Lékař a místopředseda Svobodných: Chovají se k nám jako k ovcím. Pseudoodborníci jako Flegr, profesor životního prostředí. Zdravotnický bizár

19.08.2021 22:37 1407 zhlédnutí
Autor článku
Z povolených zdrojů

Miroslav Havrda je lékař, ale současně místopředseda Svobodných. Události posledního roku, kdy za „lékaře“ směla hovořit pouze jedna vybraná skupina s jedním názorem na pandemii, hodnotí jako „covidovou totalitu“. O vládě říká: „Chová se k nám jako ke stádu hloupých a nesvéprávných ovcí, které je potřeba organizovat a co nejvíce je přitom ostříhat“.

Jste lékař a lékařská věda se v posledním roce a půl stala tou suverénně nejdiskutovanější. K medicínským otázkám se vyjadřoval doslova kdekdo. Jak těžké pro vás bylo udržet si v této debatě klid a nadhled?

Ano, těžké, protože debata v médiích (kromě Parlamentních listů a několika málo dalších médií) byla a je převážně jednostranná. Slovo dostávají pouze odborníci, kteří jsou poplatní politickým a možná i ekonomickým zadáním vlády a určitým marketingovým skupinám. Zavírat malé obchody v době pandemie a nechat otevřené supermarkety, nosit povinně roušky na ulici, testovat děti ve školách pochybnými testy a očkovat těhotné ženy jsou jedny z černých zpráv této doby.

Role lékaře vůči pacientovi je z principu autoritativní a pro mnohé ne úplně slučitelná s ideály svobody. Vy jste lékař a zároveň místopředseda strany, která svobodu hájí. Jak se díváte na tento rozpor?

U mne osobně i na mé Podiatrické klinice v Hradci Králové to takto nefunguje. Pacient je pro mne a pro mé zaměstnance vždy partner. Pacient vždy musí dostat komplexní informaci, aby se mohl dobře rozhodnout. To co uvádíte, je pozůstatek z doby socialistického zdravotnictví.

Vámi popsaným způsobem se však ke svým občanům chová naše současná vláda. Chová se k nám jako ke stádu hloupých a nesvéprávných ovcí, které je potřeba organizovat a co nejvíce je přitom ostříhat. Nazývám to covidovou totalitou.

 

Často se též stalo, že se lékaři, včetně nejvýznamnějších kapacit, neshodli. A často diametrálně. Společnost pak moc nevěděla, co s tím. Jedni nabádali, že lidé mají „poslouchat pana doktora“ a být zodpovědní, jiní protestovali, že pohledů může být více a žádný z nich by neměl být odmítán a třeba označován za „dezinformační“. Co o tom soudíte vy?

Vláda celou dobu hraje pouze na jednu branku a nefér. Např. informuje pouze „o tom skvělém očkování“, ale již zatajuje rizika a zdravotní problémy spojené s očkováním. Jede se linka: „My tě, nesvéprávný občane, zachráníme, i proti tvé vůli. I kdyby to stálo cokoliv. I za cenu ožebračení slušných lidí.“ Komu však šly a jdou do kapes peníze za roušky, za testování, za očkování??? Já se nyní více bojím naší vlády než viru. Ano, virus zabíjel, ale pokud by občané věděli, jak se mají chovat, jak předcházet nemoci, jak se co nejefektivněji bránit při začátku nemoci, kdyby se řádně léčilo v ambulancích a v nemocnicích, mohlo umřít podstatně méně lidí. Došlo k obrovskému zanedbání péče o chronicky nemocné jedince také tím, že lidé byli tak vystrašeni, že nechodili na preventivní prohlídky, nebyla dispenzární péče a normální léčba byla prostě odložena.

