Analýza: Rok 1988 a všichni byli natěšeni, že komunisti padnou. Kolem nás to bouchalo a my stále nic. Pak nás přepadla DDRácká revoluce, Čechy "zaplavili trabanti" v létě 1989 a bylo vymalováno.
Dnes, po 35 létech se historie opakuje?
Maďarsko se vyvléká ze spárů USA a Vůdci mu slibují temno a masakry jako v roce 1956, pouze dnes z opačného směru.
Maďarské povstání, nebo také maďarská revoluce, bylo celonárodním povstáním proti sovětské diktatuře a okupaci Maďarské lidové republiky od 23. října do 10. listopadu 1956. |
Slovenští občané stejně jako němečtí pochopili, že už zločiny partičky z Bruselu a jejich pijavice už nelze tolerovat. Kam patří Polsko se zatím neví, protože Poláci si vždy hráli na četníka a vexláka Evropy jako USA, dokud vždy nedostali "přes držku", jak se v hantýrce povídá.
Rok 1989 nebyla žádná studentská revoluce, jak si pijavice, které tam jsou dodnes, říkají, ale trabantová. Všude kolem nás byla svoboda jako dnes a Československo stále poslouchalo vůdce jako dnes.
Pak nás obsadili "trabanti", zaplavily všechny ulice hlavně v Praze a s komunisty byl konec. Zdekovali se a my věřili, že odešli do věčných lovišť. Jak vidno, zmýlili jsme se a dokonce máme v čele bývalého bolševika agenta Pávka, který zahodil Rudou knížku a pak byl slavnostně dosazen na Pražský hrad.
. „Představte si obyvatele Prahy, který věděl, že jakmile se odjezd uprchlíků podaří, tak se rychle něco změní i tady v Praze,“ říká někdejší německý politik. V okolí velvyslanectví zůstaly tisíce odstavených trabantů a wartburgů. „Vozidla jsou v současné době odtahovaná na střežená parkoviště Družstevní službou Praha. A odtud budou odvážena pracovníky NDR na jejich území,“ sdělil tehdy televizi Zdeněk Plička z odboru dopravy.
Zde důkaz i data - a 17. listopadu 1989 komunisti šli na chvíli na odpočinek! Viz Agent Pávek, alias Petr Pavel.
Frankfurt. Výsledek voleb v Durynsku a Sasku nebyl neočekávaný. Přesto jsou v šoku i komentátoři, kteří sledují finanční trhy. „Poprvé v historii Spolkové republiky se pravicová radikální strana stává nejsilnější silou na státní úrovni,“ říká například hlavní ekonom DZ Bank Michael Holstein s ohledem na podíl 32,8 procenta. hlasování pro Alternativu pro Německo (AfD) v Durynsku.
AfD je silná i v Sasku – s 30,6 procenta se umístila na druhém místě hned za CDU. A krajně levicová aliance BSW, která byla založena teprve v lednu, získala v obou spolkových zemích třetí nejvíce hlasů.
Výzkumníci: Mladí lidé nevnímají AfD jako „pravicově extremistickou“.
Dobrý výkon AfD mezi mladými voliči je z odborného hlediska také výrazem stranické normalizace. "AfD není vnímána jako přímo pravicový extremista," řekl generační výzkumník Rüdiger Maas z Německé tiskové agentury. Mnoho mladých lidí se považovalo za politicky centristy, ale pak podle Maase, který nedávno zveřejnil studii na toto téma, volili AfD.
Nyní se podívejte opět na mapku: historie se opakuje: Maďarsko, Slovenské, území bývalé DDR a nyní jsou volby u nás: a zoufalý Fiala už je citován v německu, jako člověk v depresích.
Výsledky voleb na východě: Český premiér Fiala má obavy
Český premiér Petr Fiala vyjádřil znepokojení nad výsledkem zemských voleb v sousedním Sasku a Durynsku. „Posilování radikálních a extrémních politických hnutí v Německu není dobré ani pro Německo, ani pro nás,“ píše liberálně-konzervativní politik na službě krátkých zpráv X.
Prostě už dostávají strach: v USA hrozí Trump, v Německu AFD a bude sílit, z druhé strany Fico a Orban a kam odejít do emigrace, pokud to bouchne i u nás jak před 35 léty, Fiala a spol. už netuší!