Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů

10.11.2021 07:52 1821 zhlédnutí
Autor článku
Redakce Skrytá Pravda

Úterý, 9.11.2021

1; Bělorusko znovu zastavilo export elektřiny na Ukrajinu. Dopis od společnosti Belenergo o zastavení dodávek dostaly ukrajinské energetické společnosti.
2; Ukrajina slíbila, že spolu s USA vyšle jasný signál Moskvě, se obě země sjednotily v boji proti agresivním krokům Moskvy, prohlásil Dmitrij Kuleba.
3; A bude hůř... V Kyjevě se obávají ztráty území kvůli rozhodnutí Ruska. Ukrajina může přijít o území v případě uznání samozvaných lidových Republik, napsal v článku listu Glavred politolog Andrej Golovačov.
4; Poslanci Nejvyšší rady žádají, aby byl Saakašvili vrácen na Ukrajinu. 89 ukrajinských poslanců z různých frakcí je znepokojeno stavem Michaila Saakašviliho a sepsalo dopis prezidentce Salome Zurabišvili.
5; Účastník útoku na Kapitol žádá o politický azyl v Bělorusku. Američan Evan Newman utekl po události na Ukrajinu, ale nyní si stěžuje na pronásledování ze strany SBU.
6; Cestou do vězeňské nemocnice se hladovějící Saakašvili dopustil výtržnosti. „K smrti oslabený“ (jak tvrdí jeho blízcí) Saakašvili rozdával rány zdravotnickému personálu a poškodil drahou lékařskou aparaturu.
7; V Německu zveřejnili termín certifikace „Severního proudu – 2“. Německý regulátor Bundesnetzagentur by měla proceduru dokončit v lednu 2022.
8; V Rusku možná zakážou promítání filmů se sexuálními devianty v online kinech.
9; Ruského zpěváka Filippa Kirkorova a jeho děti nepustili z Dubaje kvůli tomu, že neměl test na COVID-19.
10; Stalinův pravnuk se stal bezdomovcem kvůli konfliktu s otcem Hluchoněmý pravnuk Iosifa Vissarionoviče Stalina Selim Bensaad musí nocovat ve svém automobilu.
11; Nákladní loď s kontejnery uvízla na mělčině u břehů Nachodky na jihu Primorského kraje a zlomil se vejpůl.
12; Konstruktér informoval o přednostech ruského robota Marker. Robot byl vyvinut společností „Androidní technika“ spolu s Fondem perspektivních výzkumů. Robototechnický komplex o hmotnosti kolem tří tun může být vybaven nejrůznějšími zbraněmi.
13; Republikáni v USA se dožadují sankcí proti „Severnímu proudu – 2“. Skupina senátorů navrhla dodatečné sankce v obranném rozpočtu na příští rok.
14; V Německu spotřebitelé pociťují akutní nutnost spuštění plynovodu „Severní proud – 2“, prohlásil bývalý člen Bundestagu za stranu Levice.
15; Vesmírná loď Crew Dragon se čtyřmi astronauty přistála v Atlantiku. Ukončila tak půlroční misi na Mezinárodní kosmické stanici.
16; Sergej Lavrov promluvil o xenofobii vůči ruskojazyčnému obyvatelstvu v Kazachstánu. Jednotlivé případy xenofobie vůči ruskojazyčným občanům Kazachstánu mají zdiskreditovat spolupráci s Ruskem.
17; Lavrov informoval o spolupráci Ruska a Kazachstánu ohledně Afghánistánu. Rusko a Kazachstán společně analyzují teroristickou a drogovou hrozbu vycházející z Afghánistánu.
18; Migranti se vydali podél bělorusko-polské hranice směrem k Polsku. Lidé z Iráku, Íránu a Sýrie. Na pochodu jsou celé rodiny včetně kojenců. Mají velmi málo sil a nedostatek jídla a vody. Ubírají se přes les a k polské hranici to mají už jen tři až čtyři kilometry (stav z dnešního dopoledne).
19; Ve vídeňském bordelu Funpalast (jeden z největších v Evropě) začala rozsáhlá očkovací kampaň proti COVID-19.
20; Moskva je připravena k rozhovorům v normandském formátu na úrovni ministrů a k summitu. Ale nejdříve je nutné připravit dokument odrážející společná východiska. A s tím mají Německo a Francie problém (například označují Rusko za stranu konfliktu).
21; Objemy plynu proudící plynovodem Jamal – Evropa do Německa se zvýšily více než dvojnásobně. Tento plynovod je jednou z hlavních tras z Ruska do EU představující alternativu jak k tranzitu přes Ukrajinu, tak i k „Severnímu proudu – 2“.