Došlo a dochází k obrovské manipulaci ze strany zejména České televize, a dalších významných médií, která nepřipustila do diskuzí odborníky s odlišnými názory a dávala prostor jenom jedné straně strašičů, testovačů a covidistů. Došlo také k obrovskému selhání lékařských a odborných špiček, i když ne všech. Byla opakovaně prokázána manipulace s čísly a s fakty a pouze jednostranný pohled vládních špiček s podporou tzv. bruselské pětky v parlamentu vyústil ke schválení zoufalého Pandemického zákona, který platí doposud, kdy zde již několik měsíců není ani epidemie a ani pandemie. Epidemie je situace, kde onemocní, zdůrazňuji onemocní 16 000 lidí na 100 000 obyvatel.

My jsme v situaci, kdy je nakažených (nikoliv nemocných!) 16 lidí na 100 000 obyvatel. Na co si to tedy zde hrajeme? Komu to slouží? Slušným a zodpovědným občanům tedy určitě ne.

Některým expertům bylo z jedné strany vytýkáno, že nebezpečí pandemie příliš zlehčovali, druhým naopak z druhé strany, že občany příliš strašili. Kdo podle vás v této debatě zaznamenal nejšílenější exces či „úlet“?

Největší úlet zaznamenal profesor životního prostředí Jaroslav Flegr, který strašil občany mrazáky plnými mrtvol. To byla podle mne poplašná zpráva na hranici žalovatelnosti. Asi druhým strašičem bych vyhodnotil prezidenta ČLK Milana Kubka, který v době, kdy již nikdo roušku nenosil, se dobrovolně dusil s respirátorem na nose. A třetím adeptem a bronzovou medaili bych dal profesoru Petru Ahrenbergerovi, který kromě obrovského střetu zájmů, zatajených polností a nemovitostí přiznal, že vydává sice nezákonné vyhlášky, ale že je to vlastně ve prospěch našich občanů.

K pandemii se ale nevyjadřovali jen lékaři, ale i experti z jiných oborů. Když odečteme biochemiky, kteří k tomu ještě mají oborem docela blízko, tak se najednou vyjadřovali i statistici, matematici nebo „datoví vědci“. Jak fundovaný pohled na pandemii podle vás dokážou poskytnout lidé z těchto oborů?

Opět zde byli medializováni jenom vybraní (pseudo)odborníci ze skupiny MeSES a Sníh. Jako by zde již nebyl nikdo další. Vakcinologové, imunologové, lékaři, biochemici, matematici a právníci, kteří neměli ten správný názor, ti slovo nedostali nebo byli umlčováni a mediálně diskriminováni.

Nesvoboda, mediální totalita, která se velmi blíží cenzuře před rokem 1989.

Lidé byli lákáni na očkování se sloganem „tečka za koronavirem“ a bylo jim slibováno, že po očkování budou moci žít plnohodnotný život. Tyto výhody dokonce jmenovaly lékařské kapacity jako důvod pro očkování v případě, že člověk má po prodělaném covidu protilátky a medicínský smysl očkování je u něj sporný. Teď ze slov ministra zdravotnictví vyplývá, že lidé i po očkování budou muset plnit určité povinnosti a strpět určité zásahy. Nemohou to občané vnímat tak, že byli reklamou oklamáni?

Očkování je i nadále dle evropské právní a odborné autority dobrovolné. Jakékoliv znevýhodňování neočkovaných je nezákonné. Očkování není žádnou tečkou, řekl bych, že se jedná o pomlčku, neboť se již nyní uvažuje o třetí dávce vakcíny pro velkou skupinu obyvatel. Místo toho, abychom se snažili naočkovat nejvíce ohrožené, a to asi půl milionu osob nad 65 let, které očkování doposud nepodstoupily, snaží se covidisté alibisticky naočkovat stále mladší ročníky dětí a dokonce si dovolují sáhnout i na těhotné ženy. Očkování u nás již není problém zdravotní, ale problém politický a ekonomický. Copak se očkují děti a mladí lidé aby neonemocněli? Nikoliv! Tito lidé se „dobrovolně“ na základě obrovské mediální masáže očkují proto, aby mohli tzv. normálně žít, cestovat, jít si zacvičit, podívat se na fotbal nebo jít na jídlo do restaurace. A ostatní, ti zdraví, ti s dobrou imunitou a dobrými protilátkami, snad mají sedět doma? Opět jde o obraz falešné covidové totality. Očkovaný může být také pozitivní a dokonce může i onemocnět. Obávám se, že při zjevném nadbytku vakcín, které jsou v ČR k dispozici, budou prohlášeny za potencionální roznašeče viru domácí zvířata, např. psi a kočky. A také asi budeme brzy očkovat již velmi malé děti, abychom zabránili nárůstu infekce, která zde již dávno není.

