Všechna velká média nesou v nadpisech děsivou zprávu, jak zase ta ruská atletika korumpuje celý svět a díky chrabrým a udatným ochráncům západní čistoty opět svět odolal. A pokud se zeptáte v českých luzích a hájích, tak mnozí automaticky pohrdavě odpoví, že Rusáci do naší společnosti nepatří. Pospíšil, Gazdík, Halík, Němcová a vůbec celá kavárna povalečů v barvách Evropských hodnot.

 

Zde je důkaz a pod tím, že vše není tak jednoznačné, jak z prvního pohledu vypadá.

(To neznamená, že by se někdo měl zastávat dopingu, ale že by se mělo všem měřit stejně. A špinavá politická propaganda by měla jít stranou)

 

 

 

 

A pak se pokusíme vynechat slova ruský a podíváme se, co nám z těch článků zbude.

 

O tom, že někdejší předseda IAAF Lamine Diack chtěl po závodnících za krytí dopingu peníze, dříve promluvila i turecká běžkyně Asli Cakir Alptekinová, kterou doping připravil mimo jiné o zlato z olympijských her v Londýně v běhu na 1500 metrů. Diack vinu popírá. (Takže se uplácelo, ale přitom nebyl příjemce. Šifra mistra Leonarda?)

Zástupci IAAF po sportovcích údajně požadovali částky od 300 000 eur (osm milionů korun) do 700 000 eur (19 milionů korun) za ututlání dopingu. V dokumentech francouzské prokuratury je uvedeno 23 atletů. (Pokud někdo uplácel, tak se dá těžko předpokládat, že sám sebe. Proč tedy údajně?)

 

 

Přesto při pohledu na internet a televizní propagandu, kterou mnoho lidí automaticky vezme na vědomí, ale už se do detailů nezakousne, jednoznačně ví: ti grázlové z Ruska zase uplácejí, ale my své svobody a poctivost ubráníme.

Není na místě spíš tu špinavou korektnost a svinskou propagandu korektního vidění vykopat i s těmi, co nám to vtloukají do hlav? Vážně chce Chovanec a Evropské hodnoty každého, kdo na tyto špíny poukáže, okamžitě sejmout? Tresty za doping jednoznačně ano. Ale vy novináři nedělejte špinavou politiku, že je to jen jednostranná záležitost. Není to pravda. Kde není poptávka, není nabídka!

 

 

Už jsme psali

Trestat doping? Ano, ale všem stejně! A nejen na Olympijských hrách 2016!

 

 Čerpáno mimo jiné i z

Sport: Americká atletika

Sport: Tour de France

Sport: Běžecké lyžování