Donald Trump tvrdí, že v prezidentských volbách získal pro zvolení nejen nezbytnou většinu volitelů. Řekl, že by obdržel i většinu všech voličských hlasů, pokud by se odečetly miliony lidí, kteří volili nelegálně. Žádné důkazy však budoucí prezident nepředložil. Je to výkřik z nouze, nebo rasisticko - antirasistická kamufláž amerických dějin?

Přišel nám mail od čtenáře s  odkazem na článek v iDNES, který jsme na "Skrytá pravda" přehlédli. Děkujeme, protože opět se najednou skrytá pravda dostává tam, o co se snažíme. Aby nic nebylo utajeno. Většinou je to níže  popsáno z pohledu migrantské menšiny, jak by to mohl rasista a xenofob Donald Trump zneužít.

 

 Volby v USA se konaly 8. listopadu 2016 a tentýž den vyšel článek, ze kterého důležité pasáže vyjímáme. Odkaz na celý text je na závěr. A přesně toto se může vymstít Demokratům, pokud se prokáže, že to zneužila masmédia a  tajné služby Clintonové a Obamy: Mimořádná úvaha po žádosti přepočítání hlasů Donalda Trumpa

 

 

Co je Voter ID

 

Miliony Američanů nemají doklady, republikáni to zkusili využít k výhře

8. listopadu 2016  17:00
 
Některé americké státy zavedly zákony, které nařizují voličům prokázat se vládním dokladem s fotografií. Pro některé jde o „selský rozum“, podle jiných je to ale zbytečné a diskriminační opatření. Zákony totiž diskriminují některé voliče, a to navíc velmi cíleně.

To, co na první pohled vypadá jednoznačně, je ale o dost složitější. Ukazuje se totiž, že ochrana volebního procesu před podvodníky byla zřejmě pouze zástěrkou. Skutečným důvodem pro zavedení těchto zákonů (tzv. Voter ID laws) byla podle zjištění z let 2013 až 2016 politická (podle některých i rasová) diskriminace.

Na první pohled není většině lidí zřejmé, proč by taková samozřejmost, jako je ukázání občanského či řidičského průkazu, mohla jakkoli omezit volební účast či dokonce specificky poškodit nějakou skupinu lidí. Podrobnější pohled ale ukáže, proč je „Voter ID“ jedno z nejkontroverznějších témat amerických voleb.

Zabrání zákon o „Voter ID“ volebním podvodům?

„Samotná podstata svobody našeho národa závisí na integritě volebního lístku,“ říká například texaská reprezentantka Debbie Riddleová. „Když jsou věci tak uvolněné, že může dojít k volebním podvodům, znamená to, že někdo může ukrást váš hlas.“ Další republikáni (převážně z jižních států USA) tuto rétoriku sdílejí: „Po celé Americe zákonodárci navrhují zákony na ochranu ústavních hodnoty jeden volič - jeden hlas, a to z dobrého důvodu,“ napsal pro CNN už v roce 2011 Reince Priebus, předseda republikánského sněmu. „Volební podvod je reálná a vytrvalá hrozba našeho systému, a každý rok se objeví nová obvinění.“

Jestliže zákonodárci tvrdí, že volební podvod je „vážný problém“, dopouští se minimálně klamavého vyjádření, tvrdí Justin Levit z organizace Brennan Center for Justice.

 

Všichni lidé mají nějaký doklad s fotografií, ne?

Tomuto mýtu podléhala i řada lidí, se kterými jsme o zákonech „Voter ID“ v Jižní Karolíně mluvili. „Nějaký doklad má přece každý dospělý člověk,“ domnívá se třeba univerzitní profesor, kterého jsem oslovil na kampusu v Greenville. „Nedokážu si představit, že by to mohla být pro někoho překážka v tom, aby šel k volbám.“

Statisíce oprávněných voličů v USA nemá doklad s fotografií

Málokdo si ostatně umí představit, že někdo skutečně nemá doklad s fotografií. V zemi, kde je ale nejčastějším dokladem řidičský průkaz, to není až tak neobvyklé. Například Texas má více než půl milionu lidí, kteří jsou oprávněni volit, ale nedisponují dokladem s fotografií.

 

Jsou zákony Voter ID rasistické?

Už první kritika zákonů Voter ID upozorňovala na to, že se tato opatření dotknou především menšinových voličů. Příslušníci menšin mají méně často řidičský průkaz, protože patří častěji k chudším vrstvám obyvatel nebo častěji žijí ve městech, kde auto nepotřebují. U ostatních dokladů je tomu podobně. Jako Voter ID se počítá třeba zbrojní průkaz nebo cestovní pas, ale i v těchto případech jsou menšiny znevýhodněny.

Obhájci zákonů vyžadujících Voter ID argumentovali obvykle tím, že volič si může nechat zcela zdarma vystavit speciální volební doklad. Problém byl ale v tom, že výdej takového dokladu byl často nesmyslně omezený. Doris Clarková z Pensylvánie například strávila hodiny čekáním na úřadech, aby byla třikrát opakovaně odmítnuta kvůli „nesouhlasným dokladům“, například kvůli tomu, že její jméno na rodném listě nekorespondovalo se jménem na dokumentech ze sociálky: „Jsem handicapovaná. Udělala jsem vše, co jsem mohla, a stejně nemůžu volit,“ postěžovala si novinářům Reuters. Není divu, že řada lidí považuje takto důrazné kontroly za diskriminační, zvláště když většina lidí ve frontě na voličské doklad bylo tmavé pleti.