Mělo by vůbec rozhodování o lidském zdraví být předmětem reklamy? A kde je v tomto směru hranice mezi „osvětou“ a nátlakem?

Nikoliv. Jde o falešnou a lživou manipulaci organizovanou státem s vystrašenými lidmi. Nedivím se jim, že jich již mnoho rezignovalo. 31. srpna bude demonstrace v Ostravě a 5. září na Staroměstském náměstí v Praze. Požádáme aktuálního ministra zdravotnictví, aby to vysvětlil obyčejným lidem!

V očkovacím centru na pražském hlavním nádraží jsou očkovaní lidé prezentováni jako „hrdinové s tečkou“. Co říci na tuto kampaň, která z rozhodnutí o svém zdravotním stavu dělá akt hrdinství a společenského prospěchu? Mělo by se očkování prezentovat takto, jako „služba společnosti“?

Žádný společenský prospěch ani veřejné zdraví neexistuje. To je marxistický slovník. Existuje pouze můj prospěch a moje zdraví, prospěch a zdraví mé rodiny. Pokud po aplikaci vakcíny zemřu, nebo onemocní moje dítě, budu šťasten, že jsem pomohl společnosti?

Víte co? Mnoho lidí má po očkování menší i větší zdravotní problémy a chodí s nimi k lékařům a do nemocnic. Zde podle mých osobních zkušeností dochází k zatajování potíží v souvislosti s očkováním. Potom není potřeba ani manipulovat statistiky, které vždy vyjdou tak, jak je potřeba. Ti lidé, co mají problémy po očkování v marketu, či na nádraží, by si i v případě komplikací měli stěžovat zde.

Nemáte pocit, že se za poslední rok změnil pohled veřejnosti na to, co znamená „být nemocný“? Dříve se to bralo tak, že nemocný je ten, kdo má příznaky. Teď čím dál více lidí zastává názor, že nemocný je ten, komu vyšel pozitivně jakýsi test. Co jako lékař na tuto změnu uvažování říkáte?

Je to zdravotnický bizár. Nemocný člověk je ten, kterému nemoc určí lékař. Nějaká positivita zjišťovaná pochybným testem je pouze varováním a známkou případné budoucí nemoci, ale nemusí to znamenat vůbec nic. I v nedávné minulosti při chřipkové epidemii umírali u nás stovky a tisíce lidí navíc, ale nikdo z toho nedělal vědu. Nikdo se netestoval a normálně se léčilo. Je potřeba se ptát, komu tento stav vyhovuje, kdo z něho profituje a kdo si vytáhl černého Petra!?

MUDr. Miroslav Havrda, místopředseda strany, garant pro oblast zdravotnictví

Zdroj: na Parlamentních listech zde.

Informace o autorovi Z povolených zdrojů

Líbil se vám článek?
(5 hlasů)
Domácí
Seznam
Následujicí článek Z povolených zdrojů  25.08.2021 1028
Když dělá Seznam propagandu …
Já se vážně omlouvám, ale dneska se s vámi musím podělit o další neuvěřitelnou PR práci Seznamu....

Štítky: Vakcína COVID

16.10.2021 09:50 202 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Zamykat lidi doma je taková pomalá vražda
VIDEO: Zamykat lidi doma je taková pomalá vražda

Občané Čech, Moravy a Slezska, sjednoťme se proti politické zdravotní diktatuře. Obnovme normální...

12.10.2021 19:49 379 zhlédnutí
Ekonomika
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v září 2021
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v září 2021

Inflace v září 2021 vysoko nad prognózou ČNB a horní hranicí tolerančního pásma cíle.

10.09.2021 03:09 957 zhlédnutí
Ekonomika
Prezident Putin zkritizoval burzovní obchod s plynem.
Prezident Putin zkritizoval burzovní obchod s plynem.

Evropané se snaží zachovat uhlíkovou neutralitu na úkor Ruské federace, řekl včera na poradě k rozvoji...

04.10.2021 21:09 408 zhlédnutí
Domácí
Proti zaujatosti. Za objektivitu. Spacáková demonstrace před Čt!
Proti zaujatosti. Za objektivitu. Spacáková demonstrace před Čt!

5.10. od 18:00 – V tento čas dorazíme před Českou televizi. Se spacáky, stany, mikrofonem. Důvod i cíl je...

05.10.2021 00:00 990 zhlédnutí
Domácí
U Trikolóry nepropadne žádný hlas, i kdyby nepřekročila 5%: důvod, proč volit Trikolóru!
U Trikolóry nepropadne žádný hlas, i kdyby nepřekročila 5%: důvod, proč volit Trikolóru!

Podvod, podvod a podvod. Velké strany za pomoci podvodných výzkumů (zveřejnili jsme důkaz) útočí na...

01.10.2021 16:57 174 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Nejhorší zářijový schodek od vzniku ČR, vyšplhal se na 326 miliard korun
Nejhorší zářijový schodek od vzniku ČR, vyšplhal se na 326 miliard korun

Šílšené, děsivé, ministryně Schillerová by měla jít do kriminálu!

27.09.2021 17:14 1514 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Lukáš Pollert: Obrací se na mě hodně lidí s problémy po očkování.
Lukáš Pollert: Obrací se na mě hodně lidí s problémy po očkování.

Mám pro ně bohužel jedinou radu: posílám je zpět, kde dávku dostali. Na Hlavní nádraží, OC Chodov, O2...

25.09.2021 13:18 15673 zhlédnutí
Domácí
Šok rodičů a jasné hlasy: Hlavní hygienička Svrčinová před soud
Šok rodičů a jasné hlasy: Hlavní hygienička Svrčinová před soud

„Zhruba 60-70 % dětí se to všechno naučilo a bojí se. Ti ani nikde nechodí. Ale pak je tady...

25.09.2021 04:01 305 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Rychlé zprávy ze světa
Rychlé zprávy ze světa

Syrský ministr zahraničí udělil Spojeným státům radu. USA mají neodkladně stáhnout svá vojska z území Sýrie,...

24.09.2021 06:52 877 zhlédnutí
Domácí
Kterak Ivan David (SPD) „lže a manipuluje“ dle cenzury veřejnoprávního Rozhlasu
Kterak Ivan David (SPD) „lže a manipuluje“ dle cenzury veřejnoprávního Rozhlasu

Úvodní foto je ukázka toho, jaké ZKUŠENÉ pionýrky či svazačky zaměstnává veřejnoprávní rozhlas k...

23.09.2021 19:05 1075 zhlédnutí
Bleskové zprávy
A je to tady: Izrael zešílel. Nebo s covidem konečně odhalil pravdu!
A je to tady: Izrael zešílel. Nebo s covidem konečně odhalil pravdu!

Očkování navždy, každý půlrok. Zelené pasy budou v Izraeli platné jen 6 měsíců. Covidový teror se stupňuje,...

23.09.2021 16:13 1658 zhlédnutí
Zahraniční
Proč jsou všude zablokovány diskuze u zavražděné Wiktorie († 16), zablokované jméno vraha a policie v Německu nabádá ke klidu?
Proč jsou všude zablokovány diskuze u zavražděné Wiktorie († 16), zablokované jméno vraha a policie v Německu nabádá ke klidu?

Großröhrsdorf- Minulý týden byla 16letá Wiktoria nalezena ubodaná k smrti v saském Großröhrsdorfu . Po několika...

24.09.2021 17:00 2410 zhlédnutí
Domácí
Jste vrazi! Covidová mafie se odhaluje: pacient po druhé vakcíně na jednotce intenzivní péče, brazilský ministr...
Jste vrazi! Covidová mafie se odhaluje: pacient po druhé vakcíně na jednotce intenzivní péče, brazilský ministr...

A Pfizer se zástupcem Vojtěchem s vakcinační mafií hrají mrtvé brouky. Neměla by si veřejnost...

22.09.2021 09:41 836 zhlédnutí
Domácí
Nejsme nemocní! DESATERO.
Nejsme nemocní! DESATERO.
  1. Zakroč proti omezování vlastní svobody.
    (čl. 8 Listiny základních práv a svobod – Osobní svoboda je
...
21.09.2021 06:43 2024 zhlédnutí
Domácí
Krach dnu NATO v Ostravě
Krach dnu NATO v Ostravě
Na vojenskem letišťu O-Mošnov proběhla režimem protěžovana akce Dny NATO. Jak řikaju moji židovšti
...
19.09.2021 22:53 266 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Rychlé zprávy ze světa
Rychlé zprávy ze světa

Jižní velení Ministerstva obrany USA poblahopřálo americkému letectvu pohlednicí omylem...

19.09.2021 08:37 1151 zhlédnutí
Ekonomika
Velké ruské banky vytvořily prvního blockchainového operátora v Rusku
Velké ruské banky vytvořily prvního blockchainového operátora v Rusku
Dokumenty o založení společnosti Distributed Register Systems podepsali zástupci společností
...
15.09.2021 16:02 668 zhlédnutí
Domácí
Díky nám bude parlament rozhodovat o uznání protilátek
Díky nám bude parlament rozhodovat o uznání protilátek

Sdílíme s Vámi záznam vystoupení Terezy Hyťhové z jednání parlamentu ze 14.9.2021. Díky němu bude...

15.09.2021 05:17 646 zhlédnutí
Domácí
Tomio Okamura: Piráti podporují nepřizpůsobivé
Tomio Okamura: Piráti podporují nepřizpůsobivé

Od plic jsem řekl Pirátům, že SPD fakt nebude naskakovat na to jejich nestálé šíření dezinformací proti...

13.09.2021 20:07 1750 zhlédnutí
Ekonomika
Hospoda v socialismu a dnes. Máme se prý nejlépe v dějinách Čechů. Skutečně?
Hospoda v socialismu a dnes. Máme se prý nejlépe v dějinách Čechů. Skutečně?

Průměrný plat v roce 1974 byl 2237 Kčs. Dnes 35 285 Kč. Poměrpřiznávaného důchodu ke mzdě klesl...

12.09.2021 18:38 1287 zhlédnutí
Domácí
Obvinění Okamury a SPD  o dvojí tváři s Českou televizí by měl veřejně vysvětlit!
Obvinění Okamury a SPD o dvojí tváři s Českou televizí by měl veřejně vysvětlit!

Blíží se volby a některé strany by měly vysvětlovat, jak to s tou svobodou a čistotou skutečně myslí....

11.09.2021 23:06 444 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Statisícové protesty proti covidovému teroru napříč Evropou
Statisícové protesty proti covidovému teroru napříč Evropou

V Katalánsku 400 000 občanů protestujících proti teroru se propojilo s demonstrací za...

09.09.2021 06:51 764 zhlédnutí
Domácí
Podjaté Sommerové vadí podjatá Lipovská : - )
Podjaté Sommerové vadí podjatá Lipovská : - )
Přestože hned z několika právnických stanovisek je zřejmé, že politická angažovanost členů Rady ČT není
...
08.09.2021 04:49 1201 zhlédnutí
Domácí
Staroměstské náměstí: Vojtěchu, dnes a denně lžete do očí občanům této země. Odstupte!
Staroměstské náměstí: Vojtěchu, dnes a denně lžete do očí občanům této země. Odstupte!

Vážený pane ministře,

je to už bohužel podruhé, kdy jste opanoval ministerstvo zdravotnictví naší země....

07.09.2021 03:22 1534 zhlédnutí
Domácí
Volební manipulace Čt
Volební manipulace Čt

Zatímco v červenci a v srpnu byly zveřejňovány předvolební průzkumy v průměru každý týden, od...

04.09.2021 04:00 1358 zhlédnutí
Zahraniční
Jde do tuhého: na Slovensku už střílí do lidí, kteří se nenavakcínují!
Jde do tuhého: na Slovensku už střílí do lidí, kteří se nenavakcínují!

Maskovaný policista vystřelil na protestujícího muže z bezprostřední blízkosti gumovým...

02.09.2021 08:52 753 zhlédnutí
Domácí
Staroměstské náměstí 5.září v 15.00 v Praze: Trikolóra - Braňme normální svět
Staroměstské náměstí 5.září v 15.00 v Praze: Trikolóra - Braňme normální svět

Dneska začnu citátem, který bychom zvláště v těchto dnech a týdnech měli mít stále na paměti:...

01.09.2021 12:01 1851 zhlédnutí
Domácí
Autentický rozhovor s Markem Obrtelem, náčelníkem polní nemocnice v Afghánistánu
Autentický rozhovor s Markem Obrtelem, náčelníkem polní nemocnice v Afghánistánu

V roce 2002 byl MUDr. Marek Obrtel vyslán do operace ISAF v Afghánistánu jako velitel kontingentu a...

30.08.2021 18:51 560 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Prý kvůli covidu zemřelo v domovech seniorů 3418 lidí.
Prý kvůli covidu zemřelo v domovech seniorů 3418 lidí.

Ty zprávy, když lidé odmítají vakcíny, se množí jak houby po dešti. Asociace poukazuje na to, že...

28.08.2021 18:52 440 zhlédnutí
Bleskové zprávy
ČNB přitvrzuje: zvěrstva ministryně Schillerové začíná krotit
ČNB přitvrzuje: zvěrstva ministryně Schillerové začíná krotit

Bankovní rada České národní banky dnes rozhodla o zvýšení sazby proticyklické kapitálové rezervy pro...

26.08.2021 07:49 1157 zhlédnutí
Domácí
"Diplomatka Hybášková a vysoký úředník Hladík, pod vlivem alkoholu otočili..."
"Diplomatka Hybášková a vysoký úředník Hladík, pod vlivem alkoholu otočili..."

Jednak tedy auto, v kterém odjížděli ze slavnostní recepce MZV, kde to zřejmě žilo, a potom rovněž v...

25.08.2021 18:43 1028 zhlédnutí
Domácí
Když dělá Seznam propagandu …
Když dělá Seznam propagandu …

Já se vážně omlouvám, ale dneska se s vámi musím podělit o další neuvěřitelnou PR práci Seznamu. Včera...

19.08.2021 22:37 1408 zhlédnutí
Domácí
Lékař a místopředseda Svobodných: Chovají se k nám jako k ovcím. Pseudoodborníci jako Flegr, profesor životního prostředí. Zdravotnický bizár
Lékař a místopředseda Svobodných: Chovají se k nám jako k ovcím. Pseudoodborníci jako Flegr, profesor životního prostředí. Zdravotnický bizár

Miroslav Havrda je lékař, ale současně místopředseda Svobodných. Události posledního roku, kdy za...

Nové články

K tématu