Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů

30.10.2021 11:15 1210 zhlédnutí
Autor článku
Redakce Skrytá Pravda

Pátek, 29.10.2021:

1; Hranice možností expanze USA je zřetelná na příkladu Afghánistánu, USA si nemohou dovolit vojenské akce na vzdálených teritoriích spojené s vysokými ztrátami v živé síle.
2; Ankara odmítla ukrajinské tankové motory ve prospěch jihokorejských.
3; Politický vězeň z Guantánama informoval soud o metodách vynucování přiznání využívaných CIA. Za své svědectví má člen Al-Káidy slíbeno zmírnění trestu.
4; Benedict Cumberbatch si v Londýně v miniseriálu zahraje bývalého důstojníka FSB Alexandra Litviněnka.
5; Velitel Ukrajinských ozbrojených sil Sergej Najev prohlásil, že Turecké útočné drony se už půl roku nacházejí ve výzbroji a jejich posádky mají nepřetržitou pohotovost, tudíž jsou připraveny útočit na Donbas dnem i nocí.
6; Už je všechno rozhodnuto. Boxer Usik promluvil o ukončení kariéry.
7; Pentagon vyzval spojence, aby zrušili omezení dodávek zbraní na Ukrajinu.
8; Letecké společnosti USA se obrátily na Státní department se žádostí zajistit právo na lety nad územím Ruské federace.
9; V Bělorusku zavedli zákaz na vývoz kyslíku v souvislosti s šířením COVID-19.
10; V Rusku byl odhalen nový typ finančních pyramidových her. Funguje na principu počítačové hry.
11; Moskva schválila žádost amerických dopravců na zvýšení počtu přeletů ve vzdušném prostoru Ruské federace.
12; Ústřední volební komise Uzbekistánu oznámila vítězství Šavkata Mirzijojeva v prezidentských volbách, které se konaly 24. října.
13; Dmitrij Peskov komentoval prohlášení USA o útisku médií v Rusku. 21. října prezident Putin poukázal na to, že v zemi neprobíhá masové zapisování mezi zahraniční agenty. Nebezpečnost tohoto postupu je silně zveličována.
14; Premiér Polska prohlásil, že země si nepřeje opouštět Evropskou unii. Zároveň si ale myslí, že úcta k právu EU neznamená jeho nadřazenost nad národními ústavami.
15; V Evropské unii poklesly ceny plynu na 850 dolarů za tisíc kubických metrů. Stále se ale drží na vysoké úrovni kvůli nízké zaplněnosti evropských zásobníků.
16; Vypněte sociální sítě a nechte se očkovat, vyzval Zelenskij Ukrajince v souvislosti s nepříznivým vývojem nákazy a vakcinace v zemi.
17; V Bílém domě byly poodhaleny podrobnosti z rozhovoru Bidena s římským papežem ve Vatikánu. Projednával se boj se změnami klimatu, pandemie koronaviru a globální hospodářská obnova.
18; V Moskvě vzrostla dětská úmrtnost na koronavirus.
19; Právník prozradil důvod změny názvu Facebooku. Jde o snahu protáhnout projednávání soudních žalob.
20; Bývalý polský prezident Lech Walesa byl obviněn z křivé výpovědi ohledně své spolupráce s polskou komunistickou tajnou službou.
21; Státní department USA obvinil Rusko z nečinnosti ohledně plynové krize v Evropské unii. Trh s plynem je v Evropě už několik měsíců nestabilní.
22; Já nezradím své rodiče. Nejznámější ukrajinský lékař doktor Komarovskij se vyjádřil k zákazu mluvit na Ukrajině rusky. Kritizoval zákon,který nutí k výhradnímu používání ukrajinštiny prakticky ve všech sférách života.
23; Polsko obvinilo Bělorusko z reprodukování nahrávek dětského pláče a křiku na hranicích a označilo to za provokaci.
24; KLDR tiskne kupóny a vyzývá ke konzumaci černých labutí. Potravinová krize přiměla úřady označit černé labutě za možný zdroj masa.
25; Na Ukrajině byla zadržena skupina mezinárodních hackerů. Spolu s ukrajinskou policií se na operaci podíleli policisté Europolu, Eurojustu, Francie, USA, Nizozemska a Norska.
26; SBU zneškodnila skupinu,která vyzývala k násilnému převzetí moci.