Odbočíme: dnes už víme, že během voleb bylo velké podezření, že nějakým způsobem se dostali lidé afrického či hispánského původu (ilegální migranti) k voličským průkazům a především z Floridy tyto hlasy zaznívaly. A mnoho lidí demonstrovalo za Trumpa:Donald Trump - Florida: email z Tampa Bay   A "Ilegálové" v čele s Obamou a Clintonovou včetně černošských a hispánských mediálních podporovatelů Hillary Clinton ječely do éteru, že Trumpovy výroky jsou extrémně rasistické. (I u nás tyto hlasy zněly od Evropských hodnot, Kolářů apod.) A přesně na toto dnes poukazuje Donald Trump na Tvitteru

 

A zatímco ne-bílí řvou o rasismu, ve skutečnosti rasisticky útočí na ne-bílé. Jakýsi Ku-klux-klan naruby

 

Zasáhnout musely (prý těsně před volbami) soudy

V případě států Texas, Wisconsin, Kansas, Severní Dakota a Severní Karolína soudy během léta 2016 rozhodly, že zákony v těchto státech jsou diskriminační a brání voličům v jejich ústavním právu účastnit se voleb.

 

V případě, že volič nemá žádný z těchto dokladů, může podepsat prohlášení, že „pro něj bylo obtížné takový doklad získat“. V takovém případě se voličův hlas započítá, pokud někdo do ukončení voleb nepředloží důkazy o tom, že jde o hlas podvržený. „Věříme, že takovéto požadavky skutečně zlepšují kvalitu volebního procesu, aniž by kohokoli diskriminovaly,“ dodal Belangia. Skutečně?

 

Celý systém popsán náhodně v den voleb - intuice autora byla úžasná, byť se počítalo s opačnou argumentací ve prospěch Clintonové!

Miliony Američanů nemají doklady, republikáni to ... - Zprávy iDNES.cz

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Lomcovák

  Kde je Julian Assange??? Byl zavražděn, protože zveřejnil e-maily obludné pedofilní-satanistické aféry PizzaGate???
  Podesta byl 21. 10. 2016 v Londýně, navštívil londýnského starostu Khana:
  https://twitter.com/SadiqKhan/status/789508697743585280
  Assange se naposled ozval 16. 10. 2016.
  http://aeronet.cz/news/skandal-pizzagate-otrasa-americkym-internetem-zatimco-mainstream-v-usa-se-snazi-kauzu-oznacit-za-fake-dukazy-jsou-ale-zdrcujici/

 • Lomcovák

  Hm. Spíš epicentrum podvodů by mohlo být v hlasovacích strojích (nelze dokázat, protože volební stroj nevydává žádné potvrzení) a hlavně v korespondečním hlasování. George Soros určitě dokáže schrastit několik desítek až stovek demonstrantů, někam je dovést autobusy, ale takovou masu voličů bez dokladů, nebo voličů, kteří by se vydávali za někoho jiného, a tím ovlivnili volební výsledek, prostě nemá.

 • Lomcovák

  Skutečnou strategií Demokratů je prý spustit přepočítávání a "nestihnout" přepočítat...
  "Přepočítávání ve Wisconsinu a chystaná v Michiganu a Pensylvánii nezmění výsledky v žádném ze států. Žádné přepočítání nikdy nezměnilo tisíce hlasů. Nemyslím však, že toto je jejich účelem. Přepočítávání, pokud by byla prováděna ručně, mohou trvat déle, než je stanovený poslední den pro dokončení oficiálního sčítání ve státě a volitele (ve Wisconsinu by mělo přepočítávání začít 1. prosince a skončit do 20:00, pondělí 12. prosince - pozn.). Pokud všechny 3 státy přešvihnou termín, bude mít Trump 260 a Hillary 232. Nikdo nedosáhne 270. Pak to půjde Kongresu. (...) Bylo by to pak poprvé od r. 1824, kdy se něco takového stalo a tehdy zvítězil v parlamentu John Quincy Adams, ačkoliv měl méně volitelů, než Andrew Jackson," píše Richard Baehr.
  The Democrats’ Real Strategy in Launching Recounts
  http://www.informationclearinghouse.info/article45931.htm

 • Lomcovák

  A opět jsou na scéně pověstné HLASOVACÍ STROJE GEORGE SOROSE. Stát Wisconsin používá při volbách mix elektronických strojů a papírových lístků, které se skenují. Skoro celá Pensylvánie hlasuje jen na elektronických strojích a Michigan používá jen papírové volební lístky. Zvlášť přepočet v Pensylvánii by tedy měl být chuťovka, když neexistuje žádný papír.
  Na Sorose napojená firma SMARTMATIC se chlubí na svých webových stránkách, že v letech 2006 - 2016 poskytla technologii pro volby v 16 amerických státech - mj. pro přepočítávající Wisconsin, Pensylvánii a Michigan - ale "ne pro nadcházející prezidentské volby 2016", což tam doplnili v říjnu před volbami. To nezní moc věrohodně, prolhaný Sorosi, že by si bleskově nakoupili nové hlasovací stroje za miliardu dolarů, haha?
  http://www.smartmatic.com/case-studies/article/united-states-elections/

 • Emil

  Samozřejmě podvádět a volit bez průkazu s fotografií v některých státech USA možné je, ale asi nešlo o masovou záležitost. Myslím, že nelegální Mexičané se spíš obecně úřadům vyhýbají, než aby šli volit Hillary a riskovali nějaké problémy.