se rozpláče. „Já už to nemůžu vydržet, něco takového jsem nečekala. Nikdy by mě nenapadlo, že to bude tak těsné,“ prohlásila.

 

 

Krátce před devátou hodinou ranní SELČ je jasno – Donald Trump je novým americkým prezidentem. Nějak ta svoboda a demokracie začala v USA kulhat na obě nohy a změna byla nutná.