27; Zelenskij schválil uvalení sankcí na Jemen. Obsahuje zmrazení aktiv a omezení vstupu osobám zapsaných na seznamech.
28; Ministerstvo financí USA uvalilo nové sankce na Írán.
29; Biden: „Jsem dobrý katolík“. Římský papež povolil Bidenovi účast na svatém přijímání, navzdory tomu, že Biden podporuje násilné ukončování těhotenství.
30; Společnost Microsoft přeskočila Apple a stala se nejdražší společností na světě.
31; Putin uložil ministru zdravotnictví Michailu Muraškovi, aby jel do regionů s nejkritičtější situaci ohledně COVID-19.
32; Opilého Rusa vrátili z egyptské Hurghady hned po příletu zpátky do Rusko, kvůli výtržnostem v letadle.
33; Ruské ministerstvo pro hospodářský rozvoj vysvětlilo přerušení dodávek uhlí na Ukrajinu rostoucí vnitřní poptávkou na začátku topné sezóny.
34; Zhruba 40 Palestinců bylo zraněno při srážkách s izraelskými vojáky v okolí města Náblus na Západním břehu Jordánu.
35; V Polsku vymysleli velmi zákeřný způsob jak zvítězit nad Ruskem. Západ může zvítězit nad nenáviděným Ruskem tím, že otevře hranice pro kvalifikovanou ruskou mládež a zhorší tak tamní demografickou situaci.
36; Naděždě Savčenkové bylo předáno obvinění z používání padělaného COVID certifikátu o vakcinaci proti koronaviru.
37; Republikán Adam Kinzinger, který v Kongresu hlasoval pro impeachment Donalda Trumpa, nemá v úmyslu kandidovat v prezidentských volbách.
38; Joe Biden měl více než hodinu zpoždění na setkání s Macronem. Napětí mezi USA a Francií vzniklo v důsledku vytvoření nové obranné aliance AUKUS uzavřené mezi Austrálií, Velkou Británií a USA.
39; Finský prezident Sauli Niinistö informoval po setkání s ruským kolegou Vladimirem Putinem, že projednali vzájemný obchod, boj proti koronaviru a možnost konání summitu o bezpečnosti u příležitosti 50. výročí OBSE.
40; Vladimir Putin přikázal finanční rozvědce, aby vytlačila podvodníky z rybářského a lesnického průmyslu.
41; Ruský fond přímých investic uvítal zrušení evropského zákazu cest do Argentiny. Zákaz byl zaveden kvůli tomu, že většina obyvatelstva je očkováno vakcínou“Sputnik V“
42; Vědci z Edinburské univerzity varovali před extrémně vysokými teplotami,které dříve přicházely jednou za deset let a nyní hrozí každoročně.
43; Nezaměstnanost v Rusku se v září snížila na historické minimum na 4,3%.
42; Taťjana Golikova oznámila nárůst úmrtnosti v Rusku za říjen o 23,8% oproti září. Meziročně stoupla úmrtnost o 18,3%, zatímco porodnost klesla o 6,8%.
43; Ruské ministerstvo zdravotnictví slíbilo dodat „Sputnik Light“ do regionů už v nejbližší době. Dvousložkových vakcín je v regionech dostatek.
44; V Luganské lidové republice prohlásili, že disponují důkazy o psychickém nátlaku a fyzickém mučení uneseného důstojníka ze strany ukrajinských tajných služeb.
45; Moskva bude dělat, co bude v jejích silách, aby ochránila práva občanů Ruska, a to včetně Donbasu, prohlásili na ruském ministerstvu zahraničí.
46; Alexej Arestovič známý svými velkohubými prohlášeními na adresu Ruska vyprávěl o podmínkách, za jakých Kyjev může použít proti Ruské federaci rakety. Podmínkou je, že Rusko zahájí plnohodnotnou válku proti Ukrajině. O Minských dohodách se vyjádřil, že se je Ukrajina sice nechystá plnit, ale oficiálně od nich neodstoupí.
47; USA schvalují Ukrajině úder dronu v Donbasu. Zaznělo to na americkém velvyslanectví v Kyjevě.
48; Student z Rostova na Donu se omluvil za své výzvy ke střelbě na učitele a studenty vysoké školy.
49; Ve třetím čtvrtletí činil nárůst reálných disponibilních příjmů Rusů 8,1%. Obnovuje se spotřebitelská poptávka. Svědčí o tom zvýšení výdajů na nákupy zboží a služeb.
