Kterak Ivan David (SPD) „lže a manipuluje“ dle cenzury veřejnoprávního Rozhlasu

24.09.2021 06:52 876 zhlédnutí
Autor článku
Z povolených zdrojů

Úvodní foto je ukázka toho, jaké ZKUŠENÉ pionýrky či svazačky zaměstnává veřejnoprávní rozhlas k potírání údajných dezinformací. Inu, když to ze ZÁKONA PLATÍME... A o koho se jedná: Magdoňová verus David. A Parlamentní listy, nenáviděné veřejnoprávními médii zveřejnily ostrý nesouhlas se lživým tvrzení o MUDr Ivanu Davidovi pana Davida. Myslíte, že se veřejnoprávní Rozhlas za svou svazačku dezinformační omluví? Zloděj křičí chyťte zloděje...

Ivan David

Ku svému údivu jsem zjistil, že existuje nový projekt českého rozhlasu, zvaný Ověřovna, který prý ověřuje či objasňuje lživé či překroucené informace, a to každý všední den. Hvězdou pořadu o tom, kterak lžu konkrétně já, byla reportérka českého rozhlasu Jana Magdoňová.

A o čem jsem měl lhát? Inu o tom, zda Evropská komise pozvala Afghánce do Evropy. Autorka ovšem vyvrací to, co jsem netvrdil. Smyslem je před volbami znevěrohodnit SPD, jíž jsem viditelnou figurou.

Paní Magdoňová buď není schopna chápat složitější text, psaný v rodném jazyce, nebo se vědomě chová hluboce nekorektně. Kloním se spíše k druhému vysvětlení.

Citovaná zpráva o uprchlících pochází ze zprávy Aljazeera, která cituje agenturu Bloomberg: "Evropská unie předložila plán utratit 300 milionů eur (355 milionů dolarů) na přesídlení asi 30 000 uprchlíků uvnitř bloku ve snaze odvrátit migrační krizi po stažení amerických vojsk z Afghánistánu. Podle diplomatické nóty Bloombergu předložila Evropská komise, výkonná složka bloku, velvyslancům při EU návrh na setkání 26. srpna o Afghánistánu. Komise dodala, že by mohly být uvolněny další finanční prostředky."

22. srpna jsem zde na facebooku napsal, že Ursula von der Leyenová pozvala Afghánce do Evropy. Cituji: „ Předsedkyně Komise navštívila vojenskou základnu Torrejon de Ardoz poblíž Madridu společně s předsedou Rady Charlesem Michelem a španělským premiérem Pedrem Sanchezem. Španělské vojenské letectvo na základně zřídilo tábor, do kterého se podle Sancheze vejde až 800 lidí. Podle vlády v Madridu bude sloužit jako „logistické centrum Evropy“, ze kterého budou „všichni Afghánci, kteří pracovali pro instituce EU“, distribuováni do jiných zemí. Podle španělského ministra zahraničí Jose Manuela Albarena „téměř všechny země EU“ souhlasily s přijetím lidí z tábora. Nejprve by měli dostat „povolení k dočasnému vstupu“ do Španělska, než jim různé země, ve kterých se mají usadit, přiznají status uprchlíka.“ Byl to citát z rakouského deníku Kurier.

Na tuto aktivitu Komise nejrazantněji reagoval rakouský ministr vnitra Karl Nehammer, který se vyjádřil v tom smyslu, že předsedkyně EK vyslala přesně ten signál, kterému se mělo zabránit, aby se neopakoval rok 2015: „Mohu jen důrazně odsoudit návrhy na to, aby se nyní všichni z Afghánistánu dostali do Evropy,“ řekl Nehammer. Cílem nemůže být přivést do Evropy „tisíce a tisíce“ Afghánců. Toto není řešení a je to „velmi krátkozraká a ideologicky scestná politika“, která je pro Evropu nebezpečná. V tomto regionu musí být zajištěna ochrana uprchlíků, „řekl Nehammer doslova. Nebyl tedy zjevně toho názoru jako Vít Novotný, seniorní analytik z Centra Wilfrieda Martense pro evropská studia, vystupující v pořadu Ověřovna: „Evropská komise může vyzvat členské státy, aby přesídlily podle vlastního rozhodnutí určitý počet lidí z Afghánistánu nebo ze zemí blízkých Afghánistánu.“ Citát vyjádření rakouského ministra vnitra lze najít ve Vol.at nebo na jeho FB stránce.

