Svět je rozdělen, půlka jásá a chytá se stébla, druhá nechápe, jak v tak úžasném světě techniky, kdy jsme všichni proti USA zaostalí a oni nad námi ohrnují nos, musí docházet k takovým trapnostem jak v banánových republikách: hlasy se ručně přepočítávají. Tak na co je ta úžasná technika, když nakonec stejně nefunguje? Došly snad v banánových USA banány? Ale nyní bez ironie.

 

Za prvé je nesmysl přecházet na elektroniku, když ta funguje v USA jako v České republice na státních úřadech.

Za druhé je dost zarážející, že se Clintonová úplně stáhla a nakonec o přepočtení hlasů požádala neúspěšná kandidátka Strany Zelených Jill Steinová. A Clintonová, místo aby razantně toto počínání podpořila, nejenže nic neoznámila, ale podporu na poslední chvíli podpořil pouze volební tým Clintonové. Nebo spíše to trochu nejasně řekl právník Clintonové, jakoby se něčeho bál.

Proč vybírá pracně peníze zelená Steinová, když největší donátor Clintonové Soros zahájil ofenzívu proti Trumpovi, ale  k přepočítávání se také záhadně odmlčel a opět jsou od jeho nadace pouze nějaké "neslané, nemastné" průpovídky?

Ne, nedám žádné "rozhřešení", protože nic nevím. A ten kdo tvrdí víc, lže. Neví také nic. Navíc lze alespoň trochu věcně oponovat či souhlasit na předložený argument. Ale oponovat, či dokonce hádat se "s mlčením" nelze. Pouze mohu napsat, že tentokrát ta mlha je ze strany Clintonové, Obamy a Sorose tak strašně obrovská, až je z toho nepříjemný pocit. A pokud si zpětně vybavíme šílenou hysterii Clintonové v nestřežených okamžicích, může to sice na jednu stranu značit nadlidské vypětí, kterému čelí kandidátka, ale i něco víc.

 

A zoufalé poukazování na více voličů je bezpředmětné. Na to přece každý kandidát připraví svou taktiku, Kdyby se změnil systém, tak by se změnila i taktika.

 

Jedno je jisté: pokud by se zjistilo, že někdo skutečně manipuloval s elektronikou a počítači ve prospěch Trumpa, tak by se pouze volilo znovu. Pokud by se však zjistilo, že opak je pravdou a hlasy pro Clintonovou byly neplatné, bylo by jasné, že podezření na spolupráci Sorose, Clintonové a tajných služeb se stalo skutkem a pak Bůh chraň tyto lidi. Protože Trump absolutně s tajnými službami a jejich manipulacemi pracovat nemohl. Vše měl pod sebou Obama a Clintonová!

A americká justice by se i s tajnými službami následně otřásla v základech!

 Petr Pokorný