50; Na Ukrajině zájemci o očkování proti koronaviru zablokovali zdravotníky ve vakcinačním centru.
51; USA uskutečnily zkoušky motoru pro nadzvukovou raketu.
52; USA chtějí vyhostit dalších 55 ruských diplomatů.
53; Moldávie a Gazprom se dohodly na prodloužení plynového kontraktu opět let.
54; Společnost SpaceX odložila start ukrajinské družice.
55; Prokurátor žádá tresty odnětí svobody v délce id šesti do dvaadvaceti let pro obviněné z vraždy příslušníka GRU.
56; Ruský blogger byl odsouzen za vyzrazení státního tajemství k odnětí svobody. Andrej Pyž byl zadržen v Moskvě už 5. května 2020.
57; Biden přiznal, že USA se vůči Francii nezachovaly čestně.
58; Představitel Státního departmentu USA pro energetickou bezpečnost prohlásil, že Rusko není viníkem plynové krize v Evropě. Jen neudělalo všechno, co mohlo, aby krizi zmírnilo.
59; Zelenskij vysvětlil použití dronu Bayraktar v Donbasu obranou suverenity a územní celistvosti státu. Připomeňme, že Minské dohody povolují využití dronů pouze misi OBSE.
60; Bojové čluny, které dodala Porošenkova firma ukrajinské armádě, neodpovídají požadavkům odběratele. Ukázaly se jako nepoužitelné.
61; Jak se žije důchodcům na Ukrajině? V Žitomiru se poprali důchodci u regálu se zlevněným chlebem.
62; Zelenského projekt na opravu ukrajinských komunikací se podle dosavadního tempa realizace protáhne ze tří na 25 let.
63; Gruzínský premiér v souvislosti s hladovkou prohlásil, že Saakašvili má plné právo spáchat sebevraždu. Vězeň má veškerý komfort. Je na něm, jak s ním naloží.
64; Ukrajinská armáda utrpěla ztráty u obcí Granitnoje a Marjinka. Ukrajina záměrně vytváří podmínky pro vznik humanitární katastrofy a pálí po objektech životně nutné infrastruktury.
65; Smrtelná dopravní nehoda. Nákladní automobil s ruskými pohraničníky se zřítil v Arménii do soutěsky o hloubce 150 metrů. Jeden mrtvý, jeden zraněný.
66; Tverský soud v Moskvě odsoudil tádžického bloggera Ruslana Bobijeva a občanku Ruské federace Anastasii Čistovovou k deseti měsícům odnětí svobody za urážku citů věřících. Imitovali orální pohlavní styk s chrámem Vasila Blaženého na pozadí, a fotografii zveřejnili na sociální síti.
67; FSB dopadla skupinu extremistů, kteří chystali útoky na orgány moci. Svůj hněv se chystali vybíjet také na pracovní migranty ze zemí Střední Asie.
68; Bývalý předseda Nejvyšší rady chce vytvořit na Ukrajině novou politickou sílu.
69; První větev „Severního proudu – 2“ je naplněna plynem a připravena ke spuštění. Druhá větev bude naplněna plynem do konce roku, upřesnil šéf rakouské investorské společnosti ÖMV.
70; Poslanec – pytlák: Komunistický poslanec Státní dumy Valerij Raškin byl přistižen s mrtvým tělem zabitého losa. Bude čelit trestnímu stíhání.
71; Polsko nedluží Ani jediný zlotý. Polsko odmítlo platit Evropské unii milion euro každý den. Polsko nemá morální právo ustupovat bezzákonnosti.
72; Soud vynesl rozsudky v případu strašlivého požáru v obchodním centru Zimňaja Višňa, při kterém v březnu 2018 zahynulo 60 lidí. Padaly tresty od pěti do 14 let odnětí svobody.
73; „Bohatá“ Ukrajina dodala Moldávii 15 milionů kubických metrů plynu na dluh. A na samotné Ukrajině mrznou děti v mateřských školách.
74; Názor: Nevyhnutelná budoucnost Ukrajiny je bez Novoruska. Západ Ukrajiny a ruskojazyčný jihovýchod mají velmi málo společného.
75; Zóna okupace USA v Sýrii: Arabové povstávají proti tyranii – a jsou bez milosti likvidováni.
76; V EU se chystají vydat zákaz vývozu železného šrotu.
Informace o autorovi Redakce Skrytá Pravda