Podle Novotného nelze o slovech předsedkyně komise mluvit jako o pozvání Afghánců do Evropy: „Ona nikoho zvát nemůže. Předsedkyně komise může pouze vyzvat členské země Evropské unie, aby zvážily přesídlení Afghánců přímo z Afghánistánu nebo pravděpodobněji z Pákistánu nebo jiné blízké země,“ uvedl Vít v rozhovoru s Janou Magdoňovou.

Je tedy na laskavém čtenáři, aby se rozhodl, zda bude věřit slovům rakouského ministra vnitra či seniorního analytika z Centra evropských studií, o němž zatím nevíme, kdo ho platí, ale je klidně možné, že za rok se v účetní zprávě o hospodaření EU dozvíme, že peníze na různá evropská studia či Ověřovny platí EU. Přímo z „pytle peněz“, který rozděluje eurokomisařka Věra Jourová. Bez spolurozhodování národních platebních agentur.

Stejně tak si čtenář může udělat obrázek o tom, jak často vystupuje EK a její členové za rámec svých pravomocí stanovených Smlouvou o EU. V případě afghánských „tlumočníků“ byla Komise velmi usilovná, zejména pak švédská komisařka EU pro vnitřní věci Ylva Johanssonová: „Vyzývám členské státy EU, aby zvýšily své kvóty na přesídlení, zejména pro Afghánce,“ řekla Ylva Johanssonová pro Handelsblatt. „Myslím si, že je důležité, aby Evropa projevila solidaritu a poskytla ochranu těm, kteří ji přímo potřebují.“ V případě přesídlení nebo znovuusídlení se uprchlíkům nabízí možnost trvalého usazení v jiné zemi. Johanssonová se odvolala na USA, Kanadu a Velkou Británii, kteří prý chtějí přijmout desítky tisíc lidí. „Evropa by se samozřejmě měla zapojit nebo udělat víc,“ řekla Johanssonová pro Handelsblatt. Kolik lidí touto cestou do Evropy přijde, zatím nebylo rozhodnuto.“ Tolik Handelsblatt z 31.8. 2021.

Mimochodem, Lucemburský premiér Jean Asselborn navrhl množství 40 000 až 50 000 lidí a ostře kritizoval Rakousko za „nelidskost“. Kancléřka Merkelová mluvila v té době o 40 000 „místních zaměstnanců“, které je třeba dopravit do EU.

Koordinační centrum pro přesídlení bylo připraveno, Komise rozhodnuta „pomáhat“. Dvakrát se museli sejít ministři zemí EU, aby členové Komise přestali vysílat signály, které tisíce lidí motivovaly k tomu, aby se vydali na cestu do EU. Nejprve se sešla Rada na úrovni ministrů vnitra, kde nejen tradičně protimigrační země jako Maďarsko či Polsko, ale právě i Rakousko a nakonec vlastně většina ministrů vnitra zemí EU přesídlování odmítla. Protože Komise si doslova vedla svou, museli se sejít ještě ministři zahraničí a odmítnout tyto aktivity ještě jednou.

Když někdo tvrdí, že někdo něco nedělá, protože nemůže, a on to přesto udělá – stalo se to nebo ne? Já nemohu za to, že česká veřejnoprávní média neplní svou informační funkci a o mnoha událostech neinformují nebo informují zkresleně. Pak se tváří překvapeně, když někdo napíše, jak se věci opravdu udály a musí s tím bojovat v rámci „boje s dezinformacemi“.

Z článku Magdoňové jsem se dozvěděl, že: "V pondělí ministerstvo zahraničí oznámilo, že Česká republika poskytne Afghánistánu humanitární pomoc 75 milionů korun." To je pěkné, Česká vláda bude podporovat zemi z níž v hrůze prchají a kterou ovládá Taliban, který vyhnal zahraniční interventy včetně vojáků z ČR. Čím dál lépe...

