Eskalace konfliktu uštědřila Rusku nečekanou potupu! Ukrajinské dělostřelectvo zničilo značnou část ruské vojenské techniky, která v noci pronikla na ukrajinské území. O průniku ruských obrněných transportérů informoval list The Guardian.

 

Konflikt graduje a budeme sledovat, jak tyto děsivé zprávy vyhodnotí nový prezident USA Donald Trump!

 

  „Velkou část tohoto materiálu v noci zničilo ukrajinské dělostřelectvo“, uvedla v prohlášení kancelář ukrajinského prezidenta. Ukrajinský prezident Petro Porošenko oznámil, že dělostřelectvo zničilo značnou část ruské vojenské techniky, která v noci pronikla na ukrajinské území. Situace mezitím dospěla tak daleko, že evropské země by se podle Porošenka mohly od Ukrajinců učit, jak bojovat za evropské hodnoty. "Revoluce načrtla jasnou hranici, která odděluje náš ukrajinský evropský svět od ruského světa," prohlásil včera proevropský vůdce Petro Porošenko.

 

O tom, že 23 obrněných transportérů ruské armády v noci překročilo prašnou, vedlejší cestou hranici a vstoupilo na ukrajinskou půdu, informoval server The Guardian s poukazem na svědectví svého reportéra na místě. 

Podle reportéra Guardianu ale nejde o začátek ruské invaze, uvedl hned v dalším příspěvku na Twitteru. „Je to pravděpodobně to, co už se nějakou dobu děje,“ prohlásil s narážkou na zprávy o údajném překračování hranice ruskými vojáky a občany, kteří se posléze připojují na stranu východoukrajinských vzbouřenců.

Asi tucet obrněných transportérů nedaleko hranic s Ukrajinou viděl také reportér agentury Reuters. Další jeho kolega pak popsal, že spatřil ve čtvrtek v noci přes dvacet obrněných vozidel,  jak se přesouvají směrem k hranici.

Podle reportéra obrněná vozidla zastavila nedaleko hranice a vyčkávala tam do soumraku. Když padla tma, transportéry vjely na Ukrajinu skrze poškozený plot (jinudy by neprojely) s ostnatým drátem, který ještě nedávno dělil Ukrajinu s Ruskem.

 

Tuto informaci ovšem nelze nezávisle ověřit.

 

 

Problém je, že toto bylo Porošenkem oznámeno

15. srpna 2014

a dodnes místo a roztavené pásové obrněné transportéry americká armáda a Porošenko usilovně hledá...

Většinu ruských vozidel jsme zničili, oznámila Ukrajina ...ECHO24

Kyjev: Zničili jsme většinu ruských obrněnců, které přejely ...iDNES

 

 

Takže ani nepřekvapí, když otevíráme skvělé ukrajinské armádě a Ukrajincům v čele s Porošenkem dveře dokořán

Troll (internet) – Wikipedie

https://cs.wikipedia.org/wiki/Troll_(internet)