22; Příslušník ruského Zvláštního oddílu rychlé reakce (SOBR) zahynul při zatýkání telefonických podvodníků. Jeden z prchajících pachatelů ho srazil autem.
23; Ministerstvo zahraničí Doněcké lidové republiky informovalo o obsazení Staromarjevky v šedé zóně ukrajinskou armádou. Ozbrojenci ukrajinské armády za zakopali ve vesnici a opevňují se tam.
24; Čtyřiasedmdesátiletá moldavsko-ukrajinská zpěvačka Rotaru může přijít o titul čestné občanky Krymu, který dostala v roce 1997 (čestnou občankou Jalty se stala v roce 1994). Důvodem jsou machinace s nemovitostí (pustnoucí hotel) a otevřeně vyjadřované přání návratu poloostrova pod ukrajinskou svrchovanost.
25; Doktor Komarovskij označil sebe a 73% obyvatel Ukrajiny za bláhovce, když v prezidentských volbách podpořili Zelenského. V příštích volbách by si měli voliči dávat větší pozor za to, kým se kandidát obklopuje.
26; V Bundestagu poslanec za Alternativu pro Německo Waldemar Herdt označil možné zapojení Ukrajiny do procesu certifikace Severního proudu – 2“ za iracionální a neetické.
27; V Rospotrebnadzoru oznámili snížení míry nemocnosti na COVD-19. Tempo přírůstku činilo 2,1%, což svědčí o snížení tempa, prohlásila Anna Popova.
28; Návrh zákona o povinných technických prohlídkách automobilů byl ve Státní dumě schválen v prvním čtení většinou 403 poslanců.
29; Ukrajinský hlídač rasové čistoty ukrajinského jazyka Taras Kremiň označil „laskavou ukrajinizaci“ za základ zákona o státním jazyce.
30; Ruské ministerstvo školství a osvěty vypracovalo nový návrh pravidel ruského pravopisu a interpunkce.
31; Uprchlíci prolomili provizorní plot na bělorusko-polské hranici.
32; Lukašenko komentoval migrační krizi na hranici s Polskem. Polský boj proti migrantům na hranici s využitím tanků je vydíráním, prohlásil běloruský prezident.
33; Aeroflot se vyslovil proti zavádění QR kódů při nákupu letenek. Letecká společnost podporuje zavedení tohoto systému pro vstup na palubu letadla, ale ne při nákupu letenek.
34; Průnik migrantů z Běloruska hrozí i Ukrajině. Skupina nelegálních migrantů, která se nyní snaží dostat z Běloruska do Polska, může překročit ukrajinskou hranici, pokud se jí to nepodaří.
35; Podvodníci rozesílají zprávy jménem Penzijního fondu a žádají od důchodců zaplacení třináctiprocentní daně z letního příspěvku na děti v věku od 7 do 18 let a ze sociálních dávek pro důchodce.
36; Sberbanka hledá způsoby jak opustit ukrajinský trh. Banka nadále hledá vhodnou variantu prodeje banky na Ukrajině, ale je v tom mnoho právních komplikací.
37; Lukašenko: Tranzitem běženců do Evropské unie se zabývají bandité. Běloruský prezident prohlásil, že v zemi odhalili trasu, judy se přesunují běženci z Blízkého Východu, kteří se chystají pokračovat do Evropské unie.
38; Vasilij Něbenzja obvinil estonského ministra zahraničí z hanobení a pomlouvání Běloruska. Ten měl prohlásit, že Minsk napomáhal vzniku krize na bělorusko-polské hranici.
39; Polský premiér promluvil o největším útoku na polskou suverenitu za posledních 30 let. Bezpečnost a suverenita Polska jsou hrubě narušovány v důsledku přílivu migrantů ze strany Běloruské hranice, prohlásil Mateusz Morawiecki.
40; Gazprom nezarezervoval kapacity pro tranzit plynu přes Ukrajinu a Polsko.
41; Polský premiér označil situaci na hranici za „válku nového typu“ a za součást velkého koordinovaného útoku.
42; Kličko kritizoval humor studia Kvartal 95. Myslí si, že studio Kvartal 95 záměrně nevkusně vtipkuje o jeho osobě, aby mu snížili politickou oblibu.
43; Za migrační krizí na polsko-běloruské hranici stojí prezident Lukašenko, prohlásil polský premiér Mateusz Morawiecki.
44; Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo USA, aby přestalo s výpady vůči Rusku na téma klimatu. Nepodložená obvinění USA na adresu Ruska z nedostatečných snah v boji s negativními následky změn klimatu vyvolávají údiv, prohlásila Marija Zacharova.