Shodou okolností včera známý karikaturista Václav Veverka zveřejnil vtip, který jistě s nadsázkou vystihuje určitý rys veřejnoprávních médií. Zveřejňuji s jeho souhlasem.

vtip

Informace o autorovi Z povolených zdrojů

Líbil se vám článek?
(9 hlasů)
Bleskové zprávy
A je to tady: Izrael zešílel. Nebo s covidem konečně odhalil pravdu!
Předchozí článek Z povolených zdrojů  23.09.2021 1074
A je to tady: Izrael zešílel. Nebo s covidem konečně odhalil pravdu!
Očkování navždy, každý půlrok. Zelené pasy budou v Izraeli platné jen 6 měsíců. Covidový teror se...
Bleskové zprávy
Rychlé zprávy ze světa
Následujicí článek Z povolených zdrojů  25.09.2021 303
Rychlé zprávy ze světa
Syrský ministr zahraničí udělil Spojeným státům radu. USA mají neodkladně stáhnout svá vojska z...

Štítky: propaganda

16.10.2021 09:50 171 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Zamykat lidi doma je taková pomalá vražda
VIDEO: Zamykat lidi doma je taková pomalá vražda

Občané Čech, Moravy a Slezska, sjednoťme se proti politické zdravotní diktatuře. Obnovme normální...

12.10.2021 19:49 378 zhlédnutí
Ekonomika
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v září 2021
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v září 2021

Inflace v září 2021 vysoko nad prognózou ČNB a horní hranicí tolerančního pásma cíle.

10.09.2021 03:09 953 zhlédnutí
Ekonomika
Prezident Putin zkritizoval burzovní obchod s plynem.
Prezident Putin zkritizoval burzovní obchod s plynem.

Evropané se snaží zachovat uhlíkovou neutralitu na úkor Ruské federace, řekl včera na poradě k rozvoji...

04.10.2021 21:09 407 zhlédnutí
Domácí
Proti zaujatosti. Za objektivitu. Spacáková demonstrace před Čt!
Proti zaujatosti. Za objektivitu. Spacáková demonstrace před Čt!

5.10. od 18:00 – V tento čas dorazíme před Českou televizi. Se spacáky, stany, mikrofonem. Důvod i cíl je...

05.10.2021 00:00 990 zhlédnutí
Domácí
U Trikolóry nepropadne žádný hlas, i kdyby nepřekročila 5%: důvod, proč volit Trikolóru!
U Trikolóry nepropadne žádný hlas, i kdyby nepřekročila 5%: důvod, proč volit Trikolóru!

Podvod, podvod a podvod. Velké strany za pomoci podvodných výzkumů (zveřejnili jsme důkaz) útočí na...

01.10.2021 16:57 174 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Nejhorší zářijový schodek od vzniku ČR, vyšplhal se na 326 miliard korun
Nejhorší zářijový schodek od vzniku ČR, vyšplhal se na 326 miliard korun

Šílšené, děsivé, ministryně Schillerová by měla jít do kriminálu!

27.09.2021 17:14 1514 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Lukáš Pollert: Obrací se na mě hodně lidí s problémy po očkování.
Lukáš Pollert: Obrací se na mě hodně lidí s problémy po očkování.

Mám pro ně bohužel jedinou radu: posílám je zpět, kde dávku dostali. Na Hlavní nádraží, OC Chodov, O2...

25.09.2021 13:18 15665 zhlédnutí
Domácí
Šok rodičů a jasné hlasy: Hlavní hygienička Svrčinová před soud
Šok rodičů a jasné hlasy: Hlavní hygienička Svrčinová před soud

„Zhruba 60-70 % dětí se to všechno naučilo a bojí se. Ti ani nikde nechodí. Ale pak je tady...

25.09.2021 04:01 303 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Rychlé zprávy ze světa
Rychlé zprávy ze světa

Syrský ministr zahraničí udělil Spojeným státům radu. USA mají neodkladně stáhnout svá vojska z území Sýrie,...

24.09.2021 06:52 877 zhlédnutí
Domácí
Kterak Ivan David (SPD) „lže a manipuluje“ dle cenzury veřejnoprávního Rozhlasu
Kterak Ivan David (SPD) „lže a manipuluje“ dle cenzury veřejnoprávního Rozhlasu

Úvodní foto je ukázka toho, jaké ZKUŠENÉ pionýrky či svazačky zaměstnává veřejnoprávní rozhlas k...