Líbil se vám článek?
(3 hlasů)
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Předchozí článek Redakce Skrytá Pravda  27.10.2021 872
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Úterý, 26.10.2021:
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Následujicí článek Redakce Skrytá Pravda  10.11.2021 1822
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Úterý, 9.11.2021
30.05.2022 17:19 374 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Šok: inflace v Německu vystoupila na 7,9 procenta, je nejvyšší od 70. let
Šok: inflace v Německu vystoupila na 7,9 procenta, je nejvyšší od 70. let

Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu se v květnu zvýšilo na 7,9 procenta, což je...

26.05.2022 19:56 1300 zhlédnutí
Ekonomika
VIDEO: Proč ničí Fiala české občany 5x dražším plynem? A šíleně drahou Německem zdraženou naší elektřinou?
VIDEO: Proč ničí Fiala české občany 5x dražším plynem? A šíleně drahou Německem zdraženou naší elektřinou?

Je to šílené! Sledujte odbornou debatu vedení strany PRO zastoupené Jindřichem Rajchlem a hvězdným...

13.02.2022 00:50 953 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Obrovské protesty proti covidteroru i v Německu
VIDEO: Obrovské protesty proti covidteroru i v Německu
Policie se střetla s demonstranty proti COVID vakcíně během masivního shromáždění v Berlíně...
12.02.2022 23:18 564 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Přenos z Canberry (Austrálie) proti covidovému teroru
VIDEO: Přenos z Canberry (Austrálie) proti covidovému teroru
Pochody proti zločinné vakcinaci do budovy parlamentu v Canbeře z různých míst Austrálie 12.2.2022.
12.02.2022 17:48 892 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Přímý přenos z Ottawy: Kanada
VIDEO: Přímý přenos z Ottawy: Kanada

V Kanadě se situace také dramatizuje! USA chtějí válku v Evropě a za zády jim hoří koudel! Lidé...

12.02.2022 17:35 995 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Přímý přenos z Francie: mohutné davy se slévají
VIDEO: Přímý přenos z Francie: mohutné davy se slévají

Občané na západě odmítají covidzločiny a žádají hlavy covidových teroristů. Ve Francii, Kanadě,...

03.02.2022 00:18 12 zhlédnutí
Bleskové zprávy
VIDEO: test
VIDEO: test

urururur

24.12.2021 14:32 991 zhlédnutí
Domácí
Všem našim čtenářům, kteří věří, že svoboda a poctivost je víc než peníze!
Všem našim čtenářům, kteří věří, že svoboda a poctivost je víc než peníze!

Asi o vánočních svátcích bylo řečeno vše a navíc, mnohdy přejí i ti, co chtějí pouze citovým...

25.11.2021 19:30 1400 zhlédnutí
Domácí
Mimořádná zpráva:  prezident Zeman se vrací do nemocnice. Covid!
Mimořádná zpráva: prezident Zeman se vrací do nemocnice. Covid!

V den, kdy zločiny vlády dosahují podezření z teroristického roznášení covidu na zdravé lidi, aby...

19.11.2021 12:54 1828 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Aktuálně.cz zablokovalo blogy Hnízdilovi, Zwyrtek Hamplové a Tománkovi
10.11.2021 07:52 1822 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
30.10.2021 11:15 1211 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
27.10.2021 19:08 872 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
22.10.2021 04:00 1575 zhlédnutí
Domácí
Právníci Pro Libertate žádají o pomoc
Právníci Pro Libertate žádají o pomoc

Denně se na náš Institut obracejí stovky lidí s prosbou o pomoc v tíživých životních situacích...

20.10.2021 18:39 1058 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
17.10.2021 10:27 1072 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů

Pokusíme se zde dávat informace, které píší v Rusku a uvidíme, jak se liší dnes, i po čase.

Nové články

K tématu