45; Američtí senátoři vyzvali Bidena, aby zakázal export ropy. Skupina 11 demokratických senátorů poslala Bidenovi dopis požadující zavedení moratoria na export ropy a zapojení strategických rezerv do stabilizace cen paliva na vnitřním trhu.
46; Francouzské ministerstvo zahraničí vyzvalo EU k tvrdé odpovědi Bělorusku za situaci (provokaci) s migranty.
47; V Rusku je vyvíjen nový protivzdušný raketový systém S-550.
48; Cestující, který obsadil cizí místo v letadle z Moskvy do Kemerova, byl zbaven svobody na deset dní.
49; Kličko odpověděl na otázku, zdali si skutečně přeje Zelenskému zlámat nohu. Kyjevský starosta odmítl fámy o tom, že by chtěl prezidentovi lámat nohy. Jedná se o chybně interpretovanou Kličkovu reakci na dehonestující vtipkování o jeho osoba ve studiu Kvartal 95.
50; Ministr „potápějícího se“ státu Tuvalu natočil videoposelství pro klimatický summit v Glasgow, při kterém stál po kolena ve vodě.
51; V Polsku obvinili Rusko z toho, že chce získat výhody z krize na polsko-běloruské hranici. Prý jde Rusku o destabilizaci EU.
52; Ministři zahraničí a obrany Ruska a Francie projednají situaci na Ukrajině. Setkání se uskuteční 12. listopadu v Paříži během mezinárodní konferenci o Libyi.
53; Joe Biden prodloužil sankce proti Íránu uvalené už v roce 1979. Jde o tzv. Alžírské dohody mezi Íránem a USA, které se staly důvodem propuštění amerických diplomatů, kteří strávili jako rukojmí více než rok v Teheránu po íránské revoluci v roce 1979.
54; Pancir-S zlikvidoval šest raket odpálených Izraelem na Sýrii. V důsledku izraelských leteckých úderů v syrské provincii Homs vznikly jen nepatrné materiální škody. Byli zraněni dva syrští vojáci.
55; The Times: Energetická krize v Číně může způsobit deficit zboží v globálním měřítku v důsledku narušení světového řetězce dodávek zboží.
56; Šéf společnosti Pfizer se domnívá, že posilující dávka očkování proti COVID-19 se bude muset opakovat každoročně.
57; Společnost RBK Group oznámila, že v Rusku mohou zavést QR kódy v letadlech a vlacích.
58; Americký Fed varoval, že problémy na čínském trhu se mohou negativně odrazit na světové a americké ekonomice. FED vydal další Zprávu o finanční stabilitě, která vychází dvakrát ročně.
59; Rosatom prodává svou americkou dceřinou uranovou společnost. Mezinárodní uranová těžební společnost Uranium One (U1) se dohodla s americkou společnosti Uranium Energy Corporation (UEC) na prodeji všech akcií své dceřiné společnosti Uranium One Americas.
60; V Bělorusku navrhli konfiskaci majetku za výzvy k sankcím proti vlastní zemi. Předseda komise pro národní bezpečnost dolní komory běloruského parlamentu Oleg Belokoněv prohlásil, že v zemi se uvažuje o zavedení trestu konfiskace majetku za výzvy k sankcím proti republice.
61; Kličko: Putin působí v zájmu zvětšování Ruské říše. Tyto kroky ale ohrožují zájmy Ukrajiny.
62; Bývalý šéf Evropského parlamentu byl mile překvapen atmosférou na jednání s Lavrovem. Martin Schulz absolvoval v Moskvě několik setkání.
63; V Bílém domě vyzvali OPEC, aby zvýšila dodávky ropy v zájmu zastavení nekontrolovatelného růstu cen.
64; Macron slíbil, že obnoví výstavbu jaderných reaktorů. Francie poprvé za několik desetiletí obnoví výstavbu jaderných reaktorů, prohlásil Emmanuel Macron.
65; V Rumunsku podpořili myšlenku vojenské přítomnosti USA v Černomořském regionu.
66; Státní department vyzval Gruzii, aby se chovala slušně k Saakašvilimu.
67; Polsko chce zavést sankce proti leteckým společnostem, které přepravují nelegální migranty do Běloruska.
68; USA a Ukrajina projednaly způsoby posílení ukrajinské obranyschopnosti. V Pentagonu se konalo setkání náměstka ukrajinského ministra obrany a zástupkyní asistenta amerického ministra obrany pro Rusko, Ukrajinu a Eurasii.
Zdroj: rusnext.ru
Informace o autorovi Redakce Skrytá Pravda

Líbil se vám článek?
(4 hlasů)
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Předchozí článek Redakce Skrytá Pravda  30.10.2021 1210
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Pátek, 29.10.2021:
Bleskové zprávy
Aktuálně.cz zablokovalo blogy Hnízdilovi, Zwyrtek Hamplové a Tománkovi
Následujicí článek Redakce Skrytá Pravda  19.11.2021 1827
Aktuálně.cz zablokovalo blogy Hnízdilovi, Zwyrtek Hamplové a Tománkovi
(Fotografie bloggerů). A cenzura jede.
30.05.2022 17:19 374 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Šok: inflace v Německu vystoupila na 7,9 procenta, je nejvyšší od 70. let
Šok: inflace v Německu vystoupila na 7,9 procenta, je nejvyšší od 70. let

Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu se v květnu zvýšilo na 7,9 procenta, což je...

26.05.2022 19:56 1298 zhlédnutí
Ekonomika
VIDEO: Proč ničí Fiala české občany 5x dražším plynem? A šíleně drahou Německem zdraženou naší elektřinou?
VIDEO: Proč ničí Fiala české občany 5x dražším plynem? A šíleně drahou Německem zdraženou naší elektřinou?

Je to šílené! Sledujte odbornou debatu vedení strany PRO zastoupené Jindřichem Rajchlem a hvězdným...

13.02.2022 00:50 953 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Obrovské protesty proti covidteroru i v Německu
VIDEO: Obrovské protesty proti covidteroru i v Německu
Policie se střetla s demonstranty proti COVID vakcíně během masivního shromáždění v Berlíně...
12.02.2022 23:18 563 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Přenos z Canberry (Austrálie) proti covidovému teroru
VIDEO: Přenos z Canberry (Austrálie) proti covidovému teroru
Pochody proti zločinné vakcinaci do budovy parlamentu v Canbeře z různých míst Austrálie 12.2.2022.
12.02.2022 17:48 892 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Přímý přenos z Ottawy: Kanada
VIDEO: Přímý přenos z Ottawy: Kanada

V Kanadě se situace také dramatizuje! USA chtějí válku v Evropě a za zády jim hoří koudel! Lidé...

12.02.2022 17:35 995 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Přímý přenos z Francie: mohutné davy se slévají
VIDEO: Přímý přenos z Francie: mohutné davy se slévají

Občané na západě odmítají covidzločiny a žádají hlavy covidových teroristů. Ve Francii, Kanadě,...

03.02.2022 00:18 12 zhlédnutí
Bleskové zprávy
VIDEO: test
VIDEO: test

urururur

24.12.2021 14:32 991 zhlédnutí
Domácí
Všem našim čtenářům, kteří věří, že svoboda a poctivost je víc než peníze!
Všem našim čtenářům, kteří věří, že svoboda a poctivost je víc než peníze!

Asi o vánočních svátcích bylo řečeno vše a navíc, mnohdy přejí i ti, co chtějí pouze citovým...

25.11.2021 19:30 1400 zhlédnutí
Domácí
Mimořádná zpráva:  prezident Zeman se vrací do nemocnice. Covid!
Mimořádná zpráva: prezident Zeman se vrací do nemocnice. Covid!

V den, kdy zločiny vlády dosahují podezření z teroristického roznášení covidu na zdravé lidi, aby...

19.11.2021 12:54 1827 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Aktuálně.cz zablokovalo blogy Hnízdilovi, Zwyrtek Hamplové a Tománkovi
10.11.2021 07:52 1822 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
30.10.2021 11:15 1210 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
27.10.2021 19:08 871 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
22.10.2021 04:00 1575 zhlédnutí
Domácí
Právníci Pro Libertate žádají o pomoc
Právníci Pro Libertate žádají o pomoc

Denně se na náš Institut obracejí stovky lidí s prosbou o pomoc v tíživých životních situacích...

20.10.2021 18:39 1058 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
17.10.2021 10:27 1072 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů

Pokusíme se zde dávat informace, které píší v Rusku a uvidíme, jak se liší dnes, i po čase.

Nové články

K tématu