23.09.2021 19:05 1074 zhlédnutí
Bleskové zprávy
A je to tady: Izrael zešílel. Nebo s covidem konečně odhalil pravdu!
A je to tady: Izrael zešílel. Nebo s covidem konečně odhalil pravdu!

Očkování navždy, každý půlrok. Zelené pasy budou v Izraeli platné jen 6 měsíců. Covidový teror se stupňuje,...

23.09.2021 16:13 1657 zhlédnutí
Zahraniční
Proč jsou všude zablokovány diskuze u zavražděné Wiktorie († 16), zablokované jméno vraha a policie v Německu nabádá ke klidu?
Proč jsou všude zablokovány diskuze u zavražděné Wiktorie († 16), zablokované jméno vraha a policie v Německu nabádá ke klidu?

Großröhrsdorf- Minulý týden byla 16letá Wiktoria nalezena ubodaná k smrti v saském Großröhrsdorfu . Po několika...

24.09.2021 17:00 2409 zhlédnutí
Domácí
Jste vrazi! Covidová mafie se odhaluje: pacient po druhé vakcíně na jednotce intenzivní péče, brazilský ministr...
Jste vrazi! Covidová mafie se odhaluje: pacient po druhé vakcíně na jednotce intenzivní péče, brazilský ministr...

A Pfizer se zástupcem Vojtěchem s vakcinační mafií hrají mrtvé brouky. Neměla by si veřejnost...

22.09.2021 09:41 835 zhlédnutí
Domácí
Nejsme nemocní! DESATERO.
Nejsme nemocní! DESATERO.
  1. Zakroč proti omezování vlastní svobody.
    (čl. 8 Listiny základních práv a svobod – Osobní svoboda je
...
21.09.2021 06:43 2022 zhlédnutí
Domácí
Krach dnu NATO v Ostravě
Krach dnu NATO v Ostravě
Na vojenskem letišťu O-Mošnov proběhla režimem protěžovana akce Dny NATO. Jak řikaju moji židovšti
...
19.09.2021 22:53 266 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Rychlé zprávy ze světa
Rychlé zprávy ze světa

Jižní velení Ministerstva obrany USA poblahopřálo americkému letectvu pohlednicí omylem...

19.09.2021 08:37 1150 zhlédnutí
Ekonomika
Velké ruské banky vytvořily prvního blockchainového operátora v Rusku
Velké ruské banky vytvořily prvního blockchainového operátora v Rusku
Dokumenty o založení společnosti Distributed Register Systems podepsali zástupci společností
...
15.09.2021 16:02 667 zhlédnutí
Domácí
Díky nám bude parlament rozhodovat o uznání protilátek
Díky nám bude parlament rozhodovat o uznání protilátek

Sdílíme s Vámi záznam vystoupení Terezy Hyťhové z jednání parlamentu ze 14.9.2021. Díky němu bude...

15.09.2021 05:17 645 zhlédnutí
Domácí
Tomio Okamura: Piráti podporují nepřizpůsobivé
Tomio Okamura: Piráti podporují nepřizpůsobivé

Od plic jsem řekl Pirátům, že SPD fakt nebude naskakovat na to jejich nestálé šíření dezinformací proti...

13.09.2021 20:07 1748 zhlédnutí
Ekonomika
Hospoda v socialismu a dnes. Máme se prý nejlépe v dějinách Čechů. Skutečně?
Hospoda v socialismu a dnes. Máme se prý nejlépe v dějinách Čechů. Skutečně?

Průměrný plat v roce 1974 byl 2237 Kčs. Dnes 35 285 Kč. Poměrpřiznávaného důchodu ke mzdě klesl...

12.09.2021 18:38 1287 zhlédnutí
Domácí
Obvinění Okamury a SPD  o dvojí tváři s Českou televizí by měl veřejně vysvětlit!
Obvinění Okamury a SPD o dvojí tváři s Českou televizí by měl veřejně vysvětlit!

Blíží se volby a některé strany by měly vysvětlovat, jak to s tou svobodou a čistotou skutečně myslí....

11.09.2021 23:06 443 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Statisícové protesty proti covidovému teroru napříč Evropou
Statisícové protesty proti covidovému teroru napříč Evropou

V Katalánsku 400 000 občanů protestujících proti teroru se propojilo s demonstrací za...

09.09.2021 06:51 763 zhlédnutí
Domácí
Podjaté Sommerové vadí podjatá Lipovská : - )
Podjaté Sommerové vadí podjatá Lipovská : - )
Přestože hned z několika právnických stanovisek je zřejmé, že politická angažovanost členů Rady ČT není
...
08.09.2021 04:49 1201 zhlédnutí
Domácí
Staroměstské náměstí: Vojtěchu, dnes a denně lžete do očí občanům této země. Odstupte!
Staroměstské náměstí: Vojtěchu, dnes a denně lžete do očí občanům této země. Odstupte!

Vážený pane ministře,

je to už bohužel podruhé, kdy jste opanoval ministerstvo zdravotnictví naší země....

07.09.2021 03:22 1534 zhlédnutí
Domácí
Volební manipulace Čt
Volební manipulace Čt

Zatímco v červenci a v srpnu byly zveřejňovány předvolební průzkumy v průměru každý týden, od...

04.09.2021 04:00 1358 zhlédnutí
Zahraniční
Jde do tuhého: na Slovensku už střílí do lidí, kteří se nenavakcínují!
Jde do tuhého: na Slovensku už střílí do lidí, kteří se nenavakcínují!

Maskovaný policista vystřelil na protestujícího muže z bezprostřední blízkosti gumovým...

02.09.2021 08:52 753 zhlédnutí
Domácí
Staroměstské náměstí 5.září v 15.00 v Praze: Trikolóra - Braňme normální svět
Staroměstské náměstí 5.září v 15.00 v Praze: Trikolóra - Braňme normální svět

Dneska začnu citátem, který bychom zvláště v těchto dnech a týdnech měli mít stále na paměti:...

01.09.2021 12:01 1850 zhlédnutí
Domácí
Autentický rozhovor s Markem Obrtelem, náčelníkem polní nemocnice v Afghánistánu
Autentický rozhovor s Markem Obrtelem, náčelníkem polní nemocnice v Afghánistánu

V roce 2002 byl MUDr. Marek Obrtel vyslán do operace ISAF v Afghánistánu jako velitel kontingentu a...

30.08.2021 18:51 559 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Prý kvůli covidu zemřelo v domovech seniorů 3418 lidí.
Prý kvůli covidu zemřelo v domovech seniorů 3418 lidí.

Ty zprávy, když lidé odmítají vakcíny, se množí jak houby po dešti. Asociace poukazuje na to, že...

28.08.2021 18:52 439 zhlédnutí
Bleskové zprávy
ČNB přitvrzuje: zvěrstva ministryně Schillerové začíná krotit
ČNB přitvrzuje: zvěrstva ministryně Schillerové začíná krotit

Bankovní rada České národní banky dnes rozhodla o zvýšení sazby proticyklické kapitálové rezervy pro...

26.08.2021 07:49 1156 zhlédnutí
Domácí
"Diplomatka Hybášková a vysoký úředník Hladík, pod vlivem alkoholu otočili..."
"Diplomatka Hybášková a vysoký úředník Hladík, pod vlivem alkoholu otočili..."

Jednak tedy auto, v kterém odjížděli ze slavnostní recepce MZV, kde to zřejmě žilo, a potom rovněž v...

25.08.2021 18:43 1027 zhlédnutí
Domácí
Když dělá Seznam propagandu …
Když dělá Seznam propagandu …

Já se vážně omlouvám, ale dneska se s vámi musím podělit o další neuvěřitelnou PR práci Seznamu. Včera...

19.08.2021 22:37 1407 zhlédnutí
Domácí
Lékař a místopředseda Svobodných: Chovají se k nám jako k ovcím. Pseudoodborníci jako Flegr, profesor životního prostředí. Zdravotnický bizár
Lékař a místopředseda Svobodných: Chovají se k nám jako k ovcím. Pseudoodborníci jako Flegr, profesor životního prostředí. Zdravotnický bizár

Miroslav Havrda je lékař, ale současně místopředseda Svobodných. Události posledního roku, kdy za...

Nové články